Zmeny v práci

thor21
13. jún 2024

Ahojte, zaujímalo by ma názor ohľadom smennosti v práci. Je pre vás dôležité, či pracujete na 1,2,3 či 4 smeny ? Nočné ? Alebo neradi robíte nočné/3,4 smeny a radšej zarobíte menej bez nočných a robiť len na 1,2 smeny ?
Ako to máte vy ?

anajka266
13. jún 2024

@thor21 najhoršie čo može byť je striedanie ranna,poobedna,nočná...na to sa nedá zvyknúť...radsej 12tky aj ked ranna/nocna ale mas aj volno

thor21
autor
13. jún 2024

@anajka266 viem, že ľudia to majú rôzne, ale zaujmal ma názor ľudí, ja radšej jednu dve smeny ako robiť všelijako aj po nočných aj za trochu menší plat, ale niektorí majú napríklad najradšej nočné, sme všelijakí 😁

liaka
13. jún 2024

@thor21 ja robím 12 ky celodennky ale obdeň. Plus každú druhu sobotu a nedele volne. Vyhovuje mi byt cez tyzden doma a bepracovat kazdy den.

diewcatqoo
13. jún 2024

Ja si uz vobec neviem predstavit, ze by som robila nocne. Asi by som to uz fyzicky nedala. Kedysi, ked som mala 20, tak som vyskusala roznu zmennost v praci (aj 12tky, aj 16tky, aj nocne, aj ranne, aj poobedne). Teraz mam o takmer 20 viac a ked sa v noci nevyspim, tak cely nasledujuci den zomieram.

babalenka
13. jún 2024

Ja mám krátky a dlhý týždeň. Mne to vyhovuje.sice dlhý týždeň tie tri dni je veľa,ale dá sa to zvládnuť. Viem sa objednať k lekárovi bez toho, aby som brala priepustku.ma to svoje výhody aj nevýhody.Ja by som nevedela robiť nočné ja som spachtos ja už o 22 spím 🤣.ešte ranné a poobedne si viem predstaviť.

thor21
autor
13. jún 2024

@babalenka Presne ako ja, ako batola, už o desiatej zaspávam 🤣 nie som nočná sova, ale cítim na sebe, keď už malo spím a nie som vo svojej koži a ráno vstanem v pohode, ale cítim málo spánku

janai1
13. jún 2024

@thor21 2 denne a 2 nočné. Pripadne max 3 denné. Alebo 4 nočné.
4 denne za sebou neznášam a ani si ich nepíšem iba keď ma niekto z kolegov dovolenku. Nočné mi nevadia aj keď mam 4 za sebou
Zmeny sú 12stky

bellaa3007
13. jún 2024

moja mamina, otec, brat aj svagrina robia na smeny. Pre mna nepredstavitelne a majú u mna obdiv
Hlavne napr brat a otec ked tahajú 16ky a podobne

doriiis
13. jún 2024

Ja si napr.neviem predstaviť chodiť do práce každý deň.Vzdy som robila a robím 12 tky.Mam viac volna ako som v práci.Nocne mi nerobia problem

lenka.25
13. jún 2024

Mne vyhovuje práca iba od pondelka - do piatka osmičky . So zamestnávateľom som sa dohodla že môžem chodiť na siestu ráno , čiže už o 14:30 sa môžem sa plnohodnotne venovať deťom a svojim potrebám. Cez vikendy chodíme na výlety , pobyty atd … ja si zas neviem predstaviť robiť poobedné, alebo nočné , či 12- tky . Síce možno máte viac voľna , ale na čo by mi bolo viac voľna , keby bolo deti a muž v práci .

caroline_
13. jún 2024

@thor21 nocne nikdy v živote, nedávala som to ani ked som mala 18,ani teraz, v noci sa ma spať

kristiii
14. jún 2024

@thor21 ja som mala najradšej ranné - poobedné na striedačku po týždni. Neznášam ráno vstávať, takže samé ranné boli pre mňa za trest, človek si bez dovolenky nič nevybaví, plus poobede som väčšinou kaput, pred poobednou toho spravím oveľa viac. Teraz musím robiť žiaľ aj nočné a tie nedávam, takže ak sa naskytne niečo iné na dve zmeny, určite budem zvažovať zmenu.

cukroska
25. jún 2024

@thor21 Ja 4 a pol roka dvanástky denná, nočná ..Zo začiatku sa to dalo voľno potešilo,ale čím dlhšie robíme tum sne viac zničený (myslím ak ostatných kolegov).Zničujúce nočné.

cukroska
25. jún 2024

@lenka.25 no nemáme robíme viac ako osmičkári ked je dlhší mesiac. Ono sa to zdá,ale my sme nepretržitá prevádzka a robíme víkendy. A nikdy to nie sú dva celé dni voľna ak rátam ako robíme my. Keďže nie každý dokáže byť hore pp nočnej. Väčšina spíme. Niekto viac niekto menej. Ale pol deň je určite nič s dňa a další pol deň si rád,že si rád. Rozbitý na totálku. Takže samozrejme záleží aj natom akú prácu kto vykonáva. Rozdiel je mať pohodička a rozdiel niekde za pásom na normy a prácu 10hodin v stoji alebo behať 12 hodin akl je u nás.

cukroska
25. jún 2024

@diewcatqoo zvyknúť sa dá ako sa hovori na všetko. Ale časom sa to práveže akosi zbiera a človek je unavený ešte viac .Ja robím 12tky nočné a je to záhul už po rokoch..

lenka.25
25. jún 2024

@cukroska Veď jasne , ja iba píšem ako to tí ľudia prezentujú a hlavne keď si zoberubcezbkratky týždne 2 dni dovolenku sú doma týždeň , alebo tak nejako to vychádza . Ale ja by som toto nedávala , fakt ťa obdivujem

janulik2008
25. jún 2024

Ja mám rada nočné lebo je pokoj 🤣 neznášam ranné lebo treba vstávať akurát keby nám vrátili že by sme robili od nedele do piatka rána lebo trz robíme od pondeka do soboty a je to nanič 😁

cukroska
25. jún 2024

@lenka.25 Áno áno to je pravda všetko. Aj preto sim vydržala tsk dlho keďže máme rovnaké zmeny s mužom. Lem tej dovolenky je málo ked zoberú 1,5 dňa. A hocikedy dávajú nútené dovolenky. A väčšina sviatkov sme robili a osmičkári boli doma.

cukroska
25. jún 2024

@lenka.25 a ďalšia nevýhoda je ,že práve väčšina ľudí robi 5 dni v týždni a tie dva dni majú voľno (nie všetci )a ns všetky rodinné stretnutia,oslavy čokoľvek aj nám nevyjde voľno musíme brať práve dovolenku. Nato sa najviac asi minie a na choroby.

lenka.25
25. jún 2024

@cukroska no veď práve , tie vikendy pokial nie sú voľne , tak vždy treba brat dovolenku

cukroska
25. jún 2024

@lenka.25 To sú veru v každej práci aj výhody aj nevýhody.