Aké sú vychádzky na rizikovom?

7nikka7
2. aug 2017

Ahojte mamičky 🙂
Chcem sa spýtať či sa stretol niekto z Vás s takým prípadom, že bol na rizikovom, ale z takého dôvodu, že pracovné prostredie nebolo pre neho a pre bábätko vhodné. Napríklad domov dôchodcov. Po zdravotnej stránke je všetko ok aj mamička aj bábätko. Dajú sa dať v takomto prípade neobmedzené vychádzky? Alebo aspoň viachodinové denne? Ďakujem za všetky rady :-*

maciatkolulu
2. aug 2017

@7nikka7 ale to nie je diagnoza pre rizikove tehotenstvo predsa....😉

mayami
2. aug 2017

Som taký prípad, neobmedzené vychádzky nemám, dr. mi dal na výber v akom čase chcem vychádzky ráno a v akom poobede. Neviem, možno závisí od doktora

misinka0611
2. aug 2017

Ked si na rizikovom si na rizikovom bez ohľadu na to z akého dôvodu a mas rovnaké podmienky ako majú ostatne ženy. 2x / 2 hod. / denne. Aspoň myslim, ze tak to je.

Ja som robila do posledného možného dňa a to bola prvá vlna horúčav v tiez nie práve najlepšom prostredí, teraz ked som na MD uz a myslela som si ako si budem užívať posledne dni do pôrodu ležím doma lebo prišla 2 vlna horúčav. Bud rada za to co mas a ze si mohla ostat doma aj ked ti nic neni.

syberia
2. aug 2017

Aj ja som bola na pn pre nevhodne pracovne prostredie...neobmedzene vychadzky som nemala ale mala som spojene hodiny takze som mala od 14 do 18 hod. Ale to naozaj je len na doktorovi ako sa s nim dohodnes a aky bude ochotny☺

7nikka7
autor
2. aug 2017

@maciatkolulu no určite je kedže je ohrozený vývin bábätka.. neustále naťahovačky so seniormi, ťahanie ťažkých vozíkov, ktoré vážia viac než samotný klienti a nehovoriac už o tom, že na ňom máte posadeného 90 kiloveho seniora, rôzne baktérie, vírusy, neustále hnačky, kožné nákazlivé ochorenia plus, to, že nikto zo zamestnancov nie je povinni brat ohlad na to, že vy ste tehotná...je to smutne ale tak to funguje...

7nikka7
autor
2. aug 2017

@syberia a to je po dohode s gynekológom áno? mne sa jedná len o deň svadby 🙂 aby som nemusela ísť na vlastný obrad cez dvojhodinovú vychádzku 😀 výnimky tam asi neexistujú, kedže ja som asi ojedinelý prípad 😀

syberia
2. aug 2017

No ja som ho poprosila ci mi to tak moze dat a on s tym nemal problem...no za ten cas co som bola na pn mi kontrola nebola....a napr. cez vianoce sme boli u rodicov tak som volala na socialku ze na ten a ten datum budem na tej a tej adrese...pani si to tam poznacila a bolo to ok......no len asi svadba je nieco ine....bud to risknes alebo pojdes na pn az po svadbe...ono ale mozes mat medzi hostami ,, dobru dusu" ktora ta nahlasi na socialke...a s tym pracovnym prostredim ta uplne chapem ja robim na doliecovacom odd. a ten kto nezazil nepochopi☺☺☺

jatulka
2. aug 2017

Neviem ci to stale plati, ale pocas PN nemozes vykonavat pravne ukony, co je aj sobas... radsej si to zisti a pripadne prerus PN na svadbu 🙂

sjuzan77
2. aug 2017

@7nikka7 bola som ten prípad, robila som v dd a DSS na sociálnom, mala som tu najhoršiu skupinu - alkoholici, bezdomovci a schizofrenici, čiže ihneď po zistení tehotenstva som musela opustiť pracovisko a byt doma, či sa mi to páčilo alebo nie. Našťastie mám úžasného doktora, ktorý mi sám navrhol, že nech sa pohybujem mimo domu ako normálna zdravá tehotna a keby niečo, dá mi potvrdenie, že som bola v čase kontroly u neho. Kto na takomto pracovisku nerobil, nepochopi, čo sa deje za dverami domova dôchodcov, tiež si pamätám na rôzne infekcie a iné chuťovky 🤔

alenah31
2. aug 2017

@jatulka ale moze coby nemohla....vydavala som sa pocas PN. @7nikka7 staci zajst za Dr. a oznamit mu, kedy sa vydavas. Na ten den by mal vypisat zvlast vychadzku, nakolko sa bude menit aj tvoje priezvisko na PN-ke a socialka hned pride na to, ze si sa vydavala a bude ich zaujimat kedy-mna o tom informovala priamo na urade nech si to hned vybavim nech potom nemusim behat, uz s tym maju skusenosti. Spolu s tou zmenou na pn- ke som na socialku v case vychadzky pocas nasledujuceho tyzdna zaniesla aj to potvrdenie od Dr. o udeleni vynimocneho povolenia vychadzky kde bol datum a obmedzeny cas.....ja som mala v ten den povolenu vychadzku od 10:00 do 22:00 hod. Na socialke to len pricvakla k mojim papierom a bolo vybavene.

katriona1
2. aug 2017

@7nikka7 ja jsem sestra a pracovala jsem na internim oddeleni az do nastupu na MD, zamestnavatel mi umoznil zmenu pracovniho casu na ranni smeny a to, ze jsem nemusela delat nic fyzicky narocneho je samozrejmost, pokud ti toto zamestnavatel nedokaze zajistit mela nys byt doma na placenem volnu, ale bohuzel tady te zamestnavatel radeji nanuti jit na PN, aby usetril a ty pak musis sedet doma a resit vychazky

marlenka222
2. aug 2017

Neobmedzene vychadzky neexistuju okrem onkologickych pacientov a smrtelne chorych pre nikoho. Dovod byt PN je choroba tym padom nie si schopna pracovat ci existovat v normalnom pracovnom rytme. Preto si PN. Ak si PN, si PN ci si tehotna alebo chora. Mozes byt rada ze ti lekar umoznil byt doma. Mne vypisal papier o oboznameni zamestnavatela s mojim tehotenstvom a potom mi zmenil prac. cas a napln co mu umoznuje zakon. Zboznujem ludi ktori riesia temy ako odrbat system. Jasne spravme si este horsi system ako je lebo niekto najde trhlinu a ihned vyuzije a zneuzije do norku kosti. Ak si tehotna a chces sa vydavat, prerus PN a chod na dovolenku. Inak sa to neda

catherinah
2. aug 2017

@marlenka222 ja uz pomaly nepoznam babu, co by chodila do prace ako tehotna. Vsetky hned PN. A veselo si behaju kade tade kazdy tyzden niekde. A to aj do zahranicia. Hlavne, ze som PN.

17alisha
2. aug 2017

Neobmedzene vychadzky sa davaju len zenam, ktore maju neliecitelne choroby, je hja to presne vymedzenie, zoznam diagnoz, ktore to splnaju, napr.rakovina, ochorenia srdca, cukrovka, atd. Ak nemas ziadnu z tychto diagnoz a gynciar ti vystavi neobmedzene vychadzky, v tom momente ma na krku posudkoveho, ktory hned skuma dovod, preco ti ich vypisal. A toto ziadny lekar dobrovolne absolvovat nebude. A tak ako ti haby vyssie pisu, pocas pn sa vydavat nemozes, pred zakonom je takyto sobas neplatny. Tzn.musis mat povolenku od lekara, ktory ti pn vydal, ze si schopna pravnych ukonov (tzn.neberies nejake lieky, ktore by mohli ovplyvnit tvoj usudok) alebo prerusit pnku na ten vikend, ked sa vydavas a nastupit znova v pondelok.

gab1sol
2. aug 2017

Ak si kvôli práci PN, tak to nie je rizikové tehotenstvo, to by si musela chodiť aj do rizikovej poradne a to predpokladám, nechodíš. Takže si na obyčajnej PN. Vychádzky ti určuje tvoj lekár - gynekológ. Čo sa týka svadby, oboznám s tým lekára, mal by ťa vypísať na ten deň, príp. ti povie, ako sa to rieši.

extempore
2. aug 2017

@17alisha ja som sa počas pn vydala a vôbec nebolo potrebne pn prerušiť. Len si doktorka do karty poznamenala, že mi dáva mimoriadnu vychádzku kvôli sobašu. Inak, bola som pn počas oboch tehotenstiev a nikdy mi žiadna kontrola neprišla....

maciatkolulu
2. aug 2017

@7nikka7 no tak to som nevedela, ze pracovny post ti umoznuje byt na rizikovom, navstevovat rizikovu poradnu a byt jednou nohou v nemocnici, myslim, ze tieto problemy sa riesia medzi zamestvatelom a zamestnancom.... Ale vsak dobre.

lulu2014
2. aug 2017

@jatulka ja som mala svadbu pred cca 16 rokmi...počas PN ... neviem nebol problém...dokonca som tam mala zamestnávateľa.😉

mischelin89
3. aug 2017

@7nikka7 ja som sa vydavala dva mesiace dozadu, som na tehotenskej PN (zo zdravotnych dovodov, ale nie na rizikovej) ...a tym ze sme mali len civilny sobas a obed (co samozrejme socialka nevie), mi ani nenapadlo to riesit s doktorom, stihla som to za jemne presvihnutu vychadzku. Vydala som sa, zmenila meno. A az potom mi sestricka hovori, ze mohol by byt problem. Nebol ziadny, davku dalsiu vyplatili a vobec neriesili. Asi zalezi aj od pracovnicky na socialke, co ti je pridelena. A inak tiez boli gratulovat aj kolegovia a sef. Ocividne pri mne stali vsetci svati 🙂 da sa na ten jeden den aj vypisat z PN, vziat si v praci dovolenku a na dalsi zase PN zacat. Porad sa s lekarom.

A vychadzky mam 2 hodiny doobeda, 2 poobede, klasika.

misinka0611
3. aug 2017

@catherinah Ja som asi jedna z mala ktorá robila do posledného možného dňa do 21:00 a dokonca 12 stky cez horúčavy. Popravde uz ani ja nepoznám ženu co by takto robila, co vidím tehotné tak sa prechádzajú po shoppingoch alebo tu píšu ze su na PN a chcú vačšiu PN ku ze ako im malo peňazí poslali :D Samozrejme česť výnimkám ktore fakt proste dodržujú to co majú a doma ležia veď je to v ich zaujme predsa. Teraz som uz na MD doma a ženy som chodila po von? Tažko ďalšie horúčavy došli a ani ma nenapadne. Ked vylezem tak jedine ze musím si stravu kúpiť a aj to vyliezam večer... 😂

zuzana76
3. aug 2017

@7nikka7 ja som nemala ziadne vychadzky

ibrunova
3. aug 2017

@lulu2014 A mojej známej volali zo sociálky, že bola na PN a vydala sa, tak aby doložila vychádzku od lekára na ten deň 🙂

ibrunova
3. aug 2017

Inak vychádzky sú presne dané, v letnom čase tak a v zimnom čase tak, neposúvajú sa ani nemenia.

cica1212
3. aug 2017

tak s tym nesuhlasim, rozhodnutie o vychádzkach je plne v kompetencii osetrujuceho lekara. Ak si to lekar vie obhajit pred nahodnou kontrolou z posudkového, tak aj neobmedzene...

lulu2014
3. aug 2017

@ibrunova tak si myslim ze ju niekto "natrel" odkial by to vedeli!?
Ale neviem....

gab1sol
3. aug 2017

@lulu2014 odkiaľ vedeli, že sa vydala? Takmer každá jedna žena po svadbe mení doklady, zmenu priezviska musí nahlásiť na príslušné inštitúcie, tak odkiaľ by to asi vedeli? Zmena sa hlási aj na socialku...

lucy125
4. aug 2017

Ja som mala rizikové tehu aj rizikovu pnku (8 dní odlezanych v nemocke-dg.hroziaci potrat) a vychádzky som mala od 8-10h a od 15-17h