Zlá skúsenosť na pohovore

11. jan 2023

Ahojte, pochváľte sa so zlými skúsenosťami na pohovore :D Aj vás vytáča, keď niektorá firma spraví viac kôl výberových konaní, ktoré úspešne zvládnete, ale nakonoec sa dozviete, že sa tam dostala osoba pp známosti ? Už sa mi to stalo 2X. Človek je nezamestnaný a čas, ktorý venuje týmto kolám, koľko krát aj prevezie a nakoniec takýto podraz. Neviem sa s tým zmieriť. Raz som poslala aj podnet na profesiu, kde ma z jednej firmy doslova prehnali a tam sa začali dvaja páni, veľmi neprofesionálni vykrúcať. Lebo asi čakali 18 ročnú dievčinu. Doslova mi tam povedali, že viete, je ten covid, asi ani tú pozíciu nejdeme obsadiť a smiali sa ako hlúpi. Jeden musel vyjsť z miestností. A z profesie mi odpísali, že pokiaľ sa budú sťažovať viacerí, že až potom to budú riešiť. Je smutné, že takíto ľudia vedú pohovor :(

sima338
11. jan 2023

Keď som sa niečo už v mladom veku naučila, tak je to fakt, že svet nie je vždy spravodlivý. Hľadaj ďalej, možno takto nájdeš ešte lepšiu prácu, hoci chápem, že ťa to nahnevalo a na to máš plné právo.

sisulia
11. jan 2023

Ano, aj mne sa take stalo. To je take dost bezne jednanie, myslim si, ze sa s tym raz za cas kazdy jeden clovek stretne. Nie je to jednoznacne fer, ale povedz, co v dnesnej dobe je fer? Treba sa s tym zmierit, nieco lepsie na teba istotne este len caka🙂 Drzim palce.

dadis
11. jan 2023

Je normalne, ked hladas pracu do toho investovat usilie aj cas. Uz sa mi asi ani nestalo, ze by som nemusela absolvovat viac kol a aj vypracovavat nejake zadania, ktore mi zabrali i viac hodin. A tiez je normalne, ze nebudes uspesna v kazdom vyberovom konani. Teraz z teba hovori velka frustracia, ale verim, ze dream job na teba niekde caka. A ta staznost na tu firmu - bolo to od nich neprofesionalne, avsak bud rada, ze si ich plytke ocakavania nenaplnila. Ber to ako svoj win 😀.

akvi
11. jan 2023

Ja len pridam moju nemilu skusenost, ked mi na pohovore povedal panko, ze pracu od 8 do 16 pre mna nema, ale po 19-tej by sme sa vedeli dohodnut.. To bola moja najhorsia skusenost, ostala som bez slov, dvihla sa bez slov a odisla bez slov..krvi by sa mi nik nedorezal..Potom samozrejme mi napadlo XY veci, ktore som mohla spravit..Ale nechala som to tak.. Aj takyto kreteni po svete chodia.. 🙄

liusa82
11. jan 2023

no tie práce snov ako tu niekto nazval,väčšinou bývajú dávno obsadené dopredu.To sa nebudeme tváriť že nie.Poznám vela takých ludí čo sa takto dostali k funkciám a tie pohovory sú len ako hrané divadielko aby sa nepovedalo.To mi sami oni povedali.Málo kde je to tak,že fakt vyberú na dôležitú poziciu bez známosti.Ale jasné,stáva sa aj to ale fakt že pomenej čo je teda smutné.Lebo niekedy sa tam dostanú také jelitá že hrôza .Mne toto chodenie po pohovoroch našťastie odpadá,nikdy som na nijakom nebola.Neviem ako to funguje.Najlepšie je robiť sám na seba, mať niečo svoje.Nad niečím takým si neuvažovala?

stormie
11. jan 2023

Hladala som si pracu cca pol roka a mala som akurat tak dost - na bezne inzeraty mi nikto ani neodpovedal, ani dakujeme za zaujem alebo nieco podobne. Potom som skusila 2 nemenovane korporacie kde sa bezne zamestnancami odporucaju ludia a este za to dostavaju odmenu
- v prvej som presla 2 kolami, uz sme riesili aj datum nastupu a nakoniec mi dosiel zamietavy emial. Moja “spojka” zistila ze pozicie budu obsadne internymi kadidatmi lebo akurat zrusili nejake oddelenie tak ich musia nejako umiestnit
- v druhej mi neodpovedali na 2 pozicie o ktore som mala zaujem a nakoniec moja “spojka” zistila ze budu obsadene internym kandidatom
Tak som isla do personalnej agentury, presla som u nich pohovorom - prvu pracu mi ponukli us time - 14-22 napriek tomu ze vedeli ze mam doma male dieta 🤔 odmietla som ist vobec na pohovor. Druhu pracu co mi ponukli som isla na osobny pohovor kde ma zamestnanec doslova odhovaral aby som tam robila (??), druhe kolo bol online pisomny test (odborne veci) a tretie kolo nejaky psycho test - toto cele sa tahalo niekolko tyzdnov, nakoniec mi mali do piatku oznamit ci si ma vybrali alebo nie (ostali sme len 2 kandidati). Nakoniec sa ozvali az v pondelok - ze miesto obsadia internym kandidatom 🙈 to uz som nevedela ci sa smiat alebo plakat.
Len pre info - robotu som si nakoniec nasla na odporucanie, presla som pohovorom a do tyzdna som vedela ze ma prijimaju - proste motyka vystrelila 👍

dasenka26
11. jan 2023

@liusa82 je to tak ako hovoríte, mám podobne skúsenosti, Slovensko je skorumpované, včera som mala zrovna hodinový pohovor sčasti v AJ kde má spovedali prečo som odišla po 1,5r z práce...vedúca nás hnusne sikanovala no prečo...ale to nemôžem povedať to pochopí len moja kolegyňa ktorý to zažila so mnou. Robiť na seba, každý malý podnikateľ sa sťažuje že sa tu ťažko podniká a nenapadá má v čom aby ma to uzivilo 😣🙏

autor
11. jan 2023

@dadis ako, to mi je uplne jasne :D ze treba vynalozit usilie a nie vzdy budem uspesna. Skor riešim situacie, kde robia viacere kola, ked aj tak uz maju obsadeneho cloveka, ktory velakrat nesplna skoro ziadne poziadavky, ktore maju v inzerate uvedene. Podla mna nezamestnany clovek je uz aj tak na tom financne nie moc dobre a este ked sa ma viackrat presuvat kvoli firme, ktora ani nema zaujem :D alebo este ma vytaca, ked si poriadne nenastuduju zivotopis a v inzerate maju uvedene, ze staci hladaju vysokoskolske vzdelanie a na pohovore vam povedia, ze oni skor hladaju so stredoskolskym, lebo by vas nevedeli adekvatne zaplatit:D podla mna je to strasne neprofesionalne a nefer.

autor
11. jan 2023

@stormie uplne viem, ako sa citis🤗 a super, ze nakoniec sa podarilo 🙂 ja viem, ze sa podari aj mne, len pocas covidu som dostala vypoved z prace, ktoru som milovala a odvtedy sa to so mnou vlecie

elizita
11. jan 2023

Tak s tým platom je to divné. Veď teraz sa platy uvádzajú,takže kto reaguje,vie cca čo by ho tam čakalo..

autor
11. jan 2023

@elizita aky plat ? 😯

nwnw
11. jan 2023

1. Vyhodil ma z 2 kola pohovoru daky absolvent skoly HR. Fakt asi 10x sa ma spytal ze "Co bolo naplnou prace v predoslom zamestnani". Dovod udali nedostatocna uroven jazyka na vydlovene odbornu poziciu. Potom vyhodili este mojho spoluziaka co sa hlasil na to iste miesto a tiez anglictina. Kamoska co tam pracuje mi zistila, ze zobrali 2 absolventov bez jazykovych znalosti lebo na nich maju ulavy.
2. Riaditel znamej slovenskej firmy: " Pozrite vy ste zena, budete chciet deti a rodinu, cize pojdete na matersku aja takeho zamestnanca nepotrebujem." - skoda ze som to nenahrala vtedy

ivka21
11. jan 2023

Tiež sa mi stalo musela som si vziať voľno z absolventskej praxe na pohovor a keď som prišla tak mi povedali ze viete čo mi už máme vybraté ale chceli sme pozrieť aj iných uchádzačov. Ako diky ako je to 10 rokov tomu ale stále si to pamätám a mam ich za neprofesionálnych

oblecenie99
11. jan 2023

Také zbytočne kola som zažila presne 7 krát zo siedmych pokusov, a vždy išlo o miesto v štátnej správe (klasika, vypísané výberové konanie na miesto obsadené osobou v dočasnej štátnej službe, ktorá dobehla z kancelarie napísať test v papuckach a my sme boli len protagonisti). Každý jeden písomný test som spravila (mala som cerstvo po štatniciach z dotknutých právnych odvetví)napriek tomu smola. Sedem skúsenosti som potrebovala, aby mi docvaklo, že je to asi zbytočná snaha. Tieto akcie ma stali dosť veľa času (príprava na testy, cestovanie cez pol republiky, cestovné a spol.).

liusa82
11. jan 2023

@dasenka26
tak ja robím v oblasti poradenstva s klientami.Nesťažujem si.Ani platovo ani nijak kedže mi nikto nerozkazuje a som vo svojom.Síce mám aj svoju miestnosť kde si platím nájom v meste ale kludne to môžem robiť aj z domu.Tak to mám takto podelené.A ako vidím ludia sú už takí lenivci že zachvilku už ozaj len z domu budem robiť čo sa ani im nechce nikam chodiť.Ale lepšie pre mňa.Nemusím aspoň priestor platiť🙂Lenže mne na podnikanie stačí jeden notebook,stôl,stolička, evidencia klientov a kreslo pre klienta.V tom mám aspoň výhodu 😀

owecka
11. jan 2023

Vždy lepšie ako Vás vyhodia po 8 rokoch, s 5x predlžovaním zmluvy :D a robite tam s 2 titulmi za pomaly minimalnu mzdu...a dekanka fakulty Vam popraje vsetko dobre k novému daňovému poplatníkovi (to pri narodení mojho dietata). Kebyze vratim cas, asi by som jej ani ruku nepodala na to...chudere..

elizita
11. jan 2023

Že keď máš VŠ tak ťa adekvátne nezaplatia..

dadis
11. jan 2023

Btw odkial vies, akeho cloveka s akym CV prijmu? Ved to nie su informacie, ktore sa bezne zverejnuju? A nemyslim si, ze firna by zbytocne pohovorovala ludi, ak uz ma kandidata vybraneho..naco by to robili? V statnej sprave asi hej, ale tam by som nesla ani zadarmo

elizita
11. jan 2023

@nwnw otázku na deti som už veru neraz zažila.. a včera sa má na vek detí dokonca pýtali na pohovore v štátnej správe..

stormie
11. jan 2023

Toto je skusenost par rokov dozadu ale predpokladam ze rovanke praktiky sa pouzivaju doteraz. Ja som bola na tom tak ze bud vyjde ta posledna moznost alebo idem do mekaca hranolky opekat …

basska_b
11. jan 2023

Mne sa to tiez stalo. Oni museli urobit pohovor "pro forma", aby to vyzeralo, ze ta "znamost" je vysledkom pohovoru. Personalistka prevracala ocami, ale musela to prijat. A mne povedali, ze som prekvalifikovana 🤣 asi mi chceli polichotit

jana_eyre_2
11. jan 2023

Ja som raz šla na pohovor čo mi dohodla kamarátka, bol to nejaký jej známy.. poslala som mu životopis, mala som tam napísané že mám základy anj.. keď som prišla evidentne som mu nebola sympatická, vytlačil si snáď najťažší text v angličtine ktorý narýchlo našiel na googli a dal mi ho prelozit, pritom vôbec nepozadoval pôvodne cudzí jazyk.. neviem či chcel ponížiť mladú žabu alebo si niečo dokazoval.. cítila som sa dosť trápne, ale prežila som to.. dnes by som mu asertivne povedala že je trápny, ale tak vtedy som mala asi 21rokov a bola som takmer bez prac.skusenosti..

Teraz som nastúpila po dlhom čase s deťmi do práce.. poslala som jeden životopis, bola som na jednom pohovore kde som mala dobrý pocit a hneď ma aj zobrali s čím som vôbec nerátala a ja sa ešte stále teším, že sa mi to podarilo.. držím ti palce nech si nájdeš dobre..

mischap
11. jan 2023

Ja momentálne pracujem v terajšej práci už viac ako 5rokov, ale keď som si ju hľadala tiež sa mi stalo, že ma už viacmenej prijali prešla som všetkými kolami, šéfka nadšená. A potom mi zavolala že musela prijať zamestnankyňu z iného oddelenia, ktorá sa k nim vracia po materskej a musia ju uprednostniť. Ja som s tou prácou už rátala a keď mi zavolala normálne som sa po zložení telefónu rozplakala. Ale potom asi o týždeň mi zavolal šéf v mojej terajšej práci a povedala som si, že to tak vlastne malo byť. Mám super prácu v ideálnom čase 8:00-16:00 asi 100m od domu na pešo a so super kolegovcami ❤takže to tak asi malo byť. Musíš veriť tomu, že ťa tvoja vysnívaná práca ešte len čaká a ona príde. Držím ti palce.

autor
11. jan 2023

@dadis no viem to preto, lebo dotycnu osobu, ktoru tam vzali, som poznala. Mala strednu veterinarnu skolu, ziadnu prax. Ale mna na pohovore dusili a kazali mi robit odborne veci. Ked byvas v jednom meste, tak sa taketo info k tebe dostanu raz dva. Nepotrebujes k tomu vidiet ani zivotopis :D a netvarme sa, ze na Slovensku je kazdy obsadeny na zaklade uspesneho pohovoru :D

dadis
11. jan 2023

Ja som okrem prvej prace isla vzdy cez pohovor 🤷‍♀️ a nemam s tymto vo svojom okoli ani ine skusenosti. Praveze na kvalifikovane pozicie hladaju dlho cloveka, moju poziciu obsadzovali 1/2 roka, na inu poziciu v inej firme mi vyplatili za odporucenie mojej znamej po jej nastupe refferal odmenu vo vyske 2000 eur. Tak ale to je Bratislava, chapem, ze inde na SK to nie je rovnake. Nestracaj optimizmus, rozmyslat nad takouto nespravodlivostou ta obera o energiu. Budem ti drzat palce, aby si sa coskoro zamestnala.

diewcatqoo
11. jan 2023

Bola som na pohovore, kde sa vyzadovala anglictina. Pan, ktory viedol pohovor (Talian), mal tak otrasnu anglictinu, ze nad kazdym jeho slovom som zdvihala obocie a mala som problem mu rozumiet. Napriek tomu som dokazala pomerne suvisle a k veci rozpravat. Nevzali ma, lebo podla Taliana som mala zlu anglictinu 🙂

motolica
11. jan 2023

Ja teda môžem odpovedať za tú druhú stranu 🙂 ,som personalista viac ako 12 rokov a úprimne som miestami zhrozená z praktik niektorých personalistov,ale existujú aj odborníci ....ono nič nie je čiernobiele ,vôbec si ich/nás nezastávam,ale niekedy tie okolností skrátka naskočia blbo...niekedy nemusí fakt naskočiť ten wow efekt pri kandidátovi a preto skúšate ďalej, áno je to vyčerpávajúce a stresujúce pre kandidáta,ale verte mi,ani personalista nechce obsadiť na miesto hocikoho,ak má pocit,že by to skrátka nefungovalo,môže sa zrazu objaviť napr. Interný zamestnanec s predpokladmi alebo hocičo iné a už to ide.....hovorím o tých príčetných HRistoch,ktorým záleží ,aby sa vyberali kvalitní kandidati 😃...ale nejaké naťahovanie,neodpovedanie,kladenie primitívnych a nevhodných otázok je úplne odveci a neprofesionálne. Som toho názoru,že nech pohovor dopadne akokoľvek, má ísť odtiaľ kandidát s dobrým pocitom a skúsenosťou,že si fajn pokecal 🙂....a tu hovorím zase o zodpovedných kandidátoch so zdravým prístupom k práci,lebo za posledné roky možno 1-2 sa to dosť otáča ,z čoho som smutná, prišla generácia ľudí,ktorí absolútne nemajú záujem ,pohovory ich obťažujú,ego vyššie ako Everest a za nič čakajú tisíce eur.....toť ale to je úplne iná kapitola zase ,možno raz napíšem aj knihu o naj fejloch na pohovoroch 😃držím palce pri hľadaní tej naj práce a nech máte šťastie na fajn personalistov 💪

valeria_h
11. jan 2023

Ja som sa raz hlásila na miesto pracovníčky na pošte. Pohovor som zvládla super a nakoniec sa dozviem, že vzali nejakú babu s učňovkou, lebo jej otec dal vedúcej krabicu zákuskov 😂 Vydržala tam mesiac.

3petka
11. jan 2023

Ja som sa veľa krát stretla s tým že som šla na pohovor no potom som zistila, že už mali predom po známosti vybratého uchádzača. Najhorší bol asi po škole do GATE, pani čo ma "vypočúvala" sa ani nesnažila ma počúvať, a to už som mala celkom dobré pracovné skúsenosti popri škole. A uchádzačka čo to mala zadarmo, prišla oblečená ako z filmu pretty women a nakoniec som sa dozvedela že ju po 3 mes. vyhodili.

aurorastone2
11. jan 2023

No asi takto k tomu ako to funguje na Slovensku, priateľ sa hlásil na doktorandské štúdium (coz je vlastne práca už) , makal na projekte s ktorým chcel pokračoval celý piaty ročník, bol prvý, vzali by ho z pomedzi 6 uchádzačov, ale tí debili celý rok vedeli ze sa vlastne odbor otvárať nebude napriek tomu vyhlásili prijímacie konanie, najväčšie sklamanie asi pre neho ake doteraz zazil v pracovnom živote