Zrážky zo mzdy

1. aug 2023

Prosim vas mam otazku? Ked som v roku 2013 podpisala dohodu o zrazkach zo mzdy,nie je to uz premlcane?? Dakujem

tanyan
1. aug 2023

Záleží čo je napísané v zmluve... O aké zrážky sa vlastne jedná?
Takáto zmluva je platná (ak nie je uvedené inak) až do úplného splatenia záväzku, ktorý zamestnanec súhlasil splatiť.

melanta
1. aug 2023

Dohodu o konkrétnych zrážkach alebo všeobecnú? Štandardne nie, platí počas trvania pomeru alebo pokým sa nedohodne na zrušení dohody. Ale skús špecifikovať, o akú konkrétnu dohodu ide.

autor
1. aug 2023

@melanta ja ju nemam,zaslali mi ju na mail a nejde mi to otvorit

vulka
1. aug 2023

Ty nemáš dohodu, ktorou Ti už niekoľko rokov strhávajú zo mzdy?

autor
1. aug 2023

@vulka praveze mne to odoslali do prace az teraz a ta dohoda je z roku 2013

tanyan
1. aug 2023

Nie je to len preklep? Zavolaj im a povedz, že namiesto 2023 napísali 2013 - pomýlili sa pri dátume v jednom čísle, tak nech to opravia a pošlú správne...

autor
1. aug 2023

@tanyan ale ta dohoda je skutocne z roku 2013

tanyan
1. aug 2023

Ešte mi napadlo či nie je formulár, na ktorom je dohoda napísaná z roku 2013...

autor
1. aug 2023

@tanyan nie....a prosim vas este sa chcem.spytat kolko mi moze mzdarka zrazit na zaklade tej dohody?

vulka
1. aug 2023

Ako je potom možné, že nevieš o jej obsahu nič? A podpísala si ju vôbec?

autor
1. aug 2023

@vulka lebo je to z roku 2013 je to pred 10 rokmi

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. aug 2023

@mb2021 ano

lubkavargova1
1. aug 2023

Uz v skupine s pravnikmi ti to vysvetlili

lubkavargova1
1. aug 2023

Hold podpisala si dobrovolne plnenie a to je ine ako sudom urcene alebo nejaky exekucny titul...takze hold aj po 1O-20-30 rokoch moze dojst k plneniu zavazku...vsak sa spytaj mzdarky kolko prislo strhavat ti z platu a vies vsetko, kolko ti strhne a kolko ti ostane...

zic
1. aug 2023

Aj tak nechapem, ze si nepamatas 10 rokov dozadu, ze si nieco znicil(a) alebo ti proste vznikol zavazok... Ci to ich mas tolko? Ja by som si pamatal, ze som rozbil auto alebo stratil notebook ci nieco podobne...

lubkavargova1
1. aug 2023

@zic kedysi "daaavno" mozno este za cias dinosaurov a mna tiez viedli tak rodicia a z "doby kamennej" a "sto rokov pred opicami", ze kazdy dolezity dokument si treba odlozit lebo "nikdy nevies"...vytvorili sme si jeden sanon a tam odkladali vsetko dolezite... v pripade, ze nieco prislo, tak sme vedeli kde siahnut a netreba hladat alebo stresovat, ze "stratil" sa nejaky dokument...v dnesnej super-hyper-modernej dobe je asi normalne, ze dokument sa strati, "naco mi ho tak vyhodim"...a potom sa cudujeme kedy co pride a "ja neviem"...

zic
1. aug 2023

@lubkavargova1 tak ale ide o to, ze niektore udalosti (ak su vynimocne) si asi skor pamatas nie? A 10 rokov nie je taka dlha doba... Nebavime sa o tom, co som mal na obed... Ma to len udivuje, ze vec ako podpisanie zrazky zo mzdy, ked asi autor sposobil skodu (tak to vyznieva)... a si to nepamata... tak to bud robi vela skody alebo neviem 🙂 🙂
Samozrejme, v dnesne dobe si dokumenty odkladam elektronicky, lebo ked na mna nejaky uradnik nieco vytiahne, tak chcem mat poruke vsetko pekne na cloude 🙂 🙂

lubkavargova1
1. aug 2023

@zic zase akoze chapem, ze jej to poslali vo formate co nevie otvorit, ale zase nech mi nikto nevravi, ze v dnesnej dobe si nevie sadnut na rit, stiahnut program na to a tak otvorit, alebo zoberiem, napisem druhej strane, ze neviem otvorit dokument, prosim o zaslanie v takom a takom formate...len proste treba komunikovat...alebo fakt zajst na financne za mzdarkou a rovno si vypytat kopiu toho co jej poslali. Ona jej to musi ukazat a potom akekolvek strhavanie musi aj tak byt zamestnanec oboznameny, spravi kopiu a vybavene, viem sa pohnut dalej...

tanyan
1. aug 2023

Je tu príliš veľa nejasností a málo faktov. Ako vieš, že je to dohoda z roku 2013, keď sa ti nedá otvoriť? S kým a kvôli čomu si v roku 2013 podpísala dohodu o zrážkach?
Je to anonymný príspevok, tak môžeš uviesť neosobné detaily...

autor
1. aug 2023

@tanyan povedala mi to uctovnicka,je to spolocnost bencont collection,ktora pohladavku prebrala od banky

autor
1. aug 2023

Ked som bola nezamestnana prestala som splacat,potom som na to pozabudla a teraz mi to dali zrazat zo mzdy

tanyan
1. aug 2023

Vyhľadaj si niečo o tej spoločnosti na internete... Nie vždy sú to oprávnené pohľadávky, ktoré vymáhajú. Určite si všetko skontroluj a radšej dvakrát prečítaj skôr ako čokoľvek podpíšeš. Hlavne malé písmená, aby neplatili ešte aj tvoje vnúčatá za jeden nepremyslený podpis...
Ak to bolo v Poštovej banke, tak tam som videla na internete aj nejaké súdne rozhodnutia s vyhodnotením podmienok ako nekalých, napríklad:
https://www.nsud.sk/data/att/563/40988.5570f7.pdf
Bolo by dobré dať dokopy všetky papiere a obrátiť sa na právnika / právnu pomoc...

autor
1. aug 2023

@tanyan dakujem