Aká krvná skupina je dobrá?

kucerkaa
5. mar 2014

Ahojte ešte v škole sa mi zdá že sme sa učili že otec a matka nesmú mať nejakú krvnú skupinu pretože by to mohlo viesť k potratom alebo neviem čomu nepamätám si presne včera u lekára sme zistili že ja mám 0+ a manžel B- neviete mi poradiť či je to v poriadku.Ďakujem

lauricka
5. mar 2014

ak by bola Tvoja krvna skupina negatívna, dali by Ti injekciu. Ak máš krvnú skupinu pozitiv, nie je čo riešiť.

katka.gzd
5. mar 2014

Ahoj, vsetky krvne skupiny su "dobre", problem moze robit Rh faktor, cize to plus a minus...zena s plusovym nemusi nic riesit, problem nehrozi. Problem moze nastat u zien, ktore maju Rh minus a ich partner Rh plus kedze potom dieta moze mat plus a telo matky nan zareaguje ako na cudzorody predmet....nieje to ale na 100% dane, babo sa donosit da a po porode sa musi pichnut injekcia aby sa zahubili protilatky, ktore by mohli branit v druhom tehotenstve...
Suma sumarum pre teba kedze si plus nehrozi nic, mozes kludne spavat 😉

sarinka123
5. mar 2014

Toto neries. Ano minusove RH faktory nie su moc OK, ked ich ma matka.
Toto bolo aj v mojej rodine. A su tu 2 krasne deti.
Matka s minusom je viac sledovana.

barborkark
5. mar 2014

No ja mám B- a priatel A plus a som v 13tt a doktor to zatial neriesil nijako, tak neviem ze ci teraz to este nevadi a riesi sa to az v neskorsom stadiu.. Zatial mi nic nie je, okrem napínania a obcasneho vracania.

ollski
5. mar 2014

...je to absolut v poriadku. Vobec sa nemusis ani najmenej obavat ak mas Rh+. Pri dalsich techotenstvach su matky s Rh- s partnerom Rh+ sledovanejsie, pretoze telo si vytvara protilatky. Moja mama je Rh- otec Rh+ a obe sme OK 😉 Antigény AB0 s tym nemaju nic spolocne 😉

adulla2
5. mar 2014

ja som tiež 0- a manžel 0+ a samozrejme všetky tri deti sú 0+ 🙂 takže som po pôrode dostala injekcie, fajne štiplavé 🙂 a počas tehotenstva som bola viac sledovaná, čiže mi častejšie brali krv na protilátky, ale všetko bolo ok, netreba sa báť 😉

raszuz
5. mar 2014

Ja som tiez 0-, priatel 0+, pocas tehotenstva mi tusim 2 x alebo 3 x brali krv na protilatky, bolo to ok, az po po porode mi pichli injekciu, aj to mam pocit, ze to bolo az na druhy den, lebo maly zdedil + po tatovi