Ako docielim, aby mi prišla skôr menštruácia?

diusqqa
18. jún 2022

Ahojte zienky, potrebovala by som nejake pozitivne skusenosti na caje, bylinky, kvapky … aby menstruacia prisla skor o 1/2 dni 🙏 cyklus mam pravidelny 27/28 dni uz 17 rokov ako hodinky (s vynimkou ak som bola chora, vo velkom strese a samozrejme tehotenstvo) ale na dalsi mesiac ma caka dlha cesta lietadlom ( s prestupom viac ako 24 hodin) a naozaj pocas nej nechcem mat prave tie najhorsie svoje dni 🙈 velmi by som uvitala ak by zacali o 1-2 dni skor … Dufam, ze mate osobne skusenosti co vam pomohlo 🙂

jaskolka
19. jún 2022

Neexistuju čaje, ani bylinky, čo "zaručene pomôžu" menštruácia sa spúšťa hormónmi, čiže bud lieky od gynekológa (aj to nemusí pomôcť) alebo nič.
Také babské veci, ako červené víno, citróny a podobne, to je skôr vec náhody, ako by fakt pomohlo.
Ja mam jediní skúsenost, brala som Norethisteron, ale sú ženy, čo im vôbec nepomohol

lenkamatkova
19. jún 2022

Skôr neviem, ale oddialiť sa dá. Ja viem, že na citróny majú ženy rôzne názory, ale mne naozaj pomáhajú 🙂 Vychádzal mi menzes akurát na letnú dovolenku tak som si pred predposledným cyklom dávala citrón každý deň cca týždeň pred očakávaným menzesom a meškali mi 4 dni. Teraz to urobím znova a na dovolenke budem bez menzesu 🙂