Zmena práce verzus vydržanie

16. apr 2022

Ahojte zienky, pisem pre istotu anonymne.
Mam stalu, dobre platenu pracu. Ide vsak o to ze vela ludi vyhodili/mnoho odislo a je toho vela. Stres, chaos, aj najvyssi sefko je kreten. Ale o vyhadzov sa ja bat nemusim.
Zacali sme sa pokusat o babatko.
Ja vsak v robote nie som spokojna.
Mam moznost ist do novej prace, plat rovnaky, pozicia ta ista, ale doba urcita (ci rok alebo na dva pocas zastupu na MD). Zaucanie sa - ide o ine produkty nie to uplne to iste.
Co by ste robili by ?
Bojim sa ze ak zostanem tehotna vyhodia ma z novej roboty ako zrnko smetia a zakon schvalnosti isto sa podari babatko a budem v skusobnej.
Ale tu v starej vydrzat chce odvahu..
Hlava mi hovori zostat a zatat zuby
Co by ste robili vy ?
Dakujem za kazdu radu 🍀

loginexistuje
16. apr 2022

Pozri kludne sa ti moze stat ze v sucasnej praci neotehotnies vplyvom stresovych hormonov ja by som zmenila a ostatne vyrieis za pochodu

kittykat22
16. apr 2022

zatial by som zostala. Ak odides, zostanes tehotna a vyhodia ta, dostanes peniaze od statu? Keby ta ti 6-9 mesiacov nedarilo ta by si mohla pouvazovat o zmene, lebo je mozne, ze mas stres v praci a tazko ti otehotniet. Ale vies co, to ze su v praci zmeny a vyhadzuju inych - to ide trosku mimo teba. Skus to hodit za hlavu.

autor
16. apr 2022

@kittykat22
Ak by clovek vedel kedy otehotnie … 😅
Tak by som sa aspon hned vedela zariadit.
Tiez som rozmyslala ze pockat kus a ked nie robota sa vzdy najde.
Dakujem za radu

salome123
16. apr 2022

Ostaň

lucifuk212
16. apr 2022

Pred rokom som riesila tu istu situaciu, nakoniec som sa rozhodla odist a nastupit do novej, lepsej prace. Povedala som si, ze sa nechcem neskor vratit niekde, kde ma praca nenaplna a chodim tam uz teraz z donutenia. V novej praci mam zmluvu zatial na rok. S muzom sme si zaciatkom roka povedali ze sa pokusime o babo a co cert nechcel podarilo sa hned 😀 Ale nevadi mi to, aj keby mi zmluvu nepredlzili. Viem, ze si po MD/RD pracu najdem, s tym som problem vdaka kvalifikacii nikdy nemala. Ak sa niekde necitis dobre a mas inu a lepsiu ponuku, chod do toho, ved nemusis hned hovorit, ze si tehotna, ak by sa podarilo v skusobnej. A po skusobnej ta uz tehotnu vyhodit nemozu 🙂

bluka2
16. apr 2022

Ja z názvu čítam, že chces, aby ťa niekto vydržiaval 😁 teraz vážne, išla by som do novej práce. Určite sa ako zákon schvalnosti potom podarí,ale to nevadí, času potom dosť nájsť si zas aj inú...

bluka2
16. apr 2022

Prípadne pol roka sa aj podarí tehotenstvo neohlásit - teda mne sa podarilo 😉 na YouTube kopec návodov ako na to

lienka.7
16. apr 2022

Zatiaľ by som zostala a skúšala. Nemusi sa ti zadarit predsa hned. Ale zase stres je sviňa, môžeš nastúpiť do novej roboty a bum, bude to tu.

autor
16. apr 2022

@bluka2
@lienka.7 presne toto bude podla mna pockam, a nic a prejdem do novej a bum :D
Teraz sme len zacali do snazenim prvy mesiac.
No tazko veru, stresu bude aj v novej robote.
Este sa na to vyspim asi 2x

lienka.7
16. apr 2022

Stres je silný faktor, sama to viem. Mne raz dokonca kvoli stresu v praci normalne 1x vynechali... teraz ide pomaly leto, možno skúšanie niekde v pohode na dovolenke, sleduj si cyklus a uvidis. Ak by sa nezadarilo, riešila by som novu pracu a uz co ma byt fakt bude 😊 drzim palce ✊🍀