Zmena pracovnej zmluvy na dohodu

ivetkatka197808
7. mar 2022

Mam možnosť druhej práce na pracovnú zmluvu so skráteným časom, teraz pracujem u zamestnávateľa tiez na pracovnú zmluvu skrátenú obe práce by som stíhala. No súčasný zamestnávateľ mi chce zmeniť terajšiu pracovnú zmluvu na dohodu o pracovnej činnosti, keďže vie ze budem mat ďalšiu prácu? Môže tak urobiť? Ja s tým nesúhlasím nakoľko som sa dozvedela, že môžem mať aj 2 pracovné zmluvy. Ďakujem

lucka_ke
7. mar 2022

jedine s tvojim súhlasom, ale pri dohode budeš v podstate nechránená pred výpoveďou a nemáš potom ani nárok na odstupné keby ti dohodu zrušil, ja by som nesúhlasila... z dohody nemáš nárok ani na dovolenku

ivetkatka197808
autor
7. mar 2022

@lucka_ke no ved toto, preto si chcem nadalej pracovať tak ako doteraz, takže nemusím nič podpísať a bude platiť táto zmluva co mám?

chadkroeger
7. mar 2022

@ivetkatka197808 prinutit Vas nemoze. Nic nepodpisujte.

lucka_ke
7. mar 2022

zmluva stále platí, ak odmietneš tak jedine ti môže dať výpoveď s odstupným

ivetkatka197808
autor
7. mar 2022

@lucka_ke odstupné asi nedostanem keďže mam na dobu určitú a kratší pracovný úväzok, ale výpoveď mi môže dať.

lucka_ke
7. mar 2022

odstupné je až pri dlhšej zmluve, nepíšeš ako dlho tam pracuješ

ivetkatka197808
autor
7. mar 2022

@lucka_ke 7 mesiacov, ale len 5 mesiacov na pracovnú zmluvu, takze nič aj tak ďakujem uvidíme ako to dopadne 😉

lienka.7
7. mar 2022

@ivetkatka197808 mozes mat zmluv kolko chces a stíhaš. Mas to v rovnakom odbore a zakaz tam pracovať? Lebo inak nevidím dôvod na to, aby ti dával dohodu ... a vôbec aby som mu oznamovala ze mam aj inú prácu. Co robím po pracovnej dobe je moja vec.