Zmena práce každé 3 roky

13. mar 2022

Vraj psychologovia odporucaju zmeniť pracu/pracovisko každé 3-4 roky. Aby sme sa rozvíjali, spoznávali nových ľudí, neupadali do stereotypu. Čo si o tom myslíte? Pre mňa napríklad ako introverta je ťažšie nájsť si miesto, kde som spokojná, nevyhovuje mi open space, prílišný kontakt so zákazníkom/ľuďmi, mám rada flexibilný pracovný čas. Ja som rada, ze mám miesto, kde mam benefity, ktore mi sedia. Rada by som miesto menila, rada sa rozvijam a spoznávam nových ludi, ale na druhej strane, je to pre mna tazsie si najst pracu, ktora by mi sedela. Ako to máte vy? Meníte radi, radsej ste na jednom mieste?

mamamasama
13. mar 2022

Mením. Raz kvôli platu, inokedy ma zaujme lákavejšia ponuka, benefity. Ale môj muž je naopak typ, ktorý to robi nerád. Zmenil pracu len raz po 11 rokoch, aj to len preto, ze som ho k tomu v podstate dokopala. 🤭

xiaomi_
13. mar 2022

v prvej som bola 13r, v druhej 2r a v tretej taham 6 rok

amelie2017
13. mar 2022

Nerada zacinam na novom mieste, zvykat si na novych kolegov, novy styl prace. Keby som mohla, v byvalej praci by som ostala do dochodku, alebo kym by sa nezmenil sef. Bol najlepsi na svete. Bohuzial covid....o 2 tyzdne zacinam na novom mieste, uz teraz mam stres..a v praci stale spoznavam novych ludi, takze tam problem nie je. A rozvijat sa da aj inak ako v zamestani.

squ1rrel
13. mar 2022

Odporucam menit kvoli platu a rozsireni obzorov ale kazde 3 roky sa mi zda casto.

portret7
13. mar 2022

Záleží od pozície, veku a skúsenosti. V mladšom veku je to podľa mna nevyhnutnosť obzvlášť na manažérskych pozíciách….vo vyšších funkciách a vzhľadom na vek jedine v tom prípade, ak je človek nespokojný…finančne hodnotenie väčšinou nemá vplyv, nie sú tam take rozdiely.

marca12
13. mar 2022

V mladsom veku som menila priblizne kazde 4 roky hlavne kvoli platu a skusenostiam. No teraz by som rada ostala v sucasnej praci. Som spokojna aj platovo aj co sa prace tyka. Vo vyssom veku uz ma clovek rad stabilitu

h2
13. mar 2022

Menila som prácu, kým som nenašla tú, v ktorej som spokojná a vyhovuje mi po všetkých (alebo aspoň veľmi mnohých) stránkach. Momentálne som na tom istom mieste už skoro 12 rokov a meniť sa nechystám.

jana_eyre_2
13. mar 2022

Ja som tiež introvert, ale prácu som menila vždy tak po cca 2-3rokoch.. casto vzniklo niečo co má donútilo nájsť si inú prácu, vždy som si našla lepšie miesto.. podľa mňa to bolo vždy dobre, hoci začiatky boli premna vždy extrémne vnútorne stresujúce, nakoniec sa to ukázalo ako správne rozhodnutie, čo má kamsi posunulo..
Ak by som našla niečo kde som 100%spokojna, tak tam ostanem aj 20rokov..

Napr.moj muž je v jednej firme už 18r, ale v rámci firmy mení pozície každé 3-4roky.. vypracoval sa za ten čas super a neplánuje ani zmenu firmy, je to podľa mňa takto úplne najlepšie - meniť prácu ale mať stále rovnakého zamestnávateľa, všetko pozná, už má naozaj veľa známych..

tncka
13. mar 2022

Ani nahodou kazde 3 roky. Zacinat zas od zaciatku?! Opustit ludi ktorych uz poznam,pracu ktoru poznam a mam rada aby som zacala niekde odznova a naco? Lebo nejaky premotivovnay psycholog povedal🤣?? A hlavne ked som v nej spokojna so vsetkym a zarobim tolko kolko chcem.

drzaopica
13. mar 2022

Ja mám rada stabilitu a, keď mi všetko vyhovuje nemením.Ale spätne, keď pozriem menila som prácu každých 5 r

hederamonstera
13. mar 2022

Mna to vsade prestane bavit po tom roku-dvoch, takze som tak aj menila😁 a mam fajny zivotopis, lebo to boli super pozicie. Teraz som na materskej, ked sa vratim do prace, asi sa mi uz nebude chciet menit istotu. Uvidim.

iwesska
13. mar 2022

Keby som bola spokojna,nemala by som dovovod na zmenu. Za 17r.som v 3.praci a len tu poslednu menim z dovodu nespokojnosti,ostatne miesta boli z organiz.dovodov zrusene. Nebavilo by ma zacinat stale od zaciatku s novym kolektivom,len tak,kvolo zmene.

danica2711
13. mar 2022

keď si spokojná, vykašli sa na to, čo VRAJ niekto tvrdí a ostaň tam, kde si. V prípade nespokojnosti hľadaj nové miesto, nástup môže byť pre introverta trochu ťažší, ale zas keď ideš na miesto, ktoré bude pre teba lepšie, tak sa premôžeš, introvert nie je sociopat

mabenn
13. mar 2022

a to je s prepacenim co za sprostost? menit pracu kazde 3-4 roky...mozno v nejakej fabrike pri pase, ok, ale su povolania, kde clovek casom zreje, nabera skusenosti, prax, hlbku...plus ma nejake zazemie domace...ci sa ma chirurg stahovat kazde 3 roky po svete aj s rodinou aby neupadol do strereotypu? atd atd...

1gramofon
13. mar 2022

Každému vyhovuje niečo iné, neviem co za psychológa takto zovseobecnuje

dadis
13. mar 2022

Ja zo svojej skusenosti urcite odporucam 🙂, ked nie mimo firmu, tak aspon inu poziciu v ramci firmy. Ano, vzdy ides mimo komfortnu zonu, ale nakoniec vzdy viac ziskas ako stratis. V poslednej praci som bola 3,5r, ale uz som sa posledny rok nic nenaucila, nikam sa neposunula. Som stastna, ze som uz na novom mieste, je to tazke, ako kazdy zaciatok, ale prijimam tuto vyzvu...lebo mam takmer 41r...si myslim, ze karierne a profesne mozem rast tak do 50r...potom uz asi budem rada za pekne teple miestecko 🙂

janai1
13. mar 2022

Za mňa áno, treba zmeniť prácu... V terajšej som vyše 3 roky a chcem zmenu už.
Mám kolegyňu ktorá je tam už 15 rokov a to je hrozne 🤦‍♀️ ono sa nevie myšlienkovo posunúť, proste nič, stále je zaseknuta v minulosti, neakceptuje žiadne zmeny, furt len sa chce vracať k tomu ako to bolo predtým... Teraz niečo meníme a ona si zas vydupkala aby sme sa vrátili k tomu čo používali pred 10 rokmi 🤦‍♀️ otrasné, staré myšlienky, nič inovatívne už nevie priniesť

clovekoj
13. mar 2022

No, neviem. Aby keď prídem k lekárovi, či zubárovi tam bol každých pár rokov iný lekár. Alebo aby sa deťom menili každú chvíľu učitelia, tiež neviem či by to bolo tiež ideálne. Sú pozície, kde človek práve rokmi a skúsenosťami naberá vedomosti a vie rásť v danom obore.

sssss123
13. mar 2022

ja som v práci už poriadne dlho, ale u nás sa permanentne niečo mení, či už ľudia, systém práce-,elektronizácia, stále sa učím niečo nové, benefity sú super, atď., , nebudem odchádzať len preto lebo niekto povie že sa má meniť práca po neviem koľkých rokoch, poznám jedného 40tnika čo má už 11te zamestnanie a ešte si dá životopis na Linkedln, mne by to bolo trápne zverejňovať svoje fluktuantstvo

pipikcek
13. mar 2022

Mne to aj tak vychádza, že mením prácu cca každé 3-4 roky. V tej starej sa po 3 rokoch začnem “ nudiť “ , ľudia čo poznám mi už začnú prekážať, potrebujem nové motivácie a to som introvert. Zo začiatku je to ťažké, no vždy spoznam nových ľudí a naučím sa nove veci. S viacerými ex kolegami som v kontakte aj naďalej. Tj individuálne

aurinia
14. mar 2022

@pipikcek ja som taká ako ty....len mením každe dva roky 🤗