Ako keby vydutá jazva po cisárskom reze

karin_kayka
21. dec 2020

Ahojte. 8.12. som rodila cisárskym rezom. 10 dní na to mi vybrali stehy a vidím, že hlavne po bokoch mám jazvu ako keby vydutú. Prirovnala by som to k tomu, že mám pod kožou strčené niečo napr. v hrúbke pera.
Jazva je celá necitlivá, to je asi normálne, ale to zhrubnutie je v poriadku?
Moji lekári majú momentálne dovolenku, tak sa chcem zatiaľ poradiť tu, či nemáte niekto rovankú skúsenosť po sekcií.
Prípadne by ma ešte zaujímalo ako ste sa o jazvu starali po vybratí stehov.
Ďakujem

hailey1
21. dec 2020

@karin_kayka je to uplne normalne, casom sa to vstrebe... ja som rodila 12.10. a asi len pred tyzdnom sa mi brucho zacalo vyrovnavat

mendynka
21. dec 2020

Ahoj, ja som mala cisársky 9.12. 🙂 A čistím si to 2x denne ráno a večer harmančekom. A tiež to mám miestami také, ale to sa ešte upraví, to je len koža natiahnutá zo stehov. 🙂

karin_kayka
autor
21. dec 2020

@mendynka a stehy si mala na vybratie alebo tie vstrebatelne?

karin_kayka
autor
21. dec 2020

@hailey1 cize pokial ma to nejak neboli a nevyzera to zapalene, je to normalne? Ja sa len bojim, co sa mi tam nedeje nieco ked to je take vydute :(

terezia323
21. dec 2020

@karin_kayka kým to nemáš červené, boľavé, pripadne hnisavé je to v poriadku. Môžeš kľudne aj repíkom potierať

bavlnka92
21. dec 2020

je to v poriadku. ja som mala také čo postupne povypadávali. mala som to riadne vyduté ale postupne sa to stiahlo. dávala som na to repík/ harmanček a postupne aj vybledlo. len keď si sadnem tak mi vidno kde bola jazva lebo sa to vyduje ako boli tie vrstvy zošité. keby to bolelo alebo začalo zapáchať prípadne sa začal rez otvárať vtedy treba lekára.

julka188
21. dec 2020

Ahoj 🙂 Mam za sebou dve sekcie, po oboch som si nahmatala akokeby na konci rezu tvrde gulky, kamoska si to nasla uz v nemocke, vraveli jej, ze su to vnutorne stehy a vstrebe sa to. Mne to postupne ozaj zmizlo, no par mesiacov to trvalo.

hailey1
21. dec 2020

@karin_kayka nic sa nedeje, bolelo by to, resp.hnisalo, je to uplne normalne

ivka_makovica
21. dec 2020

Je to normalne. Bude to vznikat a zanikat este nejaky ten cas. Jazva pracuje.Aj vnutri budes citis vselijake nove pocity. Mna to este asi rok, mozno aj rok a pol vselijak tahalo. Niekedy som mala aj riadnu bolest pri cviceni alebo pri ms. Niekde som citala,ze na jazvy je dobra bravcova mast.Ale bez srandy. Natierala som si to a veru pri jednej gyn kontrole mi chvalili jazvu,ze je dost tenka.

ceve
21. dec 2020

@karin_kayka ahoj. Ja som mala cisársky pred 22mesiacmi..od polovice na pravo ani nevidno ze som mala jazvu.. Od polovice naľavo mam hrubú čiaru a na konci asi 1cm mam doteraz ako ty píšeš vydute a podla mňa mi to ani nezmizne.. A taktiež celú ta ľavú časť mam stále oko keby strpnjtu na dotyk alebo ako to popísať. A už je to aký čas 🙄

karin_kayka
autor
21. dec 2020

@ivka_makovica A tou mastou je to vhodne uz teraz natierat alebo mam este pockat? Kupila som si dnes nejaku mast na jazvy a repik ale skusim vsetko

karin_kayka
autor
21. dec 2020

@ceve lekara si sa nepytala ci sa s tym da nieco robit? Este neprestavam dufat, ze to zmizne. Predsa len 2 tyzdne su celkom malo, ale aj tak... bojim sa 😀

ceve
22. dec 2020

@karin_kayka mne inak ani nenapadlo najprv ze to nie je normlane.. Takze som to neriešila... Až keď švagriná ze ona po cisárskom nemá "žiadnu" jazvu som pozerala jak puk. Ja ze to ma každý.

dada0902
22. dec 2020

Ja som mala take spiny a tiez z jednej strany som mala taky kopcek ktory ked som on zavadila trochu ryflami tak ma to vzdy tak zabolelo asik do 3-4 mesiacov sa mi to vstrebalo tak asik by to malo byt tiez dobre ja som v tedy tiez nad tym rozmyslala ze co to moze byt a na gynde mi povedala ze je to v poriadku

ivka_makovica
22. dec 2020

@karin_kayka Ja som pockala kym sa to zahoji celkom a potom som natierala.Posledne co chces,je zaniest si tam infekciu. Ale neboj sa.To len teraz ta jazva vyzera hrozostrasne. Po case ju nebude skoro ani vidiet 🙂👍

sashka22
22. dec 2020

@karin_kayka nečakaj, kontaktuj chirurga nech Ti aspoň nejakú masticku predpíše. Možno sa Ti Tvorí keloidna jazva, ja mam takú 'okrasu' z obyčajného vybratia znamienka. Namiesto 0,5mm znamienka mam otrasnu boľavú 4cm keloidnu jazvu, vydutu, ako Ty píšeš. 🤧