Zrušenie živnosti a fakturácia

beatka866
2. jún 2024

Ahojte, príkladám ešte jedno okienko ku môjmu podobnému príspevku.
2 dni som robila prácu na živnosť, ale pod menom niekoho iného, lebo som ešte svoju živnosť nemala, založila som si ju na druhý deň čo som tam šla, ale aj tak som pracovala stále pod menom iného človeka, lebo mi nestihli urobiť papiere, takže som s nimi ani oficiálne nič nepodpísala. Chcem sa opýtať, mám/musím alebo vôbec môžem vystaviť faktúru za tie 2 dni, keď vlastne nie je nijaký zazmluvený dôkaz, že som to robila, keď to bolo celé na meno iného človeka ? A ani som teda s nikým nič neuzavrela ? Ďakujem za rady 🙂

thirstymonk
2. jún 2024

@beatka866 Vystaviť faktúru nie je povinnosť. A či môžeš, to je ťažko povedať... aj tak ti ju ten debko asi nezaplatí... Ja by som to nechal tak. Nech si užije, že si dva dni robila na jeho prdel zadarmo. A to mu musí stačiť ako zadosťučinenie...

maranco
2. jún 2024

@beatka866 tie 2 dni by mal fakturovať ten iný "pod ktorým si robila" a potom ty jemu vystavíš faktúru, že si preňho niečo urobila 2 dni.

Ako myslíš že pracuješ pod iným človekom a že ti nestihli urobiť papiere?
Keď podnikáš papiere si robíš ty, zháňaš si zákazníkov ponúkaš im svoje služby/tovar oni si objednajú u teba že potrebujú urobiť toto alebo hento urobíš to a vystavíš im faktúru ktorú ti zaplatia. Potom si hľadáš ďalšie zákazky.