3 neúspešné umelé oplodnenia a 3 tehotenstva skončené v rannom štádiu

zuzicek88
25. apr 2016

Ahoj babulky ja som uz naozaj zufala a neviem,co robit ako bojovat dalej,ci to ma este zmysel. Som snazilka v starsom veku,snazime sa uz 3 roky,po rocnom neuspesnom snazeni,sme sa rozhodli pre asistovanu reprodukciu,boli sme tri krat na umelom oplodneni,prvy krat sa mi vytvorilo jedno jedine vajicko,ktore sa aj oplodnilo a aj som s neho otehotnela,bola to neskutocna radost,ktora zial dlho netrvala,srdiecko nebilo,tak som skoncila v nemocnici na cisteni..potom sme boli este na druhom umelom,kde sa mi vytvorili dve vajicka,dve mi vlozili,zial neujali sa,myslela som si ze preto,lebo sme boli priliz skoro po tom potrate...no v dalsom cykle som otehotnela spontanne,zial mala som velmi nizke HCG ktore nakoniec kleslo a prisla ms.asi po tristvrte roku sme sa rozhodli ist uz na tretie umele ako samoplatci,tak som verila,ze toto bude posledne a uspesne,vytvorili sa mi tri vajicka .oplodnili sa dve,ktore mi aj vlozili,no bohuzial neuchytili sa a prisla ms.Co uz naozaj nechapem v dalsom cykle som zasa otehotnela spontanne,hned som z radostou utekala ku gyn. zial zasa ten isty scenar,velmi nizke hcg,ktore nakoniec kleslo a po tyzdni meskania prisla ms.neviem uz co robit,ako dalej,ved niekde musi byt predsa chyba,ked to takto vzdy skonci,mam porobene vsetky mozne vysetrenia,co len mozu byt,je neaky dvovod,ze to takto skonci,je tu neaka babenka,ktora prezila nieco podobne so stastnym koncom? budem velmi vdacna,ak sa mi niekto ozve a predom velmi pekne dakujem za kazdulinku jednu radu

limetka69
25. apr 2016

Mojej sesternici sa to podarilo ax teraz a to sa snažia cca 10 rokov. Tiez chodila vkuse na um, dali do toho majland, ani raz sa neujalo a az teraz a nevzdala to. Tak to nevzdavaj ani ty. 🙂 prajem ti to z celeho srdca

bonaqa2013
25. apr 2016

naša pani učiteĺka ostala tehu keď to s mm už dávno vzdali. obaja po 40tke, dcére išli robiť svadbu a p. uč . ostala tehu . A to sa snažili predtým 20 rokov. Nakoniec to skončilo tak, že dcéru vydali, p. učiteľka porodila aj jeje dcéra za pár mesiacov po nej a spolu kočíkovali. syn p. učiteľky chodí do 2 tr. ZŠ.
Mamina kámoška nemohla mať deti. Zobrali si dieťa z DD a zakrátko ostala aj ona tehu. A tak mali už potom obe detičky ....aj svoje aj to z DD.

zuzicek88
autor
25. apr 2016

@limetka69
@bonaqa2013 dakujem vam,obom,len ja uz budem mat zachvilku 40 a tuzba pobabatku je moc velka

eviq
25. apr 2016

@zuzicek88 máš urobene vyšetrenia na reprodukcnej imunologii?

zuzicek88
autor
25. apr 2016

@eviq ano mam vsetko v poriadku

tinkatinulka
25. apr 2016

@zuzicek88 nemas daky hemato problem alebo stitna zlaza?

majba
25. apr 2016

@zuzicek88 a spermiogram je v poriadku? Fragmentacia DNA spermii je OK?

zuzicek88
autor
25. apr 2016

@tinkatinulka na stitnu uzivam lieky uz dva roky,tam je to uz o.k. hematologia o.k. imunologia o.k. neviem uz kde bymoholbyt problem,preto som napisala sem,ze by mi mozno niekto poradil z vlastnej skusenosti

zuzicek88
autor
25. apr 2016

@majba smermiogram je o.k. mne sa vajicka vzdy aj oplodnia

tinkatinulka
25. apr 2016

@zuzicek88 nooo zvlastne..autoimunitne ochorenie?

henikav
25. apr 2016

@zuzicek88 tiez sme skusali vsetko mozne aj nemozne, prezili vela bolesti a sklamani. No a ked sme to uplne vzdali, ze to proste nejde, sme stari a je neskoro, otehotnela som uplne prirodzene.

katka1981
25. apr 2016

@zuzicek88, cez vikend mi hovorila kamaratka o jednej znamej, tiez ju poznam, ze mala 12. umelych oplodneni, ze 12. vyslo a ze konecne maju babo. Podarilo sa ked mala 43 rokov.

zuzicek88
autor
25. apr 2016

@henikav a kolko mas rokov? ja uz budem mat 40 v auguste

henikav
25. apr 2016

@zuzicek88 ja budem mat v juni 46 a malicka ma 3 rocky

marculik
25. apr 2016

@zuzicek88 ahoj my sme po 4 neuspesnych pokusoch,pri poslednom sa uchytilo no tiez klesalo hcg a tak som sa rozhodla pre imunologicku reprodukciu kde mi zistily alergiu na spermie a nizka hladina vit.d tak mozno aj to je pricina ak nemas toto vysetrenie vyskusaj .

lilitela
25. apr 2016

@zuzicek88 Mas uz malo vajicok a zrejme nekvalitne - musis vydrzat, raz pride to spravne zdrave - volte najlacnejsie sposoby umeleho oplodnenia, ak je dobry spermiogram, napr. inseminaciu, dalej prisnu kontrolu ovulacnych dni - ovulujes pravidelne?

charity
25. apr 2016

@zuzicek88 Spermiogram je uplne ok? Aj pohyblivosť spermií? Lebo pri jej znížení sa toto stáva. Fragmentáciu spermií Vám robili?

majba
25. apr 2016

@zuzicek88 my mame zly spermiogram a vajicka sa nam zatial oplodnili stale vsetky. a boli to aj krasne blanocysty a tri sa dokonca aj uchytili len nakoniec srdiecko nebolo. inak nam nic ine nezistili.

zuzicek88
autor
26. apr 2016

@marculik ahoj mam za sebou aj imuno.vsetko je o.k.

zuzicek88
autor
26. apr 2016

@majba si na tom podobne ako ja

zuzicek88
autor
26. apr 2016

@lilitela dakujem za radu,si zlata,vyskusam vsetko