Zobrali by ste prácu, do ktorej by dochádzanie trvalo hodinu?

28. nov 2023

Ahojte, dostala som ponuku práce, kde by čas na presun trval cca 50minút (30min metrom,10min autobusom). Plat mi ponúkli dva krát vyšší ako mám teraz, kde cestujem 30minút. Možno by sa mi časom podarilo získať nejaký prenájom aj bližšie k novej práci, takže počítam tak pol roka možno toho cestovania. Mali ste to tak nejak podobne?

autor
28. nov 2023

Ešte v tom čase - 10 min chôdza medzi mhd dokopy😆

avonladyba
28. nov 2023

20 min, 2x toľko plat, čoskoro nové bývanie bližšie a ty váhaš? Veď si čítaj knihu tých 20 minút navyse.

anjelicek26
28. nov 2023

2x vyssi je uz celkom solidny argument... a skusit sa co najskor prestahovat...

bluka2
28. nov 2023

Ja by som to brala. Za 30 minut metrom vybavis si nejaké veci, prečítaš čo potrebuješ…

vanilkovazmrzka
28. nov 2023

Za dvojnasobny plat v pohode 🙂

petronelag
28. nov 2023

Alebo čím najrýchlejšie hľadať nový prenájom, ktorý bude bližšie k práci.

xenyja
28. nov 2023

Normálne nie, ale keďže za 30 min navyše zarobíte 2krat vyšší plat ako píšete nie je o čom...možno by ste ju aj tak užitočnejšie nevyužili

isis234
28. nov 2023

Samozrejme, cestovala som tak

ivangeline
28. nov 2023

..ak ta nic ine neviaze doma ci inde, akoze zavazky, tak jasne, ze brala.

vakatko
28. nov 2023

Ja som tak cestovala 9 rokov, 45 min metrom a 10 min nadzemkou.

nelca84
28. nov 2023

Ja nie, pre mna ma cas vacsiu cenu, ja dochadzam autom 20 minut a to este zachadzam, kvoli synovej skole.

kvietok2012
28. nov 2023

Cestujem 1,5hod rano a to iste späť, takze pre mna je 50min.nič...ano zobrala by som taku prácu...

diewcatqoo
28. nov 2023

Ano, dochadzam hodinu do prace. Ale nastastie, nie kazdy den. Vacsinou pracujem z domu. Ale boli aj casy, ked som tam chodievala kazdy den.

h2
28. nov 2023

Po prečítaní názvu diskusie som chcela napísať, že nie, ale po prečítaní príspevku, áno, za týchto okolností jasné.

deti95060810
28. nov 2023

určite áno...plat by ma presvedčil...😉

ptvw
28. nov 2023

50 minút je nič, Ľudia dochádzajú denne aj 2 hodiny medzimestskym busom tam a 2 hodiny späť 🤷‍♀️... Ja som vrámci ba išla 80 minút elektrickou tam a 80 minút späť....

nevenka
28. nov 2023

Moja mama takto cestovala, odchadzala rano o 5:45 a prisla domov o 17. My sme mali starku doma, ta nam navarila obed, aj strazila, ked sme prisli zo skoly. A plat bezna kancelarska robota, dedina Panu Bohu za chrbtom. Takze ano, ak nie je problem kvoli detom, tak niet o com...🤔

rebrambora
28. nov 2023

Hodina podla mna nieje vobec vela. Cestou mozes robit aj nieco osozne, popripade sa uvolnit a.pocuvat hudbu.

autor
28. nov 2023

@nevenka deti nemám a som slobodná

mikadooo
28. nov 2023

Áno, mala som to podobné (vesta z Dúbravky do Rače minimálne 45 minút, ak boli dobre načasované všetky 3 spoje). Kým nemáš deti, ktoré treba ráno stihnúť dať do škôlky a poobede zas vyzdvihnúť, tak ja by som do toho šla. Ja som tiež šla po peniazoch, chceli sme si vziať hypotéku a utiahnuť prvé splátky, tak peniaze sa veľmi hodili.

mikadooo
28. nov 2023

@mikadooo cesta 🤭

20erika07
28. nov 2023

Urcite vezmi, kym si slobodna a bezdetna je to ideal

anetka34
28. nov 2023

Kým som nemala deti tak isto 50 minút cesta autobusom +10 minút presun pešo. Ale fajn diaľkovým autobus, každé ráno som mohla zatvoriť ešte oči na 50 minút. Už tie super autobusy žial zrušili. Ale za mňa áno. Nie je to rozdiel že som za 10 minút v práci, a teraz mi ponúkli prácu kam cestujem vyše hodiny a trikrát prestupujem. A ten plat za to stojí.

baboobchod
28. nov 2023

Bežne cestujem do práce hodinu (v rámci BA), takže určite áno. 30 minút a 50 minút, to nie je pre mňa takmer žiadny rozdiel 😃

mamutka
28. nov 2023

To je bežná cesta v BA elektrickou do prace na druhý koniec mesta, slobodný bezdetný človek to nerieši, v mhd sa dobre čítajú knihy 😁

animus
28. nov 2023

Mala som to tak s tým, že som cestovala hodinu a pol (len cesta tam, potom ešte hodinu a pol naspäť ), 30min autobus hodina vlak. Po troch mesiacoch som sa presťahovala a do práce chodila na bicykli 🙂 neľutujem, tá práca mi dala veľa (financie, skúsenosti, priateľstvá). Teraz som na RD 🙂

ysseba
28. nov 2023

Firma v ktorej som robila pred materskou sa počas mojej MD presťahovala, takže po materskej som dochádzala hodinu. A to v rámci Bratislavy. Proste hodinu mi trvalo odkedy som vyšla z domu kým som sa "pípla" v robote. Pracovala som tam rok a pol (kým som sa po materskej "naštartovala" 😀 ). Hodina tam a hodina späť, masaker. A potom som dostala príležitosť pracovať 15 minút od domu a dúúúúfam, že sa nikdy nebudeme sťahovať 🙂

dzulik_
28. nov 2023

Píšeš, že si slobodná a bezdetná, tak URČITE TÚ PRÁCU BER! 🙂 Veľa šťastia 🍀
Ja ako vydatá s deťmi by som to nevzala, radšej menej peňazí, ale viac času s rodinou 🙂

zobaka
28. nov 2023

vzala

tiezjedna
28. nov 2023

@autorka môj muž dochádzal rok každý deň 180 km, 2 hodiny vlakom (a toľko isto späť). Jedno dieťa, ja tehotná. Ujasni si priority.