Ako mám riešiť hemoroidy?

userka0409
24. aug 2024

Cítim sa trapne ale už neviem čo mám robiť. Vždy cez leto mám problém s konečníkom strašne ma štipe, škrabe a podobne veci. Bola som u doktora povedal že tam jic také nevidí. Ja si myslím že sú to hemoroidy ale skúšala som už všetko možné a nič mi nepomáha. Proctoglyvenol čipky, Maste, obrúsky na hemoroidy dobovú kôru a pod. Nič stále ma to strašne boli a mám nutkanie si to škriabať a potom je to sto krát horšie. Nemá niekto typ čo to môže byt alebo ako sa mám toho zbaviť pripadne kde akého lekára navštíviť ? Ďakujem za hocijakú radu

viestta
24. aug 2024

@userka0409 kludne to moze byt mykoza, treba spravit stery, mozno aj ine vysetrenia. Ked dokro nevidel hemoroidy, nenasiel ich pri vysetreni v konecniku, tak tam nebudu, bude to mat iny dovod. Dokonca aj ekzem to moze byt.

hanaxxx
24. aug 2024

Najlepsie by bolo ist k proktologovi. Ale neviem odkial si a ci tam niekoho takeho mate.

userka0409
autor
24. aug 2024

@viestta mykóza myslite vaginálna? Netusim mala som pred asi 2 týždňami nejakú infekciu a vtedy sa to zhoršilo lenže ten koncenik ma bolel už predtým aj ma zvykol keď som bola menšia takže ja už netusim

deti95060810
24. aug 2024

navštív iného lekára - myslím druhého odborníka.
ten možno poradí viac.

viestta
24. aug 2024

@userka0409 nie, kozna mykoza, ale moze to byt aj mykoza sliznice konecnika. Vrat sa k vseobecnemu lekarovi a ziadaj dalsie vysetrenia

dankabg
24. aug 2024

@userka0409 nech ti vypíše obvodný žiadanku na gastro, spravia ti rektalne vyšetrenie a rovno na obrazovke uvidia, či tam je nejaký problém

userka0409
autor
24. aug 2024

@hanaxxx asi nemáme ale poprípade pôjdem do Bratislavy je tam nejaký dobrý ktorého niekto odporúčate?

userka0409
autor
24. aug 2024

@dankabg na gastre som bola asi pred rokom a úplne ma vyšachovali že nič tam nemám a nič tam nevidia keď som tam chcela volať druhý krát úplne drzo ma zrušili 🥹

hanaxxx
24. aug 2024

@userka0409 Julius Muransky

andaluzia12
24. aug 2024

Mne na to neznesiteľne svrbenie (najmä v noci) pomohol proktolog, prepísal mi nejakú emulziu a problém sa vyriešil …

userka0409
autor
24. aug 2024

@andaluzia12 chcela som už dlhšie navštíviť nejakého len v okoli nemáme ale určite skúsim ísť zatiaľ som sa chcela opýtať ako to riešiť poprípade u všeobecného alebo tak. Bola som aj na chirurgii len hovorím že mi povedal že nič tam nevidí takže som už z toho na prášky . Pôjdem aj na vyšetrenie na parazity ale to mi robili aj predtým keď ma to svrbelo a boli negatívne takže neviem

mercy13
24. aug 2024

Mozu to byt aj vnutorne hemoroidy, aj ja som sa trapila, az napokon mi pomohol detralex a doloproct ( je na predpis- nastastie som ho nemusela pouzivat dlhsie, nakolko hned pomohol) .. a teraz mam uz dlhsie pokoj 🙏

userka0409
autor
24. aug 2024

@mercy13 detralex užívam keď som mala tu väčšiu dávku bolo to trošičku lepšie a zase sa to potom zhoršilo

andreatytler
25. aug 2024

@userka0409 Ak to vzdy pride v lete, bude to ta mykoza koze v okoli konecnika ako vravi @viestta. V lete sa tieto partie zacnu viac potit a ten pot ked ostane na kozi dlhsie, tak vytvori vhodne podmienky na tu mykozu.
Skus normalne len obvodneho lekara nech ti da nejaky silnejsi krem na mykozu. To co sa predava v lekarni na vagynalnu mykozu nie je dost silne. Neviem ci mate na Slovenku Lamisil (obsahuje Terbinafine 1%). Na to svbenie je dobry Betamethasone.
Alebo skus kozne. Mne tam s tymto pomohli. Pocas tehotenstva som sa hrozne potila a vtedy je ogranizmus oslabeny a mala som rovnake problemy a odvedy sa mi to kazde leto vrati. Viem je to neprijemne o tom rozpravat, ale co sa budes trapit.

userka0409
autor
25. aug 2024

@andreatytler Ďakujem krásne určite skúsim začínam si myslieť že máte pravdu pretože sa mi nejako divne zapálila koza aj na zadku a boli to dosť. Hneď zajtra to pôjdem riešiť. Veľmi pekne ďakujem 🙏

userka0409
autor
25. aug 2024

@andreatytler poprípade ešte nejaký krém na to dobrý ktorý by ste odporúčali ?

dankabg
25. aug 2024

@userka0409 treba vymeniť gastroenterológa. Prístup, že ťa niekto vysmeje je nanajvýš nevhodný. O tom, ako niektorí lekári vyšetrujú a poprehliadaju kade čo pomlcim. Takže okrem vyššie spomenutých veci, ktoré ti tu dievčatá radili, by som ozaj skúsila iného doktora. Naši si napríklad všímajú aj samotné okolie konečníka, nielen to, čo je vnútri, nehovoriac o Tom, že robievaju aj vyšetrenie z in verzie, aby naozaj poriadne videli zvierac a posúdili hemeroidy. Držím palce

userka0409
autor
25. aug 2024

@dankabg ano je strašne že aj ja to riešim už dosť dlho a keby nenapíšem sem možno sa ani nedozviem čo mi môže byt. Ja musím prísť k doktorovi a hovoriť mu aké vyšetrenia mi ma urobiť 🙂))smutne

ysseba
25. aug 2024

@userka0409 a ako vyhodnotili to, ze nemas hemoroidy? Iba kukli? Alebo ti robili aj endoskopiu? Lebo moze ist kludne o vnutorne hemoroidy 🤷🏼‍♀️

userka0409
autor
25. aug 2024

@ysseba myslím že aj tu endoskopiu mi robili a povedali že nic tak ja už neviem

alickapusinka
25. aug 2024

mne pomohla len operácia už mám 16 rokov pokoj po pôrode som to dostala.Všetký maste čipky rôzne veci aj take babske zaberali len na chviľu operácia uplne v narkoze sa mi vyriešila raz a už sa mi nikdy neopakovalo.Ale nie operácia laparoskopický to je blbosť obnovia sa TI .To treba odštiknuť klasicka operácia.

ysseba
25. aug 2024

@userka0409 tak ak ti robili endoskopiu a nic si tam nemala, tak to fakt moze byt nejaka mykoza. A najma ak to mas iba takto v lete. A ozaj. Kedy ta to svrbi? Cely den alebo najviac v noci a rano? Ci to nemozu byt hlisty alebo mrle 🤔

userka0409
autor
25. aug 2024

@ysseba celý deň viac menej rovnako a hovorím že sa to zhoršilo včera o dosť asi nikdy som to nemala takto takže môže byt že to je tá mykoza. Zajtra uvidím dúfam že daco mi aj povedia a nie len zasa odbiju. Ďakujem 😁

andreatytler
25. aug 2024

@userka0409 Mne dal doktor
Neviem ci mate na Slovenku Lamisil na mykozu (obsahuje Terbinafine 1%). Na to svbenie je dobry Betamethasone. Miesam ich spolu pred tym ako si to natriem na kozu.

userka0409
autor
25. aug 2024

@andreatytler spýtam sa ďakujem