Zmena práce

xnatalkax
28. mar 2023

Rozmyslam nad zmenou prace, ale trochu mam aj strach. Pracujem ako ekonomka, pracujem v malej firme, vsetko dolezite je na mne. Pracujem tu 3 roky. Najviac prace mame na konci roka a do konca januara. Na vianoce sa uz 3 roky netesim. A toto obdobie je pre mna najstresovejsie. Je tam vela prace a neda sa to stihnut za 8 hodin, musime robit nadcasy. Musime sa prosit aby sme mali za tie nadcasy nahradne volno. Nad sebou mam sefa ktory ma 75 rokov. On by bol najradsej keby som v praci nonstop a nechodim ani k doktorovi alebo na dovolenku. A firemny telefon chce aby som zdvihala aj cez vikend a vecer o 19, to som povedala ze nebudem a uz mobil domov nenosim. Od upratovacky po asistetku sefa, aj vybavujem stranky, dievca pre vsetko. Plat 1000 v hrubom. Ja mam 10 rocnu prax, chcem si ist spravit kurz uctovnictva, pretoze po skole som sa nevenovala uctovnictvu.(a moj sef chce aby som si ten kurz spravila aby som mohla u nas vo firme robit aj uctovnictvo, ale kvoli tomu si to nechcem robit, pretoze sama sa na to este necitim). Este si robim aj sš cukrára, to do buducna. V tejto praci karierny postup nehrozi. Najviac ma frustruje sefov pristup. Stale kritizuje, a nevazi si nas. Aj ked praca je spravena vzdy a nacas. Bojim sa len toho ci nepridem o istu pracu a prijem. Neviem co mam robit.

mogaa
28. mar 2023

@xnatalkax na jednej strane pracuješ ako ekonómka a na druhej nevieš učtovníctvo....vo väčšine firiem ekonómka zodpovedá aj za učtovníctvo...neviem čo presne ako ekonómnka robíš, ale bežne ekonómka robí časť príp.aj celé učtovníctvo, podľa veľkosti firmy, štatistické výkazy, zodpovedá za úhrady faktúr, za celý ekonomický úsek, ale všade to samozrejme môže byť iné....nič ti nebráni hľadať si druhú prácu a naučiť sa niečo nové.....

xnatalkax
autor
28. mar 2023

@mogaa ano to robim, uhradzam fa, robim banku atd. chystam veci externej uctovnicke ale za uctovnictvo nemam ja zodpovednost. Nerobim danove priznanie a take.

mogaa
28. mar 2023

@xnatalkax len vo väčšine firiem má ekonómka na starosti aj učtovníctvo, buď ho reálne robí alebo má zaň zodpovednosť, teda radí učtovníčkam....ekonómka býva nad učtovníčkami....takže bez učtovníctva ako takého to bude ťažké, teda zohnať si prácu....ak si aj urobíš kurz, tam sa naučíš iba základy,ale učtovníčka z teba nebude....možno by som ešte skúsila v terajšej firme, nech ti zaplatia kurz a časť učtovníctva nech robíš ty, teda samozrejme s pomocou externej učtovníčky....teda ak by sa to dalo...

j93375
29. mar 2023

.

valandra26
30. mar 2023

@mogaa suhlasim... alebo teraz treba kuk co je cez urad ta moznost ze ti kurz preplatia... nestrat pracu, vzdelavaj sa, alebo tak nejako sa to vola... myslim, ze taky kurz by jej mohol pomoct...

martul
30. mar 2023

@mogaa ekonóm a účtovník nie je to isté.

xnatalkax
autor
30. mar 2023

@valandra26 hej cez to chcem ist, je to na 4 mesiace, v poobenych hodinach 3-4x do tyzdna. Ako bude to masaker, po praci prist a dalsie 3 hod sediet za pocitacom ale nevadi.

xnatalkax
autor
30. mar 2023

@martul nie je, a hlavne moj sef len slubuje. A uz teraz mam stres co bude potom ked budem mat uz ozaj zodpovednost. Nebojim sa lenze mna nema kto zastupit, a potom sa uz fakt budem bat zostat doma na pn alebo dovlenku vybrat. A nemam taky plat aby mi toto vsetko zato stalo. Ja sa chcem ucit nove veci a nestat na jednom mieste, ale v tejto praci asi nie.