Zle urobená pracovná dochádzka

3katka15
9. aug 2021

Ahojte, možno mi niekto poradíte, či to riešiť. Stalo sa to ešte v júli. Šéf mi kázal ísť na nadčas, pretože mi nevychádzali hodiny, pričom som mu ukazovala, že mám hodiny správne. Ale on si trval na svojom. Mne to nedalo a chcela som ukázať dochádzku (on nebol v práci), ktorú má v programe a tam som zistila, že namiesto poobedných na ktoré som reálne chodila, mi tam zapísal ranné (u nás sú časovo dlhšie poobedné ako ranné). Čiže som prišla o hodiny a peniaze. Dá sa to vôbec riešiť?

misickaa4
9. aug 2021

@3katka15 samozrejme,.ze da
Moze to doplatit v nasledujucej mzde

malia18
9. aug 2021

A pipate sa tam niekde v práci alebo ti to má kto dokázať že si tam bola na tej poobednej? Ja by som mu iný bordel tam spravila že čo si to dovoľuje nielen že ti napísal zle hodiny ešte ti aj káže robiť nadčasy a pripravil ťa o peniaze isto by som to riešila aby sa to neopakovalo aby videl že si to nemôže dovoliť ani voči iným a už vôbec nie voči tebe samej a vyhrozila by som sa že ak si bude trvať na svojom pekne podám podnet na inšpekciu a hneď by videl ten kolotoč hlavne ak si je vedomý že si tam bola

3katka15
autor
9. aug 2021

@malia18 Nepípame si, ale máme kamerový systém a ja som bola za kolegyňu, ktorá mala v tom čase dovolenku, čiže na poobednej smene. To mi aj ona dosvedčí

malia18
9. aug 2021

@3katka15 bráň si svoje práva a to na čo máš nárok lebo nikto za nás v tomto bojovať nebude než my sami a mne hrozne vadia takíto čo odrbavaju je mi z toho zle ja by som to len tak nenechala a pokiaľ by mi neopravil chybu v dochadzke a nezaplatil peniaze ktoré mi patria za odvedenú prácu môže sa babrať s inšpekciou nech sa páči bez pardónu