15 ročná dcéra dostala prvú menštruáciu. Nie je to neskoro?

19. nov 2021

Žienky, dcéra dostala prvú menštruáciu, má 15 rokov. Nie je to neskoro? Ja sa pamätám na svoju menštruáciu v 12 tich. Prečo dcéra tak neskoro? Je to normálne? Nebude to mať negatívny vplyv na jej prípadné tehotenstvo v budúcnosti?

luccija
19. nov 2021

Je to v poriadku prečo si to teda neriešila doteraz? Do 15 r je normal, že dostane, ak neskôr tak sa hľadá príčina Aspoň bude mať viac vajíčok🙂

majamat
19. nov 2021

nie. preco by malo. dcera mohla zdedit rychlost vyvoja po niekom inom.
ja som dostala 1x v14,5r, pre rodinu som sa rozhodla tak v 33r a teda otehotnela osm hend 1 cyklus. a mam dceru,. pre druhe sme sa rozhodli dost neskoro, uz som mala 39r. opat som otehotnela hned prvy cyklus, no skoncilo to potratom. potom sa nam uz nedarilo, ale vzhladom an moj vek sa tomu nedivim. a tiez sa m´mohlo nieco potratom zmenit.

zuzika19
19. nov 2021

Ja som sice prvu dostala v 11, ale sesterka az skoro v 17-tich, teraz ma 34 a 2 zdrave deti, mozno pre svoj pokoj by som sa poradila so svojou gyn, ale myslim, ze je to este ok

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
19. nov 2021

@bambulienka25 ale je rozdiel či sa míňajú od 10 r či 15 r

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
19. nov 2021

@bambulienka25 ďakujem za radu stojím si za svojim

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
orangiiina
19. nov 2021

@luccija prečo by sa mala hľadať príčina od 15tich 😀 na to si ako prišla, ja som dostala po 15tich a nikto mi choroby nehľadal
Autorke - je to uuuuplne v poriadku. Dostala som to ešte neskôr a čuduj sa svete, dieťa sa nám s mužom podarilo na prvý šup. Je to šťastná žena 🙂

luccija
19. nov 2021

@bambulienka25 to načo mi posielaš?veď ja viem ako funguje AMH a, že rezerva je daná ešte počas vnútromaternicového vyvoja, ale je rozdiel či dievča má príklad menzes od 10r či 15r za tie roky minie cca 60 vajíčok a o to skôr príde do menopauzy nie?neviem či nezrozumiteľne píšem...isté si ženy, ktoré sú v prechode pred 40 tkou
Ale štatistický čím neskôr jej začne menzes, tým dlhšie bude plodná veď nikto nevie s akou rezervou sa narodil a koľko menzesov má ešte pred sebou

luccija
19. nov 2021

@orangiiina aj skorší aj neskorší menzes rieši endokrinolog.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ki_ki2
19. nov 2021

Ja som dostala v 14tich prvý krát a som tu zdravá a tehotná 😁 je to ok ..hlavne že prišla ..

21oktober
19. nov 2021

no ja som dostala v 10 rokoch , mám 47 a ovulujem každý jeden mesiac - bolesti v podbrušku , špinenie v strede , ovulačný hlien . Podľa hormálneho profilu ešte dlho aj budem . Popravde mi to začína už prekážať.

lumikuma
19. nov 2021

@bambulienka25 inak to by ma zaujimalo. Ako zahynu bez ms? Ja som tiez v tom že vajíčka odchádzajú len cez MS🤔

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenajezova
19. nov 2021

Moja dcérka dostala prvú teraz minulý mesiac. Teraz na konci novembra bude mať 15 rokov. Tak som zvedavá, kedy príde druhá...

lucijalucy
19. nov 2021

Ja som dostala až v 18stich. Každý človek je iný. No stress.

maris5
19. nov 2021

Nerobi nejaky sport? Aj to moze ovplyvnit nastup menstruacie.

marilora
20. nov 2021

Nie je to neskoro . Je to v poriadku

desore
21. nov 2021

@21oktober Bud rada, pokial si plodna. Ze po strate menstruacie zostarnu fyzicky i psychicky, pridruzi sa choroby.