Zmena zamestnania - dilema

27. okt 2021

Potrebujem poradiť. Som v skúšobnej dobe v jednej firme, kde momentálne zarábam 510€ v čistom, s tým, že po skúšobnej dobe budem mat 1% zo zákaziek, ktoré sprostredkujem. Dostala som ale možnosť vrátiť sa do bývalého zamestnania, kde zarobím 650-750€, záleží tiež od predaja. Dilemu mám v tom, že teraz robím 8 hodín denne a vikendy mám voľné, v tom druhom budem mat krátky-dlhy týždeň a aj vikendy … vôbec neviem čo mám robiť. Čaká má sťahovanie-rozvod a už teraz viem, že proste tých 500€ mi nebude stačiť ani na nájom ale zase by som bola skôr doma a jednoducho mám hrozný guláš v hlave. Čo by ste mi poradili?

janai1
27. okt 2021

Tak z nejakého dôvodu si z tej prace odišla a chceš sa tam zas vrátiť?

dettilv
27. okt 2021

No keď ti nestačia ani na bývanie tak je aj rozhodnuté nie? Veď bývať musíš kde

belllinka
27. okt 2021

Je to malo ci v prvej, vi v druhej robote. Hladala by som tretiu, popripade by som sa prestahovala tam, kde mam sancu si najst tu lepsiu robotu.

autor
27. okt 2021

@janai1 odišla som lebo som mi bývalý frensizant mi nevyplacal mzdu podľa dohody, je to už 7 rokov čo tam niesom. Ta práca ma bavila a dodnes rada spomínam na to ako tam bolo. Len neviem či urobím správny krok keď sa dám zlanáriť.

martinkatinka
27. okt 2021

Ked to prepocitas, mas to narovnako.... Pretoze vyssiu mzdu ti robia akurat tie priplatky za vikendy.

janai1
27. okt 2021

Aha, no tak keď vieš ze 500€ je malo aj tak budeš musieť mať druhu prácu a budeš ešte menej doma

autor
27. okt 2021

@belllinka už som premýšľala všelijako, ale začať niekde musím, aby som sa ako tak pozviechala, časom sa mi možno podarí aj lepšie. Naozaj neviem čo mám robiť.

inom75
27. okt 2021

No ak sa ideš rozvádzať, tak musíš myslieť aj na to, či budeš mať s kým nechať deti (ak ich máš) cez víkend.

autor
27. okt 2021

@inom75 deti chvalabohu nemáme, vyššia moc to zariadila tak.

inom75
27. okt 2021

Tak potom by som brala krátky/dlhý týždeň a popri tom ak sa pritrafí niečo lepšie....

sslobodnamama777
27. okt 2021

raz Ťa oklamal, myslíš, že teraz nebude?

deti95060810
27. okt 2021

ak sa v bývalej práci nezmenilo vedenie, tak tam by som sa už nevrátila.... 😉 kvôli nedodržaniu pravidiel

autor
27. okt 2021

@sslobodnamama777 on tam už dávno nieje, ale máš pravdu istotu nemám nikdy, ale už nenaletim na dobre slovo, že základná mzda a ostatne na ruku 🤷‍♀️ Moja chyba, ale mladosť-pochabosť

ivkazba
28. okt 2021

Určite by som sa nevrátila do zamestnania, odkiaľ som odišla kvôli tomu, že neplatili. Aj keď sa zmenil nadriadený. Ale firma a majiteľ je stále ten istý.

natassha1
28. okt 2021

no tak ide o to, ci by si bola ochotna sa vratit do predchadzajuceho zamestnania aj ked by si tam zarobila viac. napriklad ja osobne by som sa nevratila ak uz som pre nieco odisla. zarabam menej ale som rada a tak to je. ale na druhej strane, ak nevyzijes s aktualneho platu, tak neviem veru ani ja.

beata_ra
28. okt 2021

A v tejto praci, kde mas sice mensi zarobok ako v tej predchadzajucej sa ti paci? Ze by si za inych okolnosti uvazovala tam ostat dlhsie?