Zmena práce

12. júl 2024

Ahojte, mám dilemu, dostala som ponuku práce na zmeny 12tky denne, nočné, jeden týždeň 2 dni a ďalší týždeň 3 dni, tak by sa to striedalo. Teraz pracujem 7-15:30 od pondelka do piatka. Mala by som aj vyšší plat cca o 200€ a robila by som menej dní. Rozmýšľam nad tou ponukou, syn pôjde do školy a mohla by som ho aj pozdejsie nosiť do školy a skôr vyzdvihnúť. Pri tejto robote by musel syn vstávať o 5:45 a prišla by som preňho okolo 16 každý deň. Čo sa mi nejako nepáči. Ako to máte vy? Brali by ste tu ponuku? Ďakujem ❤️

pribinak
12. júl 2024

Robiť 12stky? Nočné? Nie, dakujem

Syn mize chodiť časom do školy aj sám

majus2323
12. júl 2024

Záleží , aké nočné... Neni nočná a nočná ... Ak je v pohode nočná , asi by som nerozmýšľala. Robila som aj 12 aj teraz ako ty 7-15 a úprimne ? Viac voľna a času som mala , keď som robila 12. Teraz prídem domov pomaly o 16:15 , kdesi čosi a je večer ...ale , nemám deti a nočné boli bez fyzickej záťaže. Musíš cítiť kam ťa to viac ťahá🙂

autor
12. júl 2024

@majus2323 tak nočné budú behačky, jeden deň tak a druhý deň tak, ako kedy, žiadne spanie. Aj my tak prídeme domov a cez víkend aj tak nestihnem pomaly nič, keď musím variť, piecť, upratovať. Viac voľna by mi viac vyhovovalo, lebo cez víkend poriadne aj tak nič nestihnem 😅

majus2323
12. júl 2024

Tak musíš ale rátať s tým že ráno ti nebude stačiť pospať 3-4 hodinky , ale možno 8 a kým prídeš domov , kým ráno čosi kdesi tak vstaneš o 14-15 a zase sme tam kde sme keď robíme od 7-15. Lebo deň máš pokazený aj keď ideš na nočnú , úprimne , veľa ľudí už nič nebaví až tak , nič si úplne nenaplanujes v ten deň , možno budeš chcieť pospať pred nočnou a ďalší pokazený deň po nočnej , lebo ho prespis.... Čo je úplne zla situácia keď máš nočnú - voľno ( spíš po nočnej) a ranná. Lebo večer si vyspana a musíš ísť spať znovu lebo - ranná. Záleží či budeš mať ja neviem týždeň tak a týždeň tak alebo sa ti to bude nepravidelne striedať.
Ešte jedna vec... Prirodzene má telo v noci odpočívať , organizmus je tak nastavený .... Bude to náročné ak budeš na nohách celú noc a zničíš si režim, to ani tých 200€ za to nestojí ...s tým je spojené naše zdravie , naša nálada , hormóny obzvlášť pre nás ženy ... Neviem aký si človek , niekomu to nerobí problém a vidina voľného času plus nejaké peniažky je priorita.
Za mňa osobne , nočné len v prípade že nelietaš, nerobíš za pásom ( niekto také šťastie nemá , že si môže vybrať, nechcem sa nikoho dotknúť, aby nevzniklo nedorozumenie). Ja som síce nemala nočné zlé, ale stále som mala veľkú zodpovednosť a psychickú záťaž ako tú fyzickú. Preto som vlastne odišla. Teraz mám prácu viac fyzickú a hlavu úplne voľnú. A aj tak sa mi cnie za tým morom času, čo som mala. Tam voľno tam voľno .... Teraz ten víkend čo je ako by ani nebol.
A posledná vec , ak by si to aj vyskúšala na tie 12. Nikto ťa tam nebude držať , ak by to bolo na teba moc , alebo ak by si prišla na to že to nie je tvoja šálka.... Tých faktorov je naozaj veľa v práci , aký šéf, akí kolegovia, aká nálada panuje na pracovisku atď... Držím palce a verím že si vyberieš správne a ak aj nie, život pobeží ďalej v inom zamestnaní. 🙂