Ako dlho po kyrete ste začali snažilkovať?

tinky09
8. máj 2014

baby chcem sa opytat kolko po kyrete ste zacali snazilkovat??? ja mam 4 tyzden po kyrete, este som nemala mrchu, ale mam tak silnu ovulku, ze mam chut skusit to! sme po mimomaternicovom tehu a zobrali mi jeden vajickovod

lia6
8. máj 2014

Kyret je niečo také, ako "malý" pôrod-teda, dá sa to k tomu prirovnať...a kedže si po mimomaternicovom tehu, tak to je ešte viac-čiže sa odporúča, aby si telo oddýchlo...minimálne by to malo byť to šestonedelie-6 týždňov...ak nie viac(pol roka)...to mi radil môj gynekológ, keď som bola na kyrete(4 krát)-samozrejme mi povedal, že je to na mne...koľko po sme to skúšali?-u mňa sa to nedá tak ľahko na to odpovedať...mala som veľmi veľké problémy, ktoré ale našťastie ustúpili a máme dvoch nádherných kaskadérov 🙂 Želám Ti, aby sa všetko nakoniec na dobré skončilo!!!

mirka200
8. máj 2014

ja som mala druhý kyret koncom decembra a otehotnela som v marci 🙂

satanka1
8. máj 2014

Tiez som mala kyret po vianociach a otehotnela som v aprili.drzim palce.

tinamatka
8. máj 2014

Ahoj, ja som mala kyret koncom marca a pomaličky už snažilkujeme. Je to individuálne podľa mňa. Záleží určite na tom, či si fyzicky už úplne zahojená, ale v neposlednom rade zohráva veľa aj psychika. Ja si hovorím, že ak je žena zdravá a pripravená, netreba čakať! 😉

suge
8. máj 2014

Väčšinou gynekológovia odporúčajú nechať po kyretáži prejsť aspoň 3-4 menštruácie, po väčších zákrokoch (potraty vo vyšších týždňoch gravidity, operácie a pod.) 6 aj viac. Z medicínskeho hľadiska to má svoj význam, maternica sa potrebuje spamätať po zákroku, zregenerovať sa, vrátiť sa do pôvodnej kondície. Štyri týždne po kyretáži celý organizmus ešte ani úplne neprestal "byť tehotný" a už by mal byť konfrontovaný s ďalšou, pravdepodobne dlhodobou záťažou. Napriek týmto faktom mám pochopenie pre veľkú túžbu po bábätku, hoci neviem, či je takéto veľmi skoré tehotenstvo vhodnou náplasťou na bolesť po nedávnom potrate. Iste, je možné, že bude všetko v poriadku, no určite to bude vykúpené aj veľkou dávkou neistoty z toho, či to bolo správne a ak by nastali komplikácie, výčitky budú o to menej znesiteľné. Milá tinky09, prajem ti, aby bolo všetko OK, nech už zvolíš čokoľvek.

aspinka
9. máj 2014

po cisteni by som si dala pauzu aspon 3 cykly... nech sa obnovi stielka maternice... mozno ovulka je silna ale aj ked bude vajko oplodnene a ledabolo sa zachyti o nedostatocnu stielku odide to.... nechcela by som sa zas trapit ze to nevyslo tak by som chvilu pockala. Keby si potratila spontanne bez cistenia moja rada o snazenie by bola hned 😉

lussi2
9. máj 2014

ja som otehotnela po 2 kyretoch hned po prvej mrche🙂 tehu bolo ukazkove 🙂

lienka93
2. jún 2014

Ahojte, chcem sa vás opýtať som z toho trosku v šoku ako to môže byt zrazu takto. 3 mesiace sme sa snažili o bábätko a na 3 pokus sa nám podarilo ostala som tehotná, lenže hneď nato som dostala kiahne a v 6 týždni som potratila. Absolvovala som kyretaz. Teraz sa zase snažíme a dr. Mi robil hormonalny profil a mám zrazu veľmi nízke hodnoty. Môžu až tak enormne klesnúť? Povedal mi že sa mi vajíčko neuvoľnuje a že nemám ovulaciu. Ale mne sa zdá že ovulaciu mám. Cyklus mám presne na 28 deň.