Zvažujem, kde sa zamestnať po rodičovskej dovolenke

16. júl 2024

Ahojte, je mi jasne, ze takychto diskusii su tu mraky, ale tak popisem moju specificku situaciu. Momentalne mam 8-mesacne babo (je to moje jedine a dalsie teraz neplanujeme), takze este mam par rokov RD pred sebou, ale ubehne to rychlo a bude cas ist do roboty. Vystudovala som pred 5 rokmi specialnu pedagogiku so zameranim na zrakove znevyhodnenie a pred MD som robila na polovicny uvazok robotu, ktora pre mna uplne nema perspektivu a ani nesuvisela s mojim odborom, takze prax ako specialny pedagog nemam. Popri skole a aj potom som robila este aj osobnu asistenciu, co je praca, ktora ma naozaj naplna, len bohuzial tiez nema perspektivu z dovodu velmi zleho socialneho zabezpecenia (clovek nema narok na nemocenske ani na dovolenku). Takze moje pracovne skusenosti su dost biedne a v tom vidim moj hlavny problem. Paci sa mi predstava robit nieco v oblasti specialnej pedagogiky, alebo nieco, kde mozem pomahat ludom s postihnutim, to mi naozaj dava zmysel. Zvazovala som aj robit v skolke. Len mi chyba prax. Rozmyslam, ze pocas RD by som si mohla spravit nejake kurzy, alebo co by ste mi prosim odporucili, kludne dajte hocijake tipy. Akym smerom by ste sa pri hladani roboty obzerali? Mam sancu najst si nejaku robotu v tejto oblasti, ked som takto dlhsie po skole bez praxe, ale spravila by som si pripadne nejaky kurz? A ake mate skusenosti s pracou v skolke? Dava zmysel spravit si napriklad kurz Montessori, alebo anglictiny? Dakujem za rady 🙂

aurelia2000
16. júl 2024

Máš v blízkosti špeciálnu ZS alebo MS, žeby si tam mohla/chcela pracovať? Ak ti ide angličtina, tak nie kurz, sprav si to rovno ako aprobacny predmet a veľmi rozšíris svoje možnosti.

autor
16. júl 2024

@aurelia2000 Dakujem za odpoved 🙂 Byvam pri BA, takze taketo skolky a skoly tu su. A ty mi vies prosim povedat, ako je to s tou aprobaciou? Co som teraz pozerala, tak je to ako 2-rocne externe studium. To je asi sost casovo narocne