Aké mávate problémy, keď máte pred menštruáciou?

trisha72knr
29. okt 2021

Ahojte, chcela by som vedieť od vás, od žien, aké mávate problémy, keď máte pred menštruáciou. Viem, že predmenštruačný syndróm prežívame každá inak, ale rozmýšľam nakoľko"normálna" som v tomto smere a čo vám pomáha. O bolesti ani nebudem hovoriť, to je klasika, ale mňa skôr trápi to, že pred menštruáciou som príliš nervózna a úzkostná. Niekedy mám až strach, aby mi to neostalo, lebo mi je až neznesiteľne psychicky zle. Čo hovoríte? Mávate to podobne niektorá?

adamadent
29. okt 2021

Doma už vedia ze keď začnem vrcat blíži sa to.... Za dva dni som v norme a fungujeme ďalej. Apropo aj chlapi majú svoje dni. Vzájomné sa akceptujeme a keď je to potrebné doprajeme si chvíľu osamote. Ono to potom prejde rýchlejšie.

lucia851
29. okt 2021

@trisha72knr mňa boli hrozne chrbát a podbruško, prsia naliate a boľavé, a mam depresie a podráždená som, nervózna

simsalabim
29. okt 2021

@trisha72knr ja tak 3 dni trpim nespavostou... neviem zaspat a stale sa budim. Niekedy spim 2-3 hodiny prerusovaneho spanku🤦‍♀️

lindous
29. okt 2021

Bolavé prsia a striedanie nálad 😅 jeden-dva dni mávam také, že som nasrdená na celý svet a jeden-dva dni som potom uľútostená a urevaná ... keď už sa mi chce plakať, aj keď len na mňa niekto škaredo pozrie, viem že to každú chvíľu príde ... a keď sa spustí, tak ako švihnutím prútika mi je hneď lepšie psychicky, ale nastupuje fyzická bolesť 🙈

marca12
29. okt 2021

@trisha72knr take 3 dni predtym nespim,stale sa budim,som nervozna,depresivna az zuriva,hrozne stavy. Migreny,bolest nôh,chrbta

denkatn
29. okt 2021

ja som mavala bolestivu menstruaciu, ale uz mam po 45 tke tak uz nemam, ale malo som sa zaujimala ked som bola mlada o caje a take veci. dnes uz viem, ze to boli preto, ze to je rychla vymena hormonov, lebo do polovice ovulacie riadi telo jeden hormona a od polovice druhy. a ze sa to da tlmit čajmi. a s tymi hormonmi suvisi vela roznych priznakov. to ti ani nikto nevymenuje. to ako zena v tehotenstve, ze co jej napadne. moze tam byt prehnana precitlivelost, uzkost. neboj sa, neostane ti zla povaha, podla mna sa skor zaujimaj o bylinky a hormony a hladaj riesenie v prirode. tak si mozes pomoct.

bluka2
29. okt 2021

Ja nemám žiadne problémy

deti95060810
30. okt 2021

ja som úplne bez problémov... 😉

daniela2202
3. nov 2021

@trisha72knr mne je strašne zima a jem horalky 😁