Aj vám sa zmenila hrádza po tehotenstvách?

10. máj 2024

Ahojte baby, aj vam sa zmenila hradza po tehotenstvach? Ja ju mam taku ze viacej trci.....ja som mala 2 sekcie... Su na to nejake cviky? Dakujem za kazdu radu 😊

jaskolka
10. máj 2024

To je cista zvedavosť, neber to zle... Ale preboha, prečo toto riešiš?
A k otázke, mám za sebou 2 vaginálne pôrody, ale nemám ani tušenie, ci sa hrádza zmenila,vôbec si "to tam" neskumam, aj keby sa zmenila, no a čo? Veď to nič nijako neovplyvňuje...A to som bola 2x šitá, čiže možno skutočne sa zmenila, je tam aj jazva...

autor
10. máj 2024

@jaskolka máš pravdu, zbytocne si vsimam veci, ktote nemusim riesit😊

domka222
10. máj 2024

Ako myslíš, že trčí? Ak ti niečo vytŕča,tak to bude skôr niečo iné.

autor
10. máj 2024

@domka222 netrci mi nic. Len je viacej vystupena

ivanakal
10. máj 2024

nemas poklesnutu maternicu?

autor
10. máj 2024

@ivanakal niee to som bola pred tromi mesiacmi na gynde a vsetko. Ok

natalienka12
10. máj 2024

Co je chlap nespokojny?

autor
10. máj 2024

@natalienka12 nie🤣

esteris
11. máj 2024

Jemine normálne sa pýta autorka. A niekto sa skúma si predstavte. Však keď sa žena sprchuje, tak si moze nahmatať pri umývaní kadečo. Keď si žena nájde hrčku na prsníku, tiež sa veľmi skúmala? Je normálne poznať svoje telo.
A áno, môže byť tá hrádza trochu vystupena obzvlášť ak boli nejaké problémy s hemoroidmi.

jaskolka
11. máj 2024

@esteris "jemine" píšem, že sa pýtam len čisto zo zvedavosti. A myslím ze hrčka v prsníku a trčiaca hrádza po tehotenstve a pôrode sú dosť odlišné veci. Je logické, že tehotenstvo a pôrod "tam dolu" toho zmení aj viac a je to úplne normálne. Aj ja som"uz tam iná "viem to,(ako píšem, mám už jazvy po šití) ani sa nepotrebujem nejako extra skúmať a riešiť to.

esteris
11. máj 2024

@jaskolka tak na konikovi sa rieši kadečo nie? Je tu široký diapazon tém a otázok🙂

jaskolka
11. máj 2024

@esteris áno, a veru mnohé budia moju zvedavosť. A v mnohých som sa to.aj opýtala a (obvykle) autorky úplne v pohode, rovnako ako tu, aj odpovedali

autor
11. máj 2024

@esteris ano s hemeroidmy som problem mala.... A dakujem dievcata ze som sa dockala normalnych odpovedi a nie vysmechu cenim si to nudme k sebe dobrí 🙏

esteris
11. máj 2024

Úplne chápem. Aj hemoroidy môžu byť spôsobené porodmi a potom to ide jedno s druhým. Určite to spomeň doktorovi pri najbližšej prehliadke, možno by pomohla nejaká masť, keďže hemoroidy sa zvyknú vracať.

autor
12. máj 2024

@esteris spomenula som a ze pokial nerobia tazkosti sa s tym nic nerobi

esteris
12. máj 2024

Tak potom sú aj take cviky, ktoré sa precvicuju po porode. Resp. cviky na hemoroidy a ono to celkovo posilňuje tie svaly vnútri a ma to aj druhotný efekt na hrádzu.