Ako dlho trvá krvácanie po samovoľnom potrate?

sssimikkk
10. dec 2020

Ahojte, viem, ze takych tem je vela, ale vacsinou je to o kyretazi. Minulu stredu (2.12.) doktor zistil, ze babatku prestalo bit srdiecko v 8tt, bola som v 9tt, takze MA. Jeden MA som uz mala, ten skoncil kyretazou, pri tomto som sa zacala v piatok (4.12.) sama cistit, gestacny vak odisiel, bola som hospitalizovana takze mi to pozerali sonom. Dnes som bola na kontrole a doktor povedal, ze tam este nieco vidi, pichol mi injekciu a cistim sa sama dalej, bez kyretu. Chcem sa opytat, ako dlho ste sa po samovolnom potrate cistili? Pripadne kedy ste sa zacali pokusat o dalsie babo?
My jedno mame, po prvom potrate sa nam podarila krasna dcerka, hematologia uplne v poriadku.
Dakujem 🙂

alikal
10. dec 2020

ja som spontanne potratila vo februari, doktor povedal ze babo je prec tak kyret netreba, napriek tomu som krvacala dalsich 6 tyzdnov co uz bolo uplne na hranici, strasne pomaly mi klesalo hcg tak sa stale obnovovala vystelka. uz mi hrozil kyret ale nastastie to preslo, doktor hovoril ze bezne to trva tak 2-4 tyzdne. menzes som dostala za dalsie dva alebo tri tyzdne. mali sme cakat tri plne cykly kym sa budeme snazit, po dvoch sme uz nevydrzali a teda podarilo sa na prvy sup co sme ani necakali. teraz som 30tt 😉 drzim palce aby to nabuduce vyslo

sssimikkk
autor
10. dec 2020

@alikal dakujem za odpoved 🙂 ja som prve dva dni krvavala celkom dost, potom sa to ustalilo na take normalne, menstruacne, to trva az doteraz. Doktor mi nieco pichol nech sa to docisti, len mam aj tak stres z kyretaze, uz by som sa jej rada vyhla :/ len teda nevedela som kolko je optimalna dlzka krvacania.
A drzim palce, super ze sa vam to hned podarilo 🙂

sense
10. dec 2020

Ja dokopy cca 7-10dni..sex sme mali potom v podstate z pár dní ked bola chuť...lekár síce povedal ze mame používať aspoň 2-3cykly ochranu a počkať... Nemala som ale kyret dostala som tabletky zo spodu...
To bolo na konci v augusta začiatkom septembra, ms prišla potom za ďalšie 3 týždne... Chrániť sme sa nechránili, ale ani nejak extra nesledoval plodné a neplodné dní... Keď to príde príde... Keď nie tak nie

sssimikkk
autor
10. dec 2020

@sense ja som mala tiez tabletky, preto neviem ako to je s tym krvacanim, s kyretom mam teda uz bohuzial skusenost. A pamatas si to krvacanie, ci tie posledne dni to uz bolo take nijake, spinenie? Alebo ako?
Nam tiez povedal ze s ochranou mozme v podstate ked sa na to budeme citit, bez nej pre istotu po tom prvom cykle

sense
10. dec 2020

@sssimikkk ja viem ze som prvé dva dni slabo, potom 3-4 veľmi silno, a potom už len ako ms

taga
10. dec 2020

Ja si to uz uplne nepamatam, viem ze prve dni boli velmi silne krvacanie, potom ako ms.. možno spolu cca tyzden. Radili nam pockat 3 cykly, tak sme pockali, aj tak som mala trochu rozhadzane a potom sa hned podarilo (dnes by som uz necakala, vtedy sme sa bali, aby sa to nezopakovalo) a druhy syn sa nam podaril ani nevieme kedy a ako 😊
Drzim silno paste, vela stastia ❤

sssimikkk
autor
10. dec 2020

@sense
@taga dakujem za odpovede 🙂 prave mne sa to spustilo minuly tyzden v piatok vecer, takze zajtra to bude tyzden, a stale krvacam ako v strede ms :/ preto sa pytam na tu dlzku, trochu sa toho obavam. Ale ako som povedala, dnes mi dali este daku injekciu, aby sa to docistilo, tak pevne verim ze to odide vsetko

sssimikkk
autor
10. dec 2020

@taga
@sense
@alikal
A prosim vas, kolko po zacati cistenia vam prisla prva ma?

sense
10. dec 2020

@sssimikkk mne po skončení 3 tyzdne

sssimikkk
autor
10. dec 2020

@sense a aj si nieco brala/beries, vitaminy, alchemilku alebo nieco podobne? Nemyslim na podporu otehotnenia, skor na pomoc tej maternici

trinneo
10. dec 2020

Mna sa to prave čerstvo týka.... V utorok som MA, u doktorky som zacala viac krvacat, poslala do nemocnice, ci daju injekciu alebo kyret,tak na kyret to nastatsie nebolo, dali injekciu... a odvtedy skoro tretí den krvacam naozaj slabo ako na konci MS.... Svojej doktorke sa dovolat nedokazem a pride mi to naozaj cudne, ze tak slabo krvacam... Aj ked asi rada, ale cakala som viac... Uz trosku aj panikarim

sssimikkk
autor
10. dec 2020

@trinneo tak to ma mrzi, v kolkom to bolo? Uplne chapem tvoje pocity, ja sice krvacam ale doktor tam stale nieco videl, pevne verim ze sa to docisti same.
Nechces skocit pre istotu tam kde ti to davali a opytat sa na to, ci je to ok?

trinneo
10. dec 2020

@sssimikkk prebiehajuci zaciatok 8tt, mne povedali, ze mam o tyzden ist na kontrolu ku svojej, tak chcem zajtra volat este k doktorke a ak zdvihne dohodnut sa na termíne, kedy mam prist... V nemocnici povedali, ze problemom je velke krvácanie... O slabom nikto nič nehovoril 🙁😕

sssimikkk
autor
10. dec 2020

@trinneo tak snad to bude v poriadku 🙂 ja som bola tiez po tyzdni u svojho, i ked ma celkom vystresovalo to ze tam este nieco videl.. v tom soku som sa ani neopytala aku injekciu mi davaju, ci je to nieco ako na vyvolanie ms, alebo na stiahnutie maternice.. :/ brali aj hcg, zajtra volam na vhsledky, tak som zvedava..
Tak daj zajtra vediet co sa podarilo dohodnut 🙂 a drzim palce

sssimikkk
autor
11. dec 2020

@trinneo ahoj, podarilo sa dovolat? Aj ti nieco povedala?

trinneo
11. dec 2020

@sssimikkk nie, nepodarilo sa.... ide ma poraziť... ak sa nedovolám v pondelok, tak v utorok tam nabehnem s tým, že som mala prísť na kontrolu a celý týždeň sa jej nedá dovolať.... Netuším na čo majú telefón, keď nedvíhajú...

sssimikkk
autor
11. dec 2020

@trinneo urcite, za to nic nedas, ak kde o tvoje zdravie tak hadam nebudes sediet doma a cakat 🙄 tak drzim palce 🙂 a krvacas stale?

trinneo
12. dec 2020

@sssimikkk hej, ale slabo... asi ako na konci MS a ty?

sssimikkk
autor
12. dec 2020

@trinneo ja tiez slabo, a uz to nie je svetla, cerstva krv, uz sa to len docistuje, tak som zvedava dokedy to potrva 🙂 vo stvetok som bola aj na krvi kvoli hcg, o tyzden idem znova, ci to klesa tak ako ma

sssimikkk
autor
14. jan 2021

@trinneo ahoj, tak ako sa ti dari? Bola si uz na kontrole?

trinneo
15. jan 2021

@sssimikkk jj bola som este v decembri,uz to po týždni bolo vraj pekne vsetko stiahnuté a vycistene..teraz mam za sebou akurát prvy menzes,tak uvidime co bude dalej...A ty si na tom ako?

sssimikkk
autor
9. feb 2021

@trinneo ahoj, ako sa ti dari?🙂

trinneo
9. feb 2021

@sssimikkk Ja som v pohode a ty?

sssimikkk
autor
9. feb 2021

@trinneo tiez,mam za sebou prvy cyklus aj ovulku, uvidime co dalej 🙂 vy uz idete naplno?

trinneo
10. feb 2021

@sssimikkk ideme,ale zatial nič

grepsik
10. feb 2021

@sssimikkk mozem sa spytat prosim co to pichaju?
Stalo sa mi to iste a dr. ani nenaznacil liek, injekciu.. maternicu som mala v norme, stiahnutu. Zeby preto? Kazdopadne mam zbytky, ani po prvej ms neodisli. Poslal ma do nemocnice na kyret. Tam mi povedali nech este jeden cyklus pockam. Nikto mi nebral ani krv, ani ma nepozreli. A tie zbytky su dokonca skoro dvojnasobne vacsie (moj dr. Kontroloval) nez pri prvej kontrole po MA. Je to normalne? Stretli ste sa s tym niekto?

sssimikkk
autor
11. feb 2021

@grepsik ahoj, no nazov injekcie neviem, fakt som boka v takom strese ze som sa ani nepytala, ale gynekologa mam znameho taj verim ze ziadne sajrajty by mi nedaval, malo to byt na docistenie maternice - asi to malo sposobit stahy maternice a tym vypudit tie zbytky.
A mozem sa opytat, kde si bola v nemocnici? Lebo je to celkom nevidany postuo, u nas praveze hned tlacia do kyretu, ani sa nepytaju ci chces alebo nie (tak som to mala pri prvom MA). A ty sa citis dobre? Ziadne teploty, bolesti podbruska, maternice?... Lebo co viem, tieto zbytky ak ich je vela mozu sposobovat aj zapal, co teda nie je sranda a urcite to nie je ani bezpecne.. a este jedna, mozno blba otazka - skusala si si teraz niekedy robit tehu test, ci by ti vysiel stale pozitivny? Telo kvoli tym zostatkom moze stale produkovat hcg

grepsik
17. feb 2021

@sssimikkk ja mam super dr. on do nicoho netlaci v SN. Do nemocky som sla ale nie do okresnej, ale do mensej v susednom meste, kde maju tiez slobodny pristup. Ja nemam krvacanie ani nic take dalsie, tak mozno preto ma nechali cakat ;) ale zacala som pit bylinkove caje a robim si vyplachy, preventivne