Ako prebieha vyšetrenie na endokrinológii?

hsksbns
5. sep 2020

Ahojte, mám 17 rokov a v pondelok mám ísť na endokrinologiu kvôli hmotnosti a menstruacii. Viete mu povedať ako prebieha vyšetrenie ?...dost sa bojím lebo niekde som citala, že robia aj EKG . U kardiologa som už bola . Ďakujem za odpovede 🙂

barus26
5. sep 2020

@hsksbns pravdepodobne zoberú krv a urobia sono a ešte nejaký ten pokec 😊

hsksbns
autor
5. sep 2020

To je všetko?...cize sa nemusím ničoho obávať?

barus26
5. sep 2020

@hsksbns ja tam chodím každého polroka, dr sa má popýta nejaké veci, potom mi ešte hmatom skúsi štítnu žľazu, urobí sono, zoberú krv..Ale nikdy mi teda EKG nerobila

hsksbns
autor
5. sep 2020

A kam chodíte k endokrinologovi

barus26
5. sep 2020

@hsksbns do BA

hsksbns
autor
5. sep 2020

Ja som KE tak snáď to bude podobne

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
5. sep 2020

@hsksbns máš to po pomýlené....EKG robí internista a kardiológ, endokrinológ berie len krv, prípadne urobí sono štítnej žlazy.....z krvných výsledkov zistí ako pracuje štítna žlaza

jaskolka
5. sep 2020

Mne napríklad u endokrinológa EKG robia pri kontrole stále
Ale nerozumiem, prečo sa obávas, veď to neboli.

mima1
5. sep 2020

Ked som bola dva krat tehotna chodila som na vysetrenia a vzdy tyzden pred som sla na krv a potom o tyzden vysetrenie. Vzdy mi robili vaha,tlak,EKG,sono stitnej.
Ekg je v pohode ved to je chvila a hotovo uplne bezbolestne

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barus26
5. sep 2020

@mima1 ja som tiež tehotná a nikdy mi EKG endokrinologicka nerobila

mima1
5. sep 2020

@bambulienka25 to je uplne jedno ci je ci nie je to stale rovnake vysetrenie u endokrinologa.

mima1
5. sep 2020

@barus26 asi to je rozne neviem mozno niekde robia niekde nie. Chcela som len povedat ze ekg je uplne bezbolestne ked to tak napisala ze dost sa boji

barus26
5. sep 2020

@mima1 áno to máš pravdu že je bezbolestne

miskooo1987
5. sep 2020

Prvé nebude bolieť... horšie ak niečo nájdu na usg, a potom sa robia špeciálne vyšetrenia... to už môže byt nepríjemne...

hsksbns
autor
5. sep 2020

Celkovo mi je EKG nepríjemné, musím tam byť bez podprsenky a nechápem prečo to endokrinolog ma robiť to EKG...chodi niekto z Vás do KE do novej nemocnice ku endokrinologovi?

jaskolka
6. sep 2020

@hsksbns tak ono u lekára ešte budeš mat mnoho iných nepríjemných veci, treba si zvykať, je to normálne, že sa pri vyšetrení vyzliekas. Ze to nechápeš, prečo Ekg"musia robiť "u endokrinológa, to vôbec nerieš, každý lekár má svoje postupy ba na tvojom mieste je to plus,a mala by si byt rada, že tvoj lekár by ti urobil aj toto vyšetrenie a nemusíš behať o ordináciu ďalej kvôli tomu, keď ta pošle na EKG. A čo napríklad, keď ta v budúcnosti pošlú na usg prsníkov? Rtg chrbtice? Ci trebárs gynekológ? Mamografia? Len sa nezacni vyhýbať preventivkam kvôli tomu, že je ti to nepríjemné, byt chvíľku bez oblečenia. To by si urobila veľkú hlúposť pre seba. Som zdravotná sestra, a skutočne ver, že absolútne nie si prvá ani posledná, koho tam vidia nahého Nemyslím to zle, ale máš dosť rokov, aby si vedela, že u lekára je úplne normálna aj nahota pri vyšetrení

mima1
6. sep 2020

@hsksbns tak u nas v TN som musela byt na ekg bez podprdy 🤦🏼‍♀️🙈 a tak prezila som. Pozri budes tehotna niekedy a tiez budes musiet na kontrolu kazdy mesiac a potom porod atd a to je este viac neprijemne ver 😂 takze neboj prezijes to

hsksbns
autor
6. sep 2020

@jaskolka na gynekoogii som už bola a to dva krát, nie je to príjemné a EKG mi robili pred mesiacom u kardiologa a už ťa nemám chodiť lebo mám všetko ok

jaskolka
6. sep 2020

@hsksbns to je super, ze je všetko ok. Len vravím, že tie "nepríjemné" veci ta budu sprevádzať celý život, a jednoducho "keď musia byť, tak musia."

hsksbns
autor
6. sep 2020

@jaskolka chápem, ale to zo správy som kludnejsia lebo vidím , že nie všetky to mali a neviem koľko také vyšetrenie trvá?

jaskolka
6. sep 2020

@hsksbns EKG? Je kratucke, pár minút. Okrem toho, napríklad moja to robí, aj keď mam podprsenku, pripne elektrody aj tak

evaachesa
6. sep 2020

@hsksbns ja chodim dlhe roky na endo, no okrem odberu krvi a sona mi nic ine nerobili. O mesiac idem k novemu doktorovi do novej nemocnice ...vraj nie je z tych prijemnych, no je odbornik. Svet sa nezruti ak na mna nebude mily, hlavne nech nic neodflakne. A na take situacie je dobre si zvykat ... este ich isto zazijes niekolko 🙂

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hsksbns
autor
6. sep 2020

@evaachesa ja mám ale detského v novej keďže mám 17 ale tak nerada by som to EKG nemusím to fakt

hsksbns
autor
6. sep 2020

A idem tam prvý krát

evaachesa
6. sep 2020

@hsksbns zober so sebou spravu z posledneho ekg ak by ti ho chceli robit a ukazes im...mozno u detskeho endokrinologa su ine postupy. Neboj zvladnes to...ja som sa tiez strasne hanbila v tvojom veku no casom to preslo. Neskor to uz budes brat normalne, neboj 🙂

hsksbns
autor
6. sep 2020

@evaachesa tak vidím, že niekde píšu že robili a niekde že nie ...preto mi to príde blbé

mpg
6. sep 2020

To záleží od zdravotného stavu, kde si to vyžaduje aj EKG tak sa robí, kde nie tak len odoberú krv a počká sa na výsledky, ktoré potom zhodnotí lekár, ktorý robí aj sono štítnej žľazy a popozerá si ju, príp.prehmatá, aby mal celkový obraz. Ale ani EKG ani sono nie sú vyšetrenia, ktoré by boli ťažké, sú oveľa horšie vyšetrenia.