Zmluva o zastúpení firmy

nezabudka29
11. aug 2012

Ahojte, som zufala, a preto tu hladam pomoc niekoho, kto sa vo veci vyzna, lebo hladanie na nete neprinieslo odpovede na moje otazky.
Vzdy som si myslela, ze ako mozu ludia naletiet obchodnym zastupcom predavajucim zlate tela. Neviem, ake pominutie mysle nastalo u mna, no naletela som aj ja.
Minuly mesiac 25.7. mi volala jedna pani, ze ma niekto odporucil na pracu na dohodu na doma. Kedze som na RD a momentalne som aj nezamestnana, ako si som pristala na stretnutie. No na stretnuti som zistila, ze ide o to, aby som si kupila urcitu vec (nechcem konkretizovat, nazvime to TOVAR), bud za hotove, na splatky,alebo ak chcem, mozem podpisat zmluvu o zastupeni s firmou - pricom budem iba poskytovat kontakty na potencialnych dalsich zaujemcov (samotne jednanie mala robit ta pani, co sa so mnou stretla). Na zaklade kazdeho uspesneho kontaktu, s ktorym podpise ona zmluvu, dostanem proviziu, ktora sa spociatku pouzije na pokrytie splatok za TOVAR. Vychadzalo to 169,-e za zmluvu, pricom mesacna splatka bola 50,-e. Podpisala som zmluvu o kupe i o zastupeni....doma som si to nechala prejst hlavou, zistila som, ze info, o TOVARE ktore som obdrzala, neboli uplne a este aj tie nevyhodne vynechala, a vlastne je tento TOVAR pre mna zbytocny. Chcela som odstupit od zmluvy, no v zmluve bola klauzula, ze ak tovar nepeberiem a odstupim, musim zaplatit 25% z ceny tovaru ako odstupne. Tovar som chcela prebrat, ale nechcela som ho dat namontovat (doslo by k poskodeniu mojho majetku) a potom odstupit (poradil mi to pravnik zo SOI). Prisiel monter, no ani on, ani jeho sefka (ktoru zavolal) nesuhlasili - bud preberiem a namontuju, alebo to beru prec a budem platit odstupne. Tak sme suhlasili s montazou.
Lenze.....dnes ma nejak trklo...nestala som sa podpisom Zmluvy o zastupeni vlastne SZCO? aj ked vlastne bez prijmu? A co odvody a zdanenie...
Urobila som najvacsiu hlupost v zivote, no co sa stalo uz sa neodstane, musim to dajak dotiahnut do konca. Len nechem mat este aj potahovacky so statom

nezabudka29
autor
11. aug 2012

este som zabudla napisat, ze ta zmluva o zastupeni je na neurcitu dobu.

zmrzlinkams
11. aug 2012

tak v živote sa stane vela veci a ludia si myslia že mne sa to nesmie stať a ako može niekto naletieť a bum niečo sa take može stať aj nám a potom je problem - ale podla mna každa jedna vec sa musi dať nejako vyriešiť a ja by som to na tvojom mieste dala do TV a oni za teba aby mali nejaku temu a mohli ju odvisielať za teba ti poradia a vybavia a oni maju aj pravnikov a ty sa na to pozru a myslim že by to stalo za to ako pokračovať v tom dalej a ešte viac sa v tom zamotať ako si sa zamotala a za pokus to stoji a možno sa to všetko vyrieši hlavne neplati nič to že im máš niečo spacať v ramci kontaktov tak sa nedari a hotovo a naťahuj to ako sa da a naozaj sa skus obratiť na vyšie organi ktoré by sa v tom vedeli zavrtať hlbiše - je super že si napisala lebo si možno takto varovala kopec inych mamičiek čo by mohli takto dopadnuť takže hlavku hore, určite to dobre dopadne len to nenechaj tak že však nejako dobojujem ale skus sa obratiť na tu TV kolko takto pripadov začali riešiť a ked sa do toho obuje telka tak ver že tej hnusnej skupine čo takto podvadza ludi a mamičky na materskej začne cukať v zadku ! a podla mna sa da od každej zmluvy odstupiť do 7 dni tak by to malo byť zakonom a ked oni maju nejaky bod čo to nedovoluje tak neviem či to neni protizakone na to ti nepovedal ten právnik nič ?

zmrzlinkams
11. aug 2012
nezabudka29
autor
11. aug 2012

@zmrzlinkams odstupit od zmluvy sa dalo do 7 dni, ale bola tam ta podmienka, ze ak sa tovar neprevezme, tak sa plati odstupne, cca 350e do 7 dni. A to je dost palka. Pravnik mi poradil prevziat tovar, ale nedat namontovat, a potom odstupit do tych 7 dni (cim by sa nenaplnila podmienka, ze pri neprevzati sa musi platit odstupne). No ked som odmietla montaz, tak mi to odmietol odovzdat. Tak sme sa tam natahovali, aj s jeho nadriadenou po telefone. Nakoniec presvedcil manzela, ze je to dobry vyrobok, lebo to ma aj on, a bla bla. Navyse 350 e sme nemali. Lenze ide o to, ze uz 14 dni som s nimi v zmluvnom vztahu (Zmluva o zastupeni) - toto musim riesit v kazdom pripade, nech to dopadne akokolvek, lebo ak som povinna platit odvody, stat moje natahovanie s podnikatelom nezaujima.

nezabudka29
autor
11. aug 2012

@zmrzlinkams ale dakujem za radu.

nezabudka29
autor
11. aug 2012

@gapa by mi nevedela poradit?

zmrzlinkams
11. aug 2012

@nezabudka29 to mi je luto že sa ti to tak zamotalo a dufam že sa to všetko v dobrom pre teba vyrieši - držim palčeky
len sa ešte chcem opytať tebe nebolo povedome to že za zmluvy by si dostala 169e to by si zarabala velmi dobre za chviločku by si mohla takto vylu kupovať to sa ti nezdalo že tam niečo nemože sedieť hm.......
ale poznám to tito ludia to vedia ako na inych ako ich nabulika, mne stači ked nahovorili na oriflajm ja som stale nechcela a nechcela ani neviem ako a už som zmluvu podpisovala oni do teba tak huckaju a potom už ani nevieš čo robič a ty si sama presvedčena že to je skvela vec a doma ked nad tym rozmyšlaš ti to všetko dojde .... 😒
vela šťastia aby si to vybavila všetko vo vaš prospech

nezabudka29
autor
12. aug 2012

@zmrzlinkams no islo o to, ze tou proviziou sa mali splacat splatky za Tovar (dost vysokej hodnoty), a az po splateni mala byt vyplacana provizia mne. A kedze mi bolo jasne, ze ludia sa nehrnu na kupu Tovaru tak vysokej hodnoty, tzn nenajdes vela ludi, ktori zmluvu podpisu, tak tych provizii nebude vela. Vies, ona na mna sla cez deti (a ich zdravie, ze ich produkt je pre deti idealny....co som sa na nete neskor docitala, tak mnohi odbornici tvrdia, ze je pre deti nevhodny), a este aj po splateni prilepsim rodine. Proste neviem, nechapem, ci som bola mimo alebo co, nikdy som nic nekupovala bez toho, aby som si to dokladne neokukala, nezistila referencie a tak. Ze by mi pocarovala 😠 ? (na take tiez neverim). Proste nechala som sa nachytat. Dakujem za podporu

zmrzlinkams
12. aug 2012

@nezabudka29 ak budeš mocť tak napiš ako si na tom ako pokračuješ a čo sa ti podarilo vybaviť - ja by som sa predsa len pokusila obratiť na tu televiziu ....! 😖 drž sa

gapa
12. aug 2012

@nezabudka29
nemám s tým skúsenosť. Podla akého zákona a paragrafu to je?

nezabudka29
autor
13. aug 2012

@gapa Je to tlacivo, na celnej strane je: " Zmluva o zastupeni uzatvorena podla par. 269 a nasl. Obchodneho zakonnika." Vzadu su Vseobecne zmluvne podmienky, kde je uvedene: "Tieto vš. zml. podmienky upravuju vzaj. prava a povinnosti zmluv. stran pri Zmluvach o občasnom zastupeni uzavretych spoločnostou XY ako zastupenym a zastupcom, ......"
a v dalsom odstavci: "Pravne vztahy medzi Zastupenym a zastupcom sa riadia tymito vseob. podmienkami a ustanoveniami par. 269. ods. 2 zákona č. 511/1993 Zb. (nie je to nahodou neplatne cislo zakona?)

nezabudka29
autor
13. aug 2012

@gapa volala som na ZP, tam mi povedali, ze ak na danovom nie som zaregistrovana (ohl. tej zmluvy), ze ZP netreba, lebo to je asi nieco ako zmluva - praca na dohodu (na stretnuti s tou panou ona stale spominala, ze ide o pracu na dohodu, ale na tlacive je napisane nieco ine). Tak som sla na DU za registratorkou, ukazala jej zmluvu, ale tam mi nevedela povedat, ci mam alebo nemam byt registrovana. Len povedala, ze ak je to zmluva podla Obch. Z., tak si ona mysli, ze hej. Ale mam napisat na Dan. riaditelstvo. Tak idem na to....