Ako riediť roztok Betadine v súvislosti s použitím na dezinfekciu hrádze po pôrode?

veroniickaa
19. jún 2020

Prosím vás žienky, tie, ktoré ste po pôrode použili roztok Betadine, ako ho správne rozriediť, aby to bolo dobré? V letáčiku je 1:10 alebo 1:100 ...a taktiež neviem, či ho potom po nanesení zmyť, resp. kedy. Vďaka ! 🙂

janinah
19. jún 2020

Mas tam nejaky zapal alebo je to ok a chces len prevenciu ma dobre zhojenie? 10% sa dava leje na oko.teda slabsi na hradzu by som nerobila.betadine je urceny na kozu aj sliznice a to neriedeny.urcite nic netreba potom zmyvat

adriannasvk
19. jún 2020

Mne odliali v nenocnici nejaky betadine sampon a to som neriedene pri sprchovani pouzivala. Zalezi na co to cches ale to sa neriedi sa mi zda

veroniickaa
autor
19. jún 2020

@janinah dakujem 🙂 totiz uvolnil sa mi jeden steh este v porodnici a pri prepusteni mi odporucili pouzivat roztok betadine

adriannasvk
19. jún 2020

@veroniickaa kup si ten sampon betadine,on ma hnedu nie zelenu flasku,mne za tri dni velmi pomohol,som sa tym umyvala cca 2-3x denne

janinah
19. jún 2020

@adriannasvk toto nie.ona potrebuke dezinf.roztok nie mydlo.lebo sa jej moze rozpadnut rana

janinah
19. jún 2020

@veroniickaa neriedenym potri 2x denne

adriannasvk
19. jún 2020

@janinah ja aom dostala po porode betadine sampon a cely cas v porodnici som pouzivala a nic sa mi nerozpadlo. Pekne sa stiahol opuch,zmizla bolest a pekne sa mi to zahojilo

sloska77
15. sep 2020

@veroniickaa Ahoj. Chcem sa spýtať, riedila si nakoniec, v akom pomere? Oplachovala si po nanesení? A pomohlo Ti to na ten uvoľnený steh? Aj ja potrebujem, tak budem vďačná za radu a skúsenosti.