Zmena v práci

janussa69
29. máj 2024

Ako by ste riešili? Chcela by som byť tehu, ale momentálne sa nedarí, mám veľa stresu v práci. Išla som na PN ktorú mi však dala iba na 2 týždne, za tie 2 týždne si inú prácu nestihnem nájsť. Ako by ste to riešili? Nechcem ísť na ÚPSVaR kvôli tomu, že mi potom nevýjde materská a nikdy som tam ani nebola :( Neviem čo robiť

sissy27
29. máj 2024

@janussa69 veď si hľadaj novú prácu popri tejto súčasnej, pohovor si dohodneš buď po svojej pracovnej dobe, alebo si zoberieš dovolenku, lekára (ano aj keď oficiálne sa to nedá), náhradné voľno, proste podľa možností.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenka.k
29. máj 2024

@janussa69 nechcem byť za tú zlú zamestnávateľku, ale kebyže som zamestnala babu, ktorá by mi o mesiac otehotnela, UF to by nebolo dobré. Bola by si v skúšobnej dobe, asi by si už nebola moja zamestnankyňa. 🙈
Prečo ti doky, dal iba 2 tt marodku??

maranco
29. máj 2024

@janussa69 už si dala v práci výpoveď a beží ti výpovedná doba?

janussa69
autor
29. máj 2024

nedala som výpoveď, som na PN len ja sa tam nechcem vrátiť, viem, že môžem niekam nastúpiť a otehotnieť a bude to blbé, ale čo mám robiť, keď mi nechce predlžiť PN?

viestta
29. máj 2024

@janussa69 nastupit do robota vydrzat kym pojdes na matersku alebo hladat inu pracu popri tom a dufat, ze ti ta materska aj nova robota nejak vyjde

sisa_s
29. máj 2024

@janussa69 a v akom odvetvi pracujes, ak to nie je tajne? Mas istotu, ze v novej praci budes mat menej stresu? Proces zaucania, novy kolektiv, neistota skusobnej doby atd... v lete na nejaku oddychovu 2t dovolenku nejdete? Mozno tam trosku vypnes a podari sa...

maranco
29. máj 2024

@janussa69 zamestnávateľ vie že sa tam nechceš vrátiť? Navrhla si mu dohodu o ukončení PP a súhlasí s dohodu? Inak budeš mať absenciu a zabudni že ti pošle poslednú výplatu.

janussa69
autor
29. máj 2024

Ja chápem všetkému čo vy hovoríte nová práca, zaúčanie, všetko s tým spojené. Táto práca je v štátnej sfére je to veľký zaberák , denne 300km v aute, práca do noci, proste to už nedávam, chcem si nájsť niečo kľudnejšie

barbora0308
29. máj 2024

@janussa69 Ja som mala dost vazny potrat vo vyssom stadiu, bola som na tom psychicky aj fyzicky horsie...Potrebovala som si dlhsiu dobu oddychnut, tak som dala v praci vypoved, kedze bola naozaj stresujuca. 5 mesiacov som bola na urade, oddychla som si, vela sme s muzom cestovali, sustredila som sa iba na seba, bolo to super obdobie ☺️. Nasledne som si nasla pracu a este pocas skusobnej som otehotnela, dokonca som bola okamzite na PN, kvoli rizikovemu tehotenstvu 🫣 zamestnavatel bol troska zaskoceny, ale bral to naozaj super s nadhladom a osobne si myslim, ze na taketo situacie musi byt zamestnavatel pripraveny, ked prijme mladu, bezdetnu babu. Takze sprav, ako uznas za vhodne, nejaku pracu si urcite najdes.

sisa_s
29. máj 2024

A skus este pohladat nieco o ochrannej lehote pre tehotne, mari sa mi, ze ak by si aj isla na UP a bola nezamestnana, ak otehotnies do par mesiacov, mas stale narok na matersku (mozno niekto poradi detailnejsie)

janussa69
autor
29. máj 2024

@sisa_s je tam presný počet dní do koľkých musíš otehotnieť,myslím že by to bolo ešte horšie na psychiku :D

sisa_s
29. máj 2024

@janussa69 tak pocas tej doby vies hladat novu pracu 🙂 a aj si oddychnut na UP

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janussa69
autor
29. máj 2024

Ja výplatu dostanem, ja som len na PN, toho sa nebojím, pracujem pod Bratislavou, len cítim sa nefér voči kolegom, kt. ma musia zastúpiť a všetko do kppy proste

andula09
29. máj 2024

Jasné, veď ťa môžu pokojne vyrazit aj v tej novej práci počas tých prvých troch mesiacov, tam sa s tebou nebudú maznať. A keďže si tehotná a neoznámiš to dopredu, tak z toho môžeš mať takisto problém. A ak už budú vedieť, že si tehotná, tak ťa zase ani nemusia vziať.

sisa_s
29. máj 2024

A ako dlho sa snazite, ze si myslis, ze je to zo stresu?

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisa_s
29. máj 2024

@taynee ja som to pochopila tak, ze nema nepriaznivy stav, ale skor poprosila Dr o chvilkovu pn, aby si oddychla...on vie sa tvarit, ze "je chora" 2t...ale bez realnych tazkosti jej ju nebude predlzovat

maranco
29. máj 2024

@taynee ak ti zamestnanec nepríde do práce počas výpovednej lehoty tak si môžeš žiadať od neho uhradiť spôsobenú škodu

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisa_s
29. máj 2024

@taynee musi byt ochota lekara... nie kazdy ti da par mesacnu pn len tak na chrbticu, lebo ty chces... napriklad, posle ta k neurologovi, ortopedovi a bude vyzadovat dalsie vysetrenia a az po potvrdeni dg da dalsiu pn..

maranco
29. máj 2024

@taynee nedala výpoveď, ale ani sa už do práce nechce vrátiť, čo to bude? absencia? potom dostane výpoveď zo strany zamestnávateľa
zamestnávateľ zruší zaplatené dovolenky kolegov ktorý ju musia prísť zastúpiť a už je hneď spôsobená škoda

vevebono
29. máj 2024

Napr ja som mala problém v práci, síce to už je veľa rokov. Ale ja som normálne povedala dr, že nevládzem psychicky, nemohla som jesť, a dala mi PN na psychiku, po mesiaci ma odporučila ku psychiatrovi, a to vieš ťahať ajajajaaaaaaj. Ale pokiaľ si chceš natiahnuť PN, tak neviem, ci sa ti to bude rátať do materskej

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andy_sixx24
29. máj 2024

@elenka.k prečo? Veď aj tehotná môže pracovať kľude celé tehotenstvo keď sa cíti dobre.

0silvia0
29. máj 2024

@janussa69 a pn ti dala obvodna?

mogaa
29. máj 2024

@janussa69 tak jednoducho hľadaj...tam iná možnosť ako skončiť PP alebo ísť do práce nie je....