6 cm cysta na vaječníku

vickyt
14. júl 2022

Dobrý deň.
Pred 3 týždňami mi gynekológ našiel 6cm cystu na vaječníku. V apríli mala tá istá cysta ledva 3cm,čo mi zistili na USG. Lekár mi povedal, že sa nemám báť, pichol vyvolávačku a povedal, že sa menzesom vyplaví, avšak nevyplavila sa. Povedal mi, že jedinú liečbu vidí v antikoncepciil, lenže mne doktori neodporúčajú ju brat, nakoľko máme v rodine časté trombózy. Tu cystu už 3 týždne cítim pri každom pohybe avšak od včerajšia bolesť začala vyžarovať do celej panvy a brucha. Mením gynekológa a ten má do 18teho dovolenku. Ísť s tým na pohotovosť alebo vydržať?
Ďakujem Vám za každú radu

anjelicek26
14. júl 2022

Ja by som isla k inemu lekarovi, ak nezmizla bohuzial moze byt aj krvna a mas ju dost velku, hrozi uz pretocenie vajecnika... mna takto operovali na urgente dve krvne cysty, tiez som to odkladala tak, ze ma potom operovali na stedry den (miesto rozbalovania darcekov s detmi v nemocnici laparka)... vraj ten vajecnik uz chudak vyzeral dost zle...

amy2807
14. júl 2022

ja som mala cystu rok a pol najskor sa sledovala potom ked sa zvacsila na 5cm doktor nariadil laparoskopiu vybrali a odvtedy pokoj, cysta bola nastastie len vodova

janetinka27
14. júl 2022

@vickyt ahoj, skus ineho lekara a treba zistit, co su to za cysty. ci su krvne, alebo ti nepraska folikul a prerasta do cysty. ja si kazdy mesiac picham ovitrelle na prasknutie folikulu, inak by z neho bola gula

vickyt
autor
14. júl 2022

@amy2807 ďakujem 😊

vickyt
autor
14. júl 2022

@janetinka27 ďakujem😊

nevenka
14. júl 2022

@vickyt mne zistili 7 cm cystu ku koncu tretieho tehotenstva, ani po porode nezmizla, az ked mi po 3,5 mesiaci pd porodu zacala ovulacia, tak s nou praskla a o 2 tyzdne som dostala MS. Ale mne aj v nemocnici aj potom moj dr. povedali, ze je vodova a praskne, len ak by som mala nahle velke bolesti, mam urgentne utekat na pohotovost, lebo tiez hrozilo pretocenie vajecnika. Nastastie sa to nestalo a prasklo to same. Toto by Ti mali zistit, aka ta cysta vlastne je. Hlavne, ked je taka velka.

kiki68
14. júl 2022

@vickyt ist pekne inde, najlepsie na onkogynekologiu a nech daju termin operacie. Ak to boli, tak je otazka casu, kedy pretoci vahou vajecnik a pridete o ten vajecnik komplet. Takto sa tomu da vyhnuta cele sa to moze zachranit. Ja som mala 8cm a pri 4,5cm pisali termin operacie. Zachranili skoro cely vajecnik, iba malinka cast musela prec. Ale funguje dalej