Zmluva na dobu určitú a tehotenstvo - skúsenosti

sharpey
29. aug 2017

O mesiac mi konci zmluva máme na pol roka A V práci už vedia tehotenstvo keď že ťahať ťažké mnemozem musela som to oznámiť akí máte S tým skúsenosti predĺžili vám zmluvu alebo nie?

pininka
29. aug 2017

Mne nepredlzili, napriek tomunze som robila len trikrat do tyzdna a byvam blizko pri robote,hocikedy som mohla prist,navyse islo o pracu hospodarky,v pohode by som to zmakla aj popri malej. Zial, bola som potrestana,ze som si nechala tretie dieta.

sharpey
autor
29. aug 2017

To je hrozne :(

loginexistuje
29. aug 2017

@sharpey drviva vacsina zamestnavatelov nepredlzi

sharpey
autor
29. aug 2017

Dnešná doba je zla

lenka.s
29. aug 2017

Predlzili, ale len do nastupu na md zo solidaity ...

babulkovo
29. aug 2017

@sharpey mna prepustili v 3 mesiaci, tak som proste šla na podporu v nezamestnanosti s tym, že tam máš ochrannú dobu, ked počas 8 mesiacov tehotenstva prídeš o prácu, tak ti matersku vypočítajú z posledného zamestnania. Ja som bola spokojná, pretože rozdiel medzy výškou podpory a výškou platu bol 200 € a bola zrovna suma, ktorú som precestovala do prace. Takže som nebola stratova a pol roka si oddychla od všetkych povinnosti ;)

sharpey
autor
30. aug 2017

Ja tam pracujem asi 4,5 mesiace to mi dajú podporu?

loginexistuje
30. aug 2017

@sharpey nie to je prilis malo cca dva roky treba

sharpey
autor
1. sep 2017

No fasa...

mishicca
1. sep 2017

Daj sa na PN-ku. Az do materskej....budes mat aspon PN-ku...ale treba ratat s ttm, ze budes mat vychadzky, cize budes obmedzena

evittam
1. sep 2017

@sharpey Narok na podporu vznika ak mas 730dni poistenie v nezamestnanosti za posledne 3roky. Ak si predtym nepracovala-teda ak nemas ani 270dni NP za posledne dva roky pred pôrodom tak ti nevznikne ani narok na MD.

evittam
1. sep 2017

@mishicca Moze az do porodu,nakolko podla toho co pise nema narok ani na MD.

sharpey
autor
20. sep 2017

Mne dr povedala že nárok mám ráta 270 dní do md

evittam
20. sep 2017

@sharpey Tak Dr.nema pravdu a vôbec nevie o čom hovorí. Nárok na MD vznika ak máš 270dni NP

evittam
20. sep 2017

@sharpey ...270dni NP za posledne 2roky pred pôrodom, to je prvá a hlavná podmienka, potom musi byt NP aktívne alebo musis byt v ochrannej lehote.

sharpey
autor
21. sep 2017

NP AZNAMENA CO?

evittam
21. sep 2017

@sharpey Nemocenské poistenie

sharpey
autor
21. sep 2017

Som na zmluvu riadne

evittam
22. sep 2017

@sharpey Plati uz co som napisala. Nárok na podporu nemas. Na MD tiez nie,pokial nemas 270dni NP za posledne 2roky pred porodom. Pises,ze pracujes pol roka. Cize predpokladam,ze mas zmluvu od 1.4.2017-30.9.17. t.j. 183 dni NP. Neviem, v kt.si tt.

sharpey
autor
22. sep 2017

Dozvedela som sa že mi neoredlzia zmluvu poradili mi kolegyne pn... Pn bude platená???

sharpey
autor
22. sep 2017

@evittam amo nejako tak to...A pn ku mi budú platiť? Mám na ňu nárok?

sharpey
autor
22. sep 2017

Som V 11 tt

evittam
22. sep 2017

@sharpey Ano PN bude platena. Ak nazbieras este do porodu 70dni NP tak aj MD bude platena.
@zalka Rozmyslam ci by jej stacilo aj DNP a byt PN a aspoň MD z minima?🤔

sharpey
autor
22. sep 2017

Maka by som nazbierať ja mám termin V aprili