Zvládnem jednoduché účtovníctvo?

cilicka22
12. jan 2017

ahojte žienky poradte prosím..naskytuje sa mi veľmi dobré pracovné miesto ako účtovníčka jednoduchého účtovníctva u jedného podnikateľa...ale neviem sa rozhnodnúť mať s toho troška strach lebo od školy som 7 rokov preč..tam som študovala účtovníctvo v základoch ako tech.administratívna pracovníčka ale bez praxe..pri deťoch som nemala čas sa dalej tomu venovať ani získavať prax..kedže každý zamestnávateľ chce hned 2 roky praxe.
Preto neviem či zvládnem všetko naštudovať zákony rozne zmeny počas roka kedže sa to ustavične mení..
Zamestnávateľ je ochotný mi uhradiť aj úvodný kurz účtovníctva ..neviem sa rozhodnúť ale takáto možnosť je v živote asi len raz

tezuzy
12. jan 2017

Urcite to zvladnes...len sa neboj do toho pustit, mozno na zaciatku budu nejake chyby, ale skus sa nakontaktovat na nejaku pokrocilejsiu uctovnicku, ktora ti bude na pomoc pri zlozitejsich pripadoch...v skole sa uci jednoduche asi pol roka (teda myslim strednu)...mne na zaciatku velmi pomohla porada.sk
k
Ak toho nebude na zaciatku vela (sklady a mzdy) tak sa do toho rychlo dostanes...zakony sa sice menia, ale ku koncu roka su vzdy skolenia, ktore vsetky zmeny podchytia a je jednoduchsie sa v tom vyznat ako samostudium zakonov...drzim palce...👍

cilicka22
autor
12. jan 2017

ano strednú mam aj nadstavbové štúdium plus tech.ekonomická v odbore..ale bojím sa ved to sú roky čo som to nevidela..a ty robkáš účtovníctvo?

tezuzy
12. jan 2017

Ano...tiez som po skole isla na vysku...5 rokov som sa tomu nevenovala, len som robila sklady...ale kedze som si nenasla inu pracu v mojom vysokoskolsom zamerani (uplne ine ako stredna)tak som nemala na vyber...robim to doteraz dokonca ani ked sa mi narodili deticky som neprestala...ak by si si nevedala dat rady s niecim mozem mi napisat...rada pomozem...ak ti zaplatia kurz na zaciatok fakt sa nemas coho obavat...
.

cilicka22
autor
12. jan 2017

dakujem si veľmi zlatá..myslíš že to zvládnem aj bez výšky a praxe 😨

tajka1986
12. jan 2017

@cilicka22 To das v pohodicke. Mas pravdu,takato sanca sa neodmieta. A jednoduche je naozaj jednoduche. Zvladnes to 🙂

adulla2
12. jan 2017

Moja sestra presne takto začínala, chodila na obchodnú akadémiu, po materskej začala pracovať v jednej firme, bola tam jediná účtovníčka a pomaly sa do toho dostala, viem že jej pomáhala nejaká účtovníčka tuším si ju sestra platila, keď v niečom potrebovala poradiť. Teraz má sestra vlastnú účtovnícku firmu, ale povedzme si je to dosť náročné a stresujúce zamestnanie...Treba to vyskúšať , za to nič nedáš, držím palce 🙂

cilicka22
autor
12. jan 2017

adulla2

dakujem za podpour..troška mám z toho obavy zamestávatel chce aby som zobrala to účtovníctvo po jeho účtovníkovi že jemu je výhodnejšie ked bývam nedaleko ako on býva dalej ..a sestra sa venuje aj jednoduchému účtovníctvu?

adulla2
12. jan 2017

Neviem ale asi aj jednoduché aj podvojné...

evittam
12. jan 2017

@cilicka22 Ahoj, ja mám Obchodnú Akadémiu a to je všetko. Najviac čo ma naučilo boli roky praxe. Škola ti dá len teóriu - bohužiaľ. A určite ak by si bola v podobnej situácii tak to, že by si mala napríklad VŠ ti je na prd.....😉 Súhlasím s kočkami čo ti tu napísali.😉

evittam
12. jan 2017

@cilicka22 Len ak ideš preberať účtovníctvo po niekom inom daj si veľký pozor na to ako ho preberieš - treba riadne inventúry účtov a všetko, pohľadávok, záväzkov, skladu,...atď.....Nech máš "čistý štít" a potom sa dá ľahšie do toho dostať.😉
Ja som sa na tomto "popálila" - ale na druhej strane to bolo nakoniec v môj prospech lebo som sa veľmi veľa naučila pri rekonštrukcii účtovníctva pár rokov dozadu vo firme....Ale odvtedy som nič nikdy neprebrala po riadnej inventarizácii účtov......😉

cilicka22
autor
13. jan 2017

co vsetko je potrebne piri prebrati a kontrolnej inventure ....je porebne yaviest aj evidenciu ku dnu inventury dakujem
@evittam

evittam
13. jan 2017

@cilicka22 Nehnevaj sa, ale to si naozaj skús niekde naštudovať - naozaj nemám čas sa tu vypisovať čo je všetko potrebné. Proste si daj pozor aby boli uzavreté všetky aktíva a pasíva a spravená inventúra účtov tak aby si vedela čo obsahuje ten zostatok na účte-hotovo. Napríklad zostatok záväzkov - čo sa týka došlých faktúr - musí sedieť so saldom došlých faktúru. A tak ďalej - je to na dlho.

patkaba
7. dec 2018

Vykasli sa na to, nahod si to napr na nejaky ekonomicky softver, ja nahadzaujme zdarma na profit365 (.eu) ak mozem napisat. Neriesim tym padom a len to raz za pol roka cele poslem uctovnicke, ona s tym nema robotu, stoji ma to malo a je vybavene.