Zmena povolania - bývalé pani učiteľky, ktoré zmenili svoje povolanie

27. okt 2023

Sú tu nejaké mamičky, bývalé pani učiteľky, ktoré zmenili svoje povolanie?? Čo robíte teraz? Začínam mať pocit, že pod tlakom povinností svoju prácu nevykonávam tak, aby som s ňou bola sama spokojná.

uriva
27. okt 2023

Mám známu, čo takto odišla. Išla do administratívy, lebo že potrebuje byť doma v kľude s rodinou. Vydržala rok a opäť učí ;), aj keď na inej škole, tak možno len zmeniť zariadenie?!

kaktusik007
27. okt 2023

ja som tak isla z korporatu do skolstva a neviem si vynachvalit 🤣🤣🤣

dzescebuly
27. okt 2023

Kamoška pracovala ako učiteľka v materskej škôlke,ale potom začala mať pocit že tá práca ju už až tak nenapĺňa,dala výpoveď,urobila si kurz účtovníctva a toto robí doteraz

mironka
27. okt 2023

Ja som síce učiteľka pre ZŠ a SŠ...no učím v MŠ...a niekedy by som najradšej sedela niekde sama pri papieroch...v tichu.... 😃🙈

maranta_leuconeura
27. okt 2023

Ano, znama presla do statnej spravy, ale ucila tusim len rok ci dva po skole. Teraz plat vyssi, nervy mensie, jej to tak vyhovuje 🤷

stormie
27. okt 2023

O jednej viem co isla robit obchodnu zastupkynu vo farma firme myslim. Druha si riesi svoj biznis aj ked stale ostala v oblasti vzdelavania. Obidve boli na zakladnej skole, prvy stupen. Naopak svagor dal vypoved v korporate, dorobil si skolu, teraz je z neho ucitel na ss a je max spokojny

diablikovci
27. okt 2023

Ja som robila aj v obchode aj vo výrobe aj v kancli a urobila som si školu a pracujem v ZŠ. Som spokojná aj keď ten krik je dosť veľký. A učitelia budú odpovedať megafónom 😂😂

katica06
28. okt 2023

Kamarátka si spravila opatrovateľský kurz do dnes pracuje ako opatrovateľka

mamina7070
28. okt 2023

znamy robi v sklade je vystudovany ucitel ale nevedel si najst na vychode miesto u nich v dedine a okoli

miriam11
28. okt 2023

Mám dve kolegyne. Pracujeme v korporáte. Odišli zo školstva kvôli platu. Nadávajú aj tu, lebo voľno majú len cez dovolenku a štátne sviatky, musia tu byť od rána do piatej, niekedy aj dlhšie. Máju pocit, že su stále len v práci. Cez prázdniny majú problém niekde umiestnit detí. Proste stale niečo.

finett
29. okt 2023

Ja som začala učiť. Chcem potiahnuť pár rokov, kým mám malé deti. Benefity: 45 dní dovolenky, rozvrh mi vedia prispôsobiť do veľkej miery, aby som končila o pol druhej/druhej najneskôr, ráno rozvozim deti do inštitúcií, potom si oducim a poobede vyzdvihnem a veľkú časť dňa mám ešte pred sebou. Neskôr chcem ísť znova do svojho odborného sektoru ak sa podarí niečo vhodné. Peniaze nie su veľká sláva, ale našťastie nezavisime na mojom plate.