Ako odstraňujú genitálne bradavice, keď ich je veľa?

kukuc1234
8. máj 2022

Ahojte, viete poradiť ako odstraňujú genitálne bradavice, keď ich je veľa? Mám ich podľa mňa viac ako 50, lebo sú malé a je pár väčšich, neviem si to predstaviť podľa cenníkov, keďže napr. za laser je za 2 bradavicky od 50€

pupava36
8. máj 2022

@kukuc1234 mne to odstranoval gynekolog tekutym dusikom, mala som ich asi 5 riadne velke boli. Odstranoval mi ich na 2 krat a nic som neplatila.

mm87245
8. máj 2022

Skús si dať predpísať Wartec krém..

kukuc1234
autor
8. máj 2022

@pupava36 ďakujem, kde ti to prosím robili? a už sa potom nevrátili späť?

kukuc1234
autor
8. máj 2022

@mm87245 využila som 3 balenia aldara, čo mi predpísal gynekológ, vôbec nezabralo, ešte mám pocit, že sa to aj rozšírilo, tak hľadám iný spôsob, ako krémy.. iste posilnenie imunity treba, rozmýšľala som nad dakym iným odstránením a taktiež aj nad vakcínou, neviem čo mám robiť :(

pupava36
8. máj 2022

@kukuc1234 robili mi to ale straaaasne davno este u Kocha v tedy som mala 17-18 rokov a bola som ich pacientkov, teraz mam 31 ale k tomu lekarovi od 2016 uz nechodim chodim gynekologicke v BA na Trnavku. A ano znova sa mi objavili bradavice. Jednu som si nasla pri uchu tu som si lastovicnikom vypalila ale druhu mam na genitalii a tam nemam odvahu ist s lastovicnikom tak budem musiet navstivit moju gynekologicku.

pupava36
8. máj 2022

@kukuc1234 vakcina je ti uz nanic kedze ten virus uz mas v sebe a vakcinuju sa len mlade dievcata a chlapci ktory este nemali pohlavny styk myslim ze je to aj nejako ohranicene vekom.

kukuc1234
autor
8. máj 2022

@pupava36 mám 18 rokov, neviem vôbec ako to je, mne to, len odporučila gynekologicka, povedala, že sa mi stačí preventívne, aj keď niekde som čítala, že genitálne bradavice nespôsobujú rakovinu krčka a pod.

mm87245
8. máj 2022

Vakcínu nie. Skus ten krém! Musí ti ho predpísať gyn. Ak nezaberie, čo si ja myslím, že áno, tak pôjdeš to dať odstrániť.. A áno posilniť imunitu. Tvoje telo spracuje ten vírus. Bude v tebe, ale neprerazí a bradavice zmiznú..

mm87245
8. máj 2022

No tie bradavice sa rozširujú kontaktom takže bacha na to. Len jemne naniesť krem, nesuchat, nemastit hore dole..

pupava36
9. máj 2022

@kukuc1234 no neviem, mne moj gyn povedal ze ked uz mam ten virus v sebe tak mi je uz na nic vakcina lebo ta uz nezaberie. Vraj existuju dva typy hpv virusov,jeden ten co sposobuje rakovinu krcku maternice a druhy ktory tie bradavice tak mi povedal este gynekolog ale zatial co som sa docitala tak sa pise len o jednom type ktory sposobuje aj rakovinu aj bradavice.

pupava36
9. máj 2022

@kukuc1234 vakcina sa pohybuje v cenach od 60€ - 150€ a vakciny su tusim 3. Niekde som citala ze to plne hradi poistovna inde som citala ze len ciastocne takze netusim. Ale vsade som sa docitala ze vakcina nema ziadnu ucinnost pokial ten virus uz mas v sebe. Zbytocne budes investovat do niecoho co ti uz zrejme aj tak nezaberie.

zdenka11081983
9. máj 2022

@kukuc1234 jednoznačne vakcinu plus liek Isoprinosin. Nic ine ti natrvalo nepomôže...

lyci
9. máj 2022

@kukuc1234 ja som platila za impulzy laserom. bolo to v stovkach eur. ale trapila som sa s nimi cez 5 rokov. nepomohla aldara od gynekologa, po dlhom pouzivani sa mi rozliezol taky biely flak na kozi, tazko zabzepcis aby krem zostal, kde ma a naplaste tam nikde nedrzia, kozna mi ich vypalovala opakovane kauterom a vzdy dorastli (taky horuci drotik), skusala som tam aj koloidum forte (tazko trafit len bradavicky a okolo stipe a spali kozu), hliva nic u mna, indonal ma strasne bolela hlava. skoda, ze vacsina gynekologov ani netusila, ze sa na to pouziva laser, dostala som sa k tomu nahodou. zabral najrychlejsie a najlepsir a odvtedy mam pokoj
vakcina ma v tvojom veku zmysel este

kukuc1234
autor
9. máj 2022

@pupava36 no popremyslam ešte nad tým, niekto píše tak niekto teraz som ako v slepej uličke :(

kukuc1234
autor
9. máj 2022

@pupava36 mám z toho obavy, neviem ako je to s tou vakcínou, ale nedávno sa mi objavili aj takéto výrastky na spodnej časti jazyka a po bokoch jazyka, ja si myslim, že to má súvis s tým, doposiaľ som si nič nevšimla, až teraz, zajtra by som mala ísť na krčné, tak uvidím, ale mám z toho strach a chcem to čo najskôr začať liečiť

kukuc1234
autor
9. máj 2022

@pupava36 a ešte k tým fotkám, zo spodnej časti jazyka tie bradavicky nevidno, sú na jednej fotke sploštene, až keď si prilozim vreckovku a utriem si jazyk, tak sa nejak "vyformuju" a vidno ich riadne a potom zase, keď položím jazyk a dostanú sa k nim sliny, už ich menej zase vidieť

zdenka11081983
9. máj 2022

@kukuc1234 to co mas na jazyku, mame všetci. Neboj. Moj známy mal rakovinu na mandli. Nález HPV z cytologie. Naozaj Ti radím laser, očkovanie, Isoprinosin aspoň pol roka. Naco sa trápiš? Žiadny aldara, wartec ti nepomôže. 80% ľudí má HPV. Ak máš oslabenú imunitu, máš výsev bradavíc. Cize aj u mňa sa to môže vrátiť. Stres, choroba, tehotenstvo... Preto chod na laser, odstráň co tam mas. A daj sa zaockovat a tabletky. A ži dalej.

ter_pa4455
26. jún 2022

@kukuc1234 ahoj, je mi lúto, že aj ty riešiš takúto nepríjemnosť. Z vlastných skúseností ti viem poradiť hlavne to aby si si bradavice dala odstrániť laserom, ak sa bojíš ceny skús sa spýtať svojho gynekológa (ak to nerobí aj on) či nepozná nejakého iného gynekológa čo sa špecializuje priamo na odstraňovanie bradavíc laserom - môj poznal a nikdy som neplatila viac ako 45€ a to som ich mala dosť. Súkromné kliniky sú oveľa drahšie, inak ako laserom sa ich žial naozaj úplne nezbavíš. A určite sa daj zaočkovať Gardasilom 9. Očkovanie je drahé ale lepšie dať 400€ ako mať v budúcnosti rakovinu.