Zvýšenie platu po roku v korporáte - koľko môžem čakať?

lucinda54321
19. jan 2021

Ahojte, pracujem čoskoro jeden rok v korporáte v BA, nastúpila som ako absolventka po skončení druhého stupňa štúdia. Ide o juniorskú finančnú pozíciu. Viete mi prosím poradiť, koľko môžem očakávať , že mi po roku navýšia? Aké sú vaše skúsenosti s korporátmi a € rastom? Ďakujem.

c_est_la_vie
19. jan 2021

@lucinda54321 vo väčšine korporácií máš pokiaľ viem bandy. Pokiaľ s nárastom platu nesúvisí povýšenie tak vramci 1 bandu je tam rozdiel max 300 eur. Ale či ti to dajú naraz netuším

loginexistuje
19. jan 2021

@lucinda54321 mala si zmluvu na dobu urcitu a maju ti ju predlzovat ? co ja viem od nas aj u muza plus u kamosiek co sme sa bavili tak aktualne taketo zvysovanie je freeznute a zvysuje sa len zriedkavo a dost odovodnene

lucinda54321
autor
19. jan 2021

@loginexistuje nie, zmluva mi pokračuje naďalej, len by malo nastať to prehodnotenie a neviem čo očakávať. Vieš mi povedať v ktorej firme to takto zastavili? :O

darkswan
19. jan 2021

@lucinda54321 vo vacsine firiem

mogaa
19. jan 2021

@lucinda54321 je to individuálne....treba sa pýtať v konkrétnej firme, zvyšovanie platu nefunguje v každej firme rovnako, záleží od odborovej organizácie v danej firme, rovnako čo je uvedené v kolektívnej zmluve....

engynka
19. jan 2021

Podla mna je kazdy korporat iny. Robila som v dvoch. A v jednom nezvysovali nikdy iba furt prerabali mzdy odobrali z bonusu, pridali do zakladu alebo raz sa stalo ze dorovnavali vsetkym platy na danej pozicii.
V sucasnom korporate mame v kolektivnej zmluve zakotvene kazdorocne zvysovanie platu a hybe sa to od 30-100€. Aj pocas korony, zoadne zmrazenie sa nekona. Nie kazda firma je postihnuta korona dobou. Ale teda ja som pytala behom 5 rokov 2 x zvysenie u dvoch roznych sefov a bolo teda vidiet ze naozaj zalezi od sefa a ako si stoji za svojimi ludmi a ako to vie obhajit vysledkami. Jeden mi po 1.5 roku zvysil bez mihnutia oka o 250€ a druha sa tak zdrahala ze mi zvysila o 30€ 😂 za ten cas som zistila ze najlepsi cas na zvysenie platu je pri zmene pozicie alebo ked sa uspesne finisuje nejaky projekt.

nika_m
19. jan 2021

Pracovala som pred MD v korporate ale v KE a zvysovanie miezd bolo stale v rovnakom obdobi, nemuselo platit pre vsetkych nakolko o tom rozhodovali nadriadeni a kto sa proste len vliekol s timom nemusel niektory rok dostat nic...bolo to percentualne zvysene ale uz si fakt nepamatam kolko % to bolo, nechcem trepat nejake cislo ale miliardy to zas tiez neboli 🙂 co ja viem tak od kedy prisla korona tak zvysovanie miezd aj bonusy sa stopli u nas, takze ja by som v tejto situacii asi vela necakala, ked vobec nieco budu pridavat...konkretne sa ale musis informovat u svojho nadriadeneho alebo niekoho z HR

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tana85
19. jan 2021

tak mne pred par rokmi nez som odisla na MD zvysili po 15 mesiacoch o 300€, s laskou spominam na sefa

basska_b
19. jan 2021

Pokiaľ robís v auditorskej firme, tak tam ta budú zdierat dobre dlho, kým nebudes senior. Ale dovtedy odídes 😁

menzar
19. jan 2021

S tou auditorskou firmou suhlasim (tiez v jednej pracujem), ale tiez si musis uvedomit, ze ako senior mas nadstandardny plat

podmostom
19. jan 2021

@lucinda54321 ja tiež podľa mojich skúseností tipujem tak 30-100 eur. Môj milovaný korporat mi za necelé 3 roky zvýšil o 50. Ale teraz ze veľa korporatov v BA hromadne prepúšťa, tak som ticho a sucham nohami. A inak v predchádzajúcom korporate mi dali 3x navýšenie o 30% za tri a pol roka. Do veľkej miery za to vďačím sefke. Takže je to aj dosť indivindi

petamich
19. jan 2021

z mojej skusenosti je to velmi individualne malokedy existuju tabulky, vacsinou ma sef oddelenia budget a sef divizie nad nim tiez - cize pokojne sa moze stat, ze tebe zvysia o 50E a niekomu inemu o 300E lebo si skratka zasluzi viac atd. pripade robil nejaku extra mile, vyrazne sa posunul, slubili mu cokolvek - ak ste sa napr. nedohodli vopred, lebo aj to sa stava pri tej prvej zvysovacke moze to byt nieco medzi valorizaciou az par stoviek ale ako to tu uz bolo spominane mozete mat kolektivnu zmluvu, kde je to zakotvene, moze byt teraz freeze na zvysovanie lebo zla ekonomicka situacia je vela veci, ktore ti to vedia ovplyvnit

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz