Zvláštne jednanie predavačky

24. okt 2023

Pekný večer chcem sa opýtať myslíte si, že je okej aby si zákazník sám vážil napríklad banány? Väčšinou to robia predavačky. Len tak ma to zaujíma, že či je to po novom inak. Povedala mi, že si to mám sám odvážiť. Dakujem. Poprosím slušne.

ibrunova
24. okt 2023

kde to robia predavačky?

autor
24. okt 2023

@ibrunova jednotárska predajňa taká menšia

226lenka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kornelies
24. okt 2023

V niektorych obchodoch ano, v inych nie. Kde je problem? V Jednote si vazia zakaznici.

autor
24. okt 2023

@kornelies Proste v tom, že iným to odváži normálne. Aj im tam dá tú nálepku s váhou. A mne povedala, že mám pri pokladni povedať a nič mi tam nenapísala.

stanulienkat
24. okt 2023

Ja už ani nepoznám obchody, kde váži predavačka, ak nie je vaha na pokladni. Teraz je vsetko vsade samoobsluzne.

viestta
24. okt 2023

@ibrunova v Lidli vazia na pokladni, myslim, ze aj v Tescu

autor
24. okt 2023

@stanulienkat áno niekde ale majú ešte tie digitálne váhy

pribinak
24. okt 2023

Myslím že v celej BA nepoznám jediný obchod kde predavačky vážia obovie či zeleninu.

Všade si to robí zákazník sám. Teda ak nerátam statických ľudí, ktorí figu vidíš

tosomja
24. okt 2023

U nás v jedných malých potravinách vážia predavačky, ale majú nejaké svoje kódy na tovar. Ináč už všade buď na pokladni, alebo v Kauflande sám zákazník.

viestta
24. okt 2023

v Kauflande si vzdy vazim sama a zatial mi ruky neodpadli. U nas na predajni si tiez zakaznici vazia sami, zatial to kazdy zvladol, aj ked niektori vycuranci zvazia banany a nalepia tam cenovku za mrkvu a potom sa tvaria ako vyorana mys...

jana_eyre_2
24. okt 2023

Tak keď tam majú také pravidlo, tak na tom nevidím nič divné.. snáď to nebolo nejako veľmi zložité.. v Kauflande si váži zákazník..

Ja som inak teraz bola v maličkých lokálnych potravinach s obsluhou a kupovala som viac veci, až som sa trápne cítila keď som si stale niečo pýtala.. mne vyhovuje obslúžiť sa sama..

rakywanda
24. okt 2023

U nás, v jednom obchode, váži predavačka, mimo kasu, na sáčok nalepí lístok s váhou. V druhom váži rovno na pokladni.

tamta
24. okt 2023

Pokiaľ nie je súčasťou pokladne vaha, logicky si to musíš odvážiť sama a nalepiť tu nálepku. Ak sa nič nezmenilo, tak myslím, ze Billa funguje na tomto blbom systeme, ze si musíš vážiť sama (keďže tam nechodím často, vždy na to zabudnem a mozem si to cele obehnut) 😃 ale lidl aj tesco maju pokladne s vahami, odvazia oni pri blokovani. Netreba byt zbytočne vzťahovacny, svet sa netoci okolo teba..

pininka1
24. okt 2023

Ja myslím ze pani bola v obchode kde nieje oficiálna váha na vazenie pre ľudí, ale taka kde by mala predavačka natukat kód a potom to odváži. U nás boli také váhy v menších potravinách a vždy vážila len predavačka,.ja predsa nemôžem vedieť ich kody

gypsomilka
24. okt 2023

Aj v kauflande si musis sama odvazit.

autor
24. okt 2023

@jana_eyre_2 Nemajú roky to tam funguje ako píšem, že to každému odvážia.

bronkax
24. okt 2023

Normálna vec skoro všade si vážim sama. Hádam ti ruky neodpadli?

autor
24. okt 2023

Ja hovorím o jednotárskom obchode.

tamta
24. okt 2023

Autorka a to je pre teba taky veľký problém si to odvazit? Kde je problém?

autor
24. okt 2023

@bronkax bez blbých komentárov to tu asi nejde

domkakvet
24. okt 2023

Ano je to normalne, po novom si to vazi zakaznik sam, v zaostalej predajni to vazi predavacka.

autor
24. okt 2023

@tamta Ak trochu čítaš tak ho uvidíš aj sama. Robí sa to tam roky tak.

autor
24. okt 2023

@domkakvet tak povedzme, že je to zaostalá predajňa.

deti95060810
24. okt 2023

u nás v JEdnote váži pokladníčka pri blokovaní...
Donedávna aj v Bille si vážil každý sám ,teraz váži pri pokladni...
takže ako kde...

mk1111111111
24. okt 2023

Aj my si na jednej predajni vazime sami, ja si to nikdy nenapisem, len si zapamatam a hlasim na pokladni, aj 6 poloziek. Vzdy vazim od najtazsieho po najlahsie, lepsie si to pamatam🤯🤣

autor
24. okt 2023

@deti95060810 Presne tak a prečo by mali v tom robiť výnimky

lasona
24. okt 2023

Aj my máme taku mini jednotu, váha je ti pulte s mäsovými výrobkami a tiež si to vážime sami. Pozrieš si číslo na ovocí, zelenine, stuknes ho, vytlačíš a ideš k pokladnim

domkakvet
24. okt 2023

Tak tam zvyknu vazit predavacky, ale nemusi to byt pravidlom, podla mna to aj tak nie je podstatne, odvazil si, banany mas, mozes si dat v klude veceru.