Zmena práce

24. nov 2022

Pracujem na dobu určitú a nie som v práci spokojná. Pri prvej príležitosti by som odišla a príležitosť sa mi naskytla dnes na obede. Úplnou náhodou si k nám prisadol jeden úradník a posťažoval sa, že má kolegyňu na dlhodobej PN (prognóza je 5 mesiacov) a nestiha, nezvláda to. Že hľadá si pomoc, ale žiaľ, zatiaľ len na dohodu, od nového roka možno na zástup. Práca by bola v štátnej správe, s 80 % perspektívou ostať potom na úrade, keďže je tam veľa preddochodcov a možno sa ani táto konkrétna pani už na úrad nevráti. Brali by ste to, keď mám ešte rok viac menej istú prácu, ale nie som tam spokojná? Ja sa neviem rozhodnúť

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
24. nov 2022

zobrala...

mikadooo
24. nov 2022

Ty si pred dôchodkom, či ani nie? Ak nie, tak by som to vzala.

autor
24. nov 2022

@mikadooo ja mám 30🙂

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alex49
24. nov 2022

ja by som zobrala, po čase pôjde niekto do dôchodku a môže sa ti podariť dostať sa na jeho miesto.

emka530
24. nov 2022

Ja som začínala ako zástup MD, a som v štátnej správe 13-ty rok. Áno je pravda že je tam x dôchodkyň a nikdy nevieš ...ale... Myslím že na nástup na hocaku pozíciu v štátnej správe nerozhoduje úradník...

autor
24. nov 2022

@emka530 nie.. jasne, toto sa rieši cez prednostu. Tento úradník ale šiel za prednostom, že pomoc potrebuje a má aj konkrétneho človeka. Prednosta je s tým OK, šlo by ale zatiaľ len o dohodu o pracovnej činnosti ako doslova výpomoc. S tým, že údajne, ak by sa aj časom bral niekto na zástup, sám prednosta vravel, že budem zvýhodnená tou praxou a zaškolenim. Plus, viem, že na úrade (aspoň našom) to funguje tak, že keď si už v štruktúre a uvoľní sa miesto na inom oddelení, najprv sa oslovujú zamestnanci, či niekto nechce zmenu a až tak sa vyhlasuje výberové konanie.

emka530
24. nov 2022

V tom pripade to ber, ak ťa pôvodná práca nebaví...ja viem že úradník nezarobí majlandy, ale benefity bývajú často oveľa lepšie ako u súkromníkov ..

autor
24. nov 2022

@emka530 áno, chodím do práce demotivovana, z práce podráždená, nechutí mi jesť (zjem polovicu polievky a tretinu hlavného jedla každý deň, neranajkujem, večer pár piškót a jogurt...)....a nehovoriac o tom, že sú dni, kedy som v práci od 7:00 do 21:00...bez preplatenych nadčasov....

bluka2
24. nov 2022

Choď do toho, sprav dobru robotu a máš to vo vrecku, aj keď potom budú tie všetky kroky ešte...

buberova
25. nov 2022

Brala by som to...

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
25. nov 2022

Ja by som to zobrala....5mesicaov je dlhá doba, zatiaľ sa môže uvolniť iné miesto a ak aj nie, ak tam už robíš a sú s tebou spokojní tak aj po skončení dohody vedia že ti môžu volať.....a si viac menej osvečený človek čo už pozná prácu daného úradu, teoreticky vie do čoho ide...a naučiť sa dá všetko

mimi1237
25. nov 2022

Vôbec by som neváhala, z takej práce treba ísť preč.