Ako fungujú menštruačné nohavičky?

13. nov 2022

Ja keď čítam, že “mám ich cely deň” je mi normálne na grcanie. Nemám s tým skúsenost, neviem si to predstaviť byt v mokrých nohavičkach od krvi cely den! To ste cely deň vo vlhkom prostredí od krvi? Alebo tie nohavičky dokazu tak absorbovať krv, že sa cítite v suchu? Ako to funguje, prosím vysvetlite mi to, nech nemám tuto mienku, lebo tieto odpovede ma desia. Ešte kalisok daj-daj. Mám odskúšané, ale pre mna nepraktické. Ale nohavičky si nechcem kupovať hlavne kvôli tej predstave, že mám na sebe cely deň mokré spodné pradlo od krvi a ak by som si to chcela v práci vymeniť, tak v taške nosit krvavé nohavičky tiež si neviem predstaviť. Ďakujem za objasnenie

lenqua_12325
13. nov 2022

.

mrkvicka060
13. nov 2022

ja som si ich kupila, ale teda ani omylom ich neplanujem nosit "len tak". kupila som ako poistku popri tampone alebo kalisku, preistotu aby som sa nestresovala ze "co ak nahodou" 🙂 neviem si predstavit pouzivat ich samostatne a sediet v tom cely den v robote, fuuuuj. ako poistka ma ale dost ukludnili 🙂 lepsie ako menit vlozky a potit sa v nich

autor
13. nov 2022

@mrkvicka060 vidíš, ešte to je celkom dobrý nápad, ja keď nosím tampón alebo občas kalisok, nosím ako poistku vložku aj tak. Nohavičkami by slm aspoň troska šetrila ziv.prostredie. Dakujem

hviera81
13. nov 2022

a vlozku si menis vzdy ked ides na zachod?
nie je tam mokry pocit, vobec. necitila som vobec mokro ani krv, ani smrad. su uplne pohodlne, ano, mam pocit sucha.

dominidi
13. nov 2022

Tie nohavicky nie su mokre, predstav si to ako plienku ked je pocikana, necitis mokro..neviem kolko hodin pracujes ked hovoris ze cely den by si v tom bola, ale normalne vydrzia, samozrejme zalezi ake kupis a na aku intenzitu menzesu…ja mam napr snugs, pouzivala som ich aj po porode a normalne drzali, nepretiekla som dokonca ani v noci..mam niekolko kusov, striedam, periem. Ovela lepsie ako vlozky.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikdenikto
13. nov 2022

@hviera81 ja teda nemám skúsenosť s nohavičkami a väčšinou som tamponova, ale keď mám vložku naozaj vzdy si dávam novú po každom wc. Ani by mi nenapadlo priložiť si tam už zašpinenú vložku aj keď len troška 🙈 ale to som ja 😂

kacernakokse
13. nov 2022

Ja ich nosím napríklad na noc, tam je to super lebo cez normálnu vložku koľko krát preteciem. Cez deň max 8 hodín potom to začína zapáchat, ale mokro necítíš ono to fakt dobre do seba absorbuje. A keď už mám posledné dni menštruáciu že je slabá tak mi nevadí mať to celý deň na sebe keď musím. Za mňa sto krát lepšie ako vložky.

helcanw
13. nov 2022

Menštruačné nohavičky sú najlepšia vec akú som vyskúšala! Používam ich už rok a som maximálne spokojna. Ano mám ich cely deň, na prvé dni mám tie “najhrubšie” na silnú ms, potom stačia aj tie na slabšiu ms. Na noc mám nočný model. Nikdy som nemala pocit mokra, necítila som zápach a ani som nepretiekla. Mám nohavičky snuggs.

sissy27
13. nov 2022

@hviera81 niekto akože použije vložku viackrát?? 😳
Som si doteraz myslela, že to je úplná samozrejmosť meniť si vložku vždy keď idem na wc, ale ups… ale vlastne čo sa čudujem, keď pre niektorých ani umyť si ruky po použití wc nie je samozrejmosť…

autor
13. nov 2022

@hviera81 áno samozrejme, ak mám vložku mením si každý krat cistu, preboha…🙈😁aj vlhčenými servitmami sa utriem, ale hovorim častejšie nosím tampóny, občas kalisok. Ale ak vlozka, tak si to cistim po každej potrebe, nevravim, ak je čistá úplne…ale ak čistá nieje nedala by som si špinavú vložku na cistu šušuru

autor
13. nov 2022

@dominidi ja mám sedavé zamestnanie, ale pár krat musím ísť aj do výroby, klasika 8hodin. Ďakujem za komentár, ako písala vyššie baba, možno to vyskúšam ako poistku, keď budem mat kalisok alebo tampón. Šlo mi o ten pocit vlhka

autor
13. nov 2022

@boldo87 inak ta krv sa absorbuje, že keď sedím necitis aj tak nič? Fakt si to nedokážem predstavit, ale keď vravíte, ze sa cítite v suchu veľa by to vysvetľovalo

hviera81
13. nov 2022

@nikdenikto aj ja som bola tamponova, ale mne to uz vadi. moj nazor je, ze ta krv ma odtekat von, preto to tak priroda vymyslela, a tampon to zastupluje. nehovoriac o tom, ze to tiez smrdi ked to vyberiem, mne zas uz napriklad toto pride nechutne a na grc.

hviera81
13. nov 2022

@sissy27 tak musis mat riadnu spotrebu vloziek teda, nie nemenim si vlozky vzdy, pri kazdom pouziti wc, preto ich uz nepouzivam, nemam to rada.
a prosim neskatulkuj, nikde som nepisala ze si neumyvam ruky.
mala som taku pracu, ze veru aj 30 sekund na zachode bolo vela a musela som bezat, takze nebol vzdy cas, ist si pre vlozku do svojej skrinky, potom na zachod, atd....

hviera81
13. nov 2022

autorka: vyssie som pisala, a popravde preto som hladala alternativy, lebo okrem mnozstva odpadu z vloziek a smradu z tamponu, mi to proste vadilo.
a teda mne tampon po par hodinach pride uz teda riadne na grcanie, aby som pouzila tvoje slova....

hviera81
13. nov 2022

@sissy27 a inak aj kazdy z nas chodi inak casto na zachod. ja napriklad za doobedie, kludne aj 5-6x, takze za den mozno niekedy 15 a viac, to akoze dva baliky vloziek na den?

273
13. nov 2022

Používam ich už rok, mám niekoľko ks mám aj od snugss aj od perties, ja si bez nich už život neviem predstaviť, používala som vložky, keďže tampóny a kalisky sú mi nesympaticke, avšak ako náhle som vyskúšala menštruačné nohavičky tak by som nemenila, študujem a zároveň aj pracujem kde mám 2 rôzne práce v jednej som celý čas na nohách sem tam si sadnem ale keďže učím krúžky tak pomedzi deti treba chodiť a treba sa im venovať, druhá práca tam sedím na stoličke niekedy aj 10 hodín, nohavičky si skutočne mením len ráno, následne keď prídem domov a tie prvé dni keď je silnejšia tak aj na noc si dávam čisté, nikdy som v nich nepretiekla ani počas dňa ani v noci, človek sa cíti úplne v suchu nohavičky sú vyvinuté tak aby mali naozaj vysokú absorciu čo za mňa určite majú, taktiež som nepostrehla žeby smrdeli
Avšak za mňa sú lepšie tie od značky perties keďže si poradia naozaj s tou absorciu veľmi rýchlo a človek keď ide na WC tak ani nespozoruje, žeby boli mokré alebo podobne

yasmeena
13. nov 2022

vlozky si vymenim kazdu chvilu,kedze mavam velmi silnu menstruaciu-ale v takych nohavickach byt cely den? navyse by som ich musela kazdy den prat,v rukach...takze zbytocna robota a minuta voda...a ktovie za aku dobu budu takto znicene...

autor
13. nov 2022

@hviera81 jop, ani tampón nieje žiadna vyhra a ani kalisok hold sme ženy, musíme sa s tým nejak popasovať. Ale inak na zachod chodím počas dňa podľa mna tak 5x, takze miniem cca5 tampónov a na noc vložky podľa prebudenia, ale ja teda vdakabohu netečie keď lezim, len keď sa postavim zo mna všetko “spadne”. Keď mam vlozku chldim podľa potreby a pocitu, ale 5-6x doobeda cikat teda nechodím, ani keď vypijem 2 litre vody a ani keď mam menzes 😁

273
13. nov 2022

@yasmeena mám tiež veľmi silnú menštruáciu, vložky som si musela meniť neustále keď som nechcela mať nehodu a pri nohavičkách sa toho báť nemusím a pokiaľ má človek viac ks tak stačí ich preplaknut v studenej vode, nechať vysušiť a vyprať keď normálne bude človek prať aj iné veci, za rok som nespozorovala na mojich, žeby nejako sa zničili sú stále ako nové

autor
13. nov 2022

@273 ďakujem 😊

273
13. nov 2022

@yasmeena

https://perties.sk/produkt/lada-extremne-absorp...
https://perties.sk/kategoria/absorpcne-nohavick...

odporúčam si pozrieť tieto modely pre naozaj silnú menštruáciu a vyskúšať, dokonca myslím, že ponúkajú garanciu vrátenia peňazí, keď to u vás nebude fungovať, prípadne viem, že je možnosť otestovať ich a v tom prípade dostanete 1ks úplne zadarmo ja by som už nemenila

hviera81
13. nov 2022

no presne to som pisala, kazda z nas funguje inak ja chodim kazdu chvilu na zachod, hlavne teraz ked som doma. a ked mam menzes, mam nutkanie este castejsie.

lucia851
13. nov 2022

Ja mám celý menzes kalisok a som veľmi spokojná..v tých nohavičkách by som sa cítila asi špinavo

sissy27
13. nov 2022

@hviera81 ja chodím možno každé 3-4hod, používam tampóny a áno, keby ma to ma to malo stáť aj dva balíky vložiek / tampónov na deň, tak bude. Tak ako nepoužijem toaleťák 2x, tak ani špinavú vložku si nedám znovu. A z takého, že práca je nadradená môjmu zdraviu, hygiene, osobnému životu, som už dávno vyrástla.

273
13. nov 2022

@sissy27
napríklad ale sú povolania, kde je človek rád keď si dokáže na to wc vôbec odbehnúť aby nespôsobil nejaký kolaps v práci, väčšinou výrobné závody a možno aj ľudia pracujúci v zdravotníctve, keď im príde stáť na operačke niekedy aj 10hodín tak ako majú tie lekárky si odbehnúť keď operujú alebo sestričky, keď asistujú a podávajú lekárovi nástroje a pod. tak si to neviem predstaviť akoby zrazu nechali otvoreného pacienta, celé sa vyzliekli a opäť kým sa obliekli vydezinfikovali tak tiež by to nejaký čas trvalo, napríklad policajtky keď sú na výjazde a odskočia si na WC iba niekam do reštaurácie alebo podobne a nemajú aktuálne pri sebe náhradnú vložku/tampón tak je to tiež komplikované a existuje mnoho takých povolaní kde majú ženy problém si odskočiť napr. na 5 minút aby sa stihli aj vymeniť a používanie toaletného papiera je opäť niečo iné ale to je iba môj názor

jana_eyre_2
13. nov 2022

Keďže mám mierne padnutu maternicu, nedržal mi žiaden menštruačný kalisok čo som skúšala, takže menštruačné nohavičky su premna úplne super vec.. mám ich viacero samozrejme, mením si ich pár krát za deň.. vôbec nie sú mokré, krv sa drží vnutri vôbec nezapacha nič, príde mi to omnoho viac hygienickejsie ako vložky, ktoré vždy začnú zapachat.. s menštruacnymi nohavičkami mám len super skúsenosť.. jediná nevýhoda je že ich treba umyť, možno netreba hneď ale ja to tak robím.. keďže pracujem na skrátený úväzok, na tu dobu mi vydržia a keď dôjdem domov tak ich hneď preperiem a hodím do práčky.. ak idem niekam kde viem že si ich nebudem môcť vymeniť, tak si dávam vložku.. takže to kombinujem a je to perfektná vec..

katesocka
13. nov 2022

@dominidi prosím ťa, používala si ich hneď po pôrode miesto popôrodných vložiek?

sissy27
13. nov 2022

@273 ja nehovorím o tom, že si má doktorka uprostred operácie odbehnúť meniť vložku, ale že keď už na tom wc je, tak vymeniť. A to nezaberie 5min, to by neviem čo musela robiť 🙈 viem, že mám svoje dni, tak som pripravená, tampón / vložka vo vrecku a keď idem tak rovno vymením. Tých 5 sekúnd navyše neohrozí ani národné hospodárstvo, ani nikoho život. Vo výnimočných prípadoch ok (som kdesi v teréne, posledný čistý kus som minula a idem na wc), ale inak si špinavú vložku späť nedám. Ale každá to máme proste inak 🤷‍♀️