24 - 25 dňový cyklus, ovulačné bolesti a šanca otehotnieť

zuzanajs
26. jún 2014

Ahojte, chcela by som sa s Vami poradit, snazime sa o dietatko, prve sa nam podarilo pocas druheho cyklu od zaciatku snazenia, teraz uz stvrty cyklus nic. Maly ma tri roky a priznam sa, ze pocas tych 3 rokov som sa velmi nesledovala, kedy mam menzes, aky mam menzes a podobne..az teraz, ked sme sa zacali snazit, zistila som, ze uz nemam peknych 30 dni ako pred prvym tehu, ale ledva 24-25, s tym, ze spinenie mi zacina uz niekedy 23 den:(poradite mi, ci mam zaciatok ms ratat uz od spinenia (velmi slabe len rano par kvapiek) alebo az od zaciatku krvacania?Mate niekto skusenost s otehotnenim aj s tak kratkym cyklom? a este k ovulacnej bolesti, mavam ju tak okolo 13teho dna, citala som tu nejake fora a baby pisali, ze nie je dobre, ked ovulacia boli, vraj moze ist o anovulacne cykly:ä a to som sa tesila, ze aspon viem, kedy mam ovulaciu..dakujem velmi pekne za rady a skusenosti. Vidim, ze dosiahnut druhe tehu nebude take lahke, a to mame s manzelom hotove maratony kazdy druhy den:(

lulu369
26. jún 2014

@zuzanajs Ahoj, čo sa týka dĺžky cyklu tak v tom ti neporadím, ale čo sa týka ovulačnej bolesti, tak ja som mávala bolestivú ovuláciu ale kým som sa liečila na anovulační cyklus, tak som bolesti nemala...Ale ak ti môžem poradiť najlepšie urobíš keď sa o tom všetkom poradíš so svojim gynekológom.
My sme sa o druhé bábo snažili 9 mesiacov (otehotnieť sa my podarilo až po liečbe anovulačného cyklu), no ja som mala vždy aj pred prvým aj druhým tehotenstvom dlhý cyklus 33. - 35. dňoví.

zuzanajs
autor
26. jún 2014

@lulu369 takze to znamena anovulacny?:(ja som to pred prvym tehu nemala:(gyndo mi povedal, ze sa mi bude venovat az v septembri, ze este mame skusat:(a povedal mi, ze skor je to znak ovulacie:(a ako sa to lieci?

lulu369
26. jún 2014

@zuzanajs práve že ja som nemala žiadne bolesti v čase ovulácie keď som mala anovulačné cykly. Pri anovulačnom cykle sa ti vôbec neuvoľní folikul. Ja som bolesti počas ovulácie mala vtedy keď bola aj ovulácia (boleli ma prsia a pichalo ma v podbrušku buď na jednej strane alebo na druhej). Mne doktor na upravenie cyklu (teda aby mi vôbec narástli folikuly na potrebnú veľkosť a praskli) predpísal clostylbegyt, brala som ho 3 cykly, 2-krát denne 2 tabletky. Po 3 mesiacoch mi ho doktor vysadil a po 4 mesiacoch mi ho predpísal znova a otehotnela som hneď prvý mesiac 😉

zuzanajs
autor
26. jún 2014

dakujem za upresnenie🙂skusam teraz alchemylkove caje, inozitol a este asi pridam aj femigard, len neviem ci zvladneme dalsi mesiac maratonu.....mame teraz strasne stresujuce obdobie obaja v praci, tak hadam pocas leta sa to upravi...

sorciera24
26. jún 2014

@zuzanajs ja som mala odjakziva kratke cykly...25-256dnove....dolezite je, ze je cyklus pravidelny a ze mas ovulaciu a nasledne dost dlhu luetalnu fazu, aby sa ti malo kedy vajicko uhniezdit....pri kratsich cykloch by mala byt teda ovulacia tiez skor....cize okolo 12teho dna by si ju mala mat....to, ze mas ovulacne bolesti, prave ovulaciu znamena, ze mas;).....4 cykly su nic....vzdy je to v halve a o psychike....nam prvy trval 5.mesiacov a teraz druhy syn hned.....vzdy pri rovnakej dlzke cyklu (tych 25-26dni)......je vela faktorov, kt. na to vplyvaju.....a ked sa an to nesustredis, ide to rychlejsie... 😉

lole84
26. jún 2014

ahoj Zuzka, ja som mavala odjakziva kratky cyklus -cca 21-23 dnovy a otehotniet sa nam podarilo po styroch cykloch a akurat vtedy ked som mala "bolestivu" ovulaciu. vtedy ked sa nam podarilo babo, tak sme sa milovali kazdy jeden den od posledneho dna MS 😀 a vyslo to. (len par dni pre dalsou MS sme si dali oddych od maratonu 😵 urcite sa tym este netrap a nechajte to volne plynut kym sa vam neskonci stresove obdobie...aj nam sa podarilo az ked sme mali styri dni volna od prace.drzim palce...

zuzanajs
autor
27. jún 2014

@lole84
@sorciera24
dakujem Vam babule, minule som prave v netovej lekarni 50eur, nech si cyklus trosku natiahnem, predsalen som mavala pred malym 30 dnove, aj tie ovulacne bolesti mam az po porode, tak dufam, ze je to tak ako hovorite, podla bolesti mi vychadza ovulacia na 12 den...my sme teraz mali maraton kazdy druhy den, ale vcera ma manzel prekvapil a co som si myslela, ze uz dalsi mesiac maratonovat nebude chciet, povedal sam, ze sa musime milovat castejsie🙂zda sa, ze je odhodlany este viac ako ja, aj napriek tomu, ze z roboty chodi teraz uplne hotovy.....je mi jasne, ze najlepsie by bolo to tak velmi neriesit, ale isto mi date same za pravdu, ze aj ked sa snazim, nejde mi to....

miruska2005
16. dec 2021

Môžem sa spýtať mešká mi menzes 6dni test ukazuje je tehotná nie som .keď nemám menzes budem mať plodné dní alebo nie