2x kyret

sany21
16. aug 2021

Ahojte. 26. 2 som podstúpila umelé prerušenie tehotenstva v 5 tt. Za darilo sa znovu a o 2 mesiace som zistila ze som znova tehotná ale bohužiaľ spravili sa mi v maternici obrovské hematomy a bolo ich nespočetné veľa mala som ich plnú maternicu. Tak som musela znova podstúpiť kyret v 13 tt. Krvacala som celé tehotenstvo, celých 13 tyzdnov a samozrejme aj teraz 2 týždne po kyrete. Dnes som bola na kontrole u svojho Dr a videl ze mam ešte nejaké kúsky v maternici tak mi pichli injekciu do zadku s tým ze maternica sa mi stiahne a všetko čo tam nemá byť vylúči z tela von. Ale akoby utali a ja od podanie injekcie absolútne nekrvacam. Mate s tým niektorá skúsenosti? Kedy by malo nastať to krvácanie? Alebo už nenastane vôbec a mam ísť znova za gynekológom? Injekciu mi pichli dnes o 10:00

vandica
16. aug 2021

@sany21 ahoj, ja som nemala síce kyret, ale dvakrát som potratila spontánne, a obidva razy mi pichli tu injekciu a v oboch prípadoch to zo mňa vyšlo v ten deň.

sany21
autor
16. aug 2021

@vandica no fasa.. Tak na mňa to nezabralo.. Mňa už šľak trafí, dúfam ze nebudem musieť ísť znova na čistenie lebo som mala veľmi zlu reakciu na narkozu :(

rubinka
16. aug 2021

@sany21 - čo za blb ti povedal že keď máš hematony tak musíš ísť na potrat? Veď ženy aj s takouto komplikáciou donosili zdravé deti akurát bolo treba zahájiť kludovy režim dokým sa hematony nevyplavia samé von.

sany21
autor
17. aug 2021

@rubinka áno preto mi bol kyret spravený až v takom neskorom štádiu lebo som ležala v nemocnici s vyloženými nohami na infuzkach so snahou donosit dieťa. Bolo to komplikovane na koľko mam doma už deti dve ale snažili sme sa. Ale hematomy stále rástli a pribúdali nové. Bolo ich 6 len čo bolo vidieť z predu na ultrazvuku a to nehovorím o tých čo boli vzadu za dieťaťom. Každý jeden bol väčší od dieťaťa a ja som každým dňom strácala viac krvi prišla som vraj o veskere krvné doštičky a musím odvtedy chodiť na hematologiu s krvou. Možno to znie sebecký ale viac som sa pozerala na to aby som bola v poriadku ja, dve deti ma čakali doma... A pri všetkej úcte, moja otázka neznela ci som mala alebo nemala ísť na potrat, ale či má niekto skúsenosti s tým kedy sa rozkrvacal po tej injekcií. Verte mi konzultovala som to s viacerými lekármi a bolo to ťažké rozhodnutie. Áno dieťa sa dá donosit keď je v maternici jeden, dva hematomy. Ale ja som to mala v katastrofálnom stave a zodpoviem Vám aj na vašu otázku. Potrat mi odporučil sám pan primár, s tým ze som ešte stále neverila a išla sa dat vyšetriť aj na iné kliniky a nikde inde mi nedoporucili nič iné ako ukončiť tehotenstvo. Ležala som v nemocnici dosť dlho a videla nespočetné veľa smutných príbehov kde si maminky museli od rodiť v bolestiach mŕtve dieťa v pokročilom štádiu tehotenstva. Ja som to proste zažiť nechcela a tým by som aj ukončila svoju vyčerpávajúcu odpoveď.

martina123s
17. aug 2021

@sany21 ahoj, ja som dostala injekciu v piatok 6.8. Rano cca o 9...spinit som zacala v ten vecer okolo pol osmej...a spinila som do tejto nedele a vychadzali zo mna male kusky tak dufam, ze to bolo ono. Vo stvrtok idem na kontrolu...mne teda zabrala hned v ten den ale no nekrvacala som, bolo to spinenie s tymi kuskami a bolo to take nepravidelne napr. Iba rano a vecer nie vkuse cely den...ale myslim si, ze ti moze zaucinkovat aj tri dni po..

vandica
18. aug 2021

@sany21 ahoj, no ako? Rozbehlo sa to?

sany21
autor
19. aug 2021

@vandica nie.. Ani kvapka 🥺

vandica
19. aug 2021

@sany21 a dr si nevolala?

gagik
19. aug 2021

@sany21 no to je tak,ked niekto chodi po interupciach….

sany21
autor
20. aug 2021

@gagik áno mam to ako športovú dicisplinu, len tak ako hobby 🙂 prosím Vás zdrzte sa takýchto múdrych komentárov keď nepoznáte pozadie

sany21
autor
20. aug 2021

@vandica ordinuje až v pondelok, hneď ráno k nemu zbehnem nech to vidí odborník

loginexistuje
20. aug 2021

@sany21 ak sa nevyouci tak znovu kyret je potrebny je pravdepodobne ze su to nasledky toho UPT a prilis skoreho otehotnenia po nom treba si dat proste prestavku a dufat ze este budes moct donosit dieta

sany21
autor
20. aug 2021

@loginexistuje už nemám ideu rodiť ďalšie dieťa.. Stačilo už.. Ale ďalšiemu čisteniu by som sa chcela vyhnúť anestézia mi nerobí dobre.. Neexistuje niečo čo by tomu pomohlo?