Zlá adaptácia - neplatené voľno

11. sep 2024

Mam nastupit do prace po RD. Dieta sa vsak nezadaptovalo v skolke, vyslovene ucitelky odporucili prerusit dochadzku a riesit psychologa. Cakam na stretnutia u psychologa. Zamestnavatel mi ponukol neplatene volno, kym budem potrebovat zostat s dietatom. Je tu vsak otazka odvodov a zdravotne poistenie. To vsetko si musim platit sama. V pripade, ze budem mat nejak potvrdene, ze dieta nie je pripravene na skolku, nedajboze ma nejaku diagnozu, je mozne, ze by mi stat platil odvody, alebo ako to funguje, ake moznosti mam? Predpokadam,ze su tu matky, ktore riesili podobnu situaciu.

tehulka2011
11. sep 2024

Mozes mat neplatenu rodicovsku do 6 r dietata, stat ti plati zdravotnu aj min. socialne odvody. Este mozes vyskusat (ak mas dobry plat) opatrovatelku, dieta by si na nu mohlo ovela lahsie zvyknut.

autor
11. sep 2024

@tehulka2011 cize mozem byt na neplatenom volne a zaroven neplatenej rodicovskej ?

autor
11. sep 2024

@tehulka2011 a musi s tym zamestnavatel sihlasit? Myslim s tou rodicovskou? Je to pre neho nejak nevyhodnejsie ako keby som.bola iba na neplatenom volne?

slavomira236
11. sep 2024

Mozes byt na jednom alebo druhom..len neviem ci pri neplatenom rodicaku nepotrebujes ukoncit pomer pracovny
Pri neplatenom volne si odvody platis sama

lucia147852
11. sep 2024

Môžeš byt normálne na neplatenom rodicaku, známa tak bola rok. Teraz nastupuje do starej práce. Zamrstnsvatel s tým musí len súhlasiť

ptvw
11. sep 2024

Prosím Ta ako sa správal malý? Lebo môj nereval len v pondelok minulý týždne, a odvtedy reve skoro každý jeden den cele 3 hodiny co tam je, a dnes rano preventívne začal už doma ...ale učiteľky nič nevraveli, aj keď ho nasilu 2x odniesla z chodby na rukach do triedy...

kapanek1
11. sep 2024

Za tyzden a tri dni uz moze ucitelka povedat ze dieta sa nezadaptovalo? Trosku smiesne. 😄

matullienka
11. sep 2024

No za mňa je to unáhlené. Veď v tej škôlke nie je ešte ani 2 týždne. Našej trvalo 6 týždňov kým išla bez plaču, za celých 6 týždňov tam celý deň nič nejedla ani nepila. Od učiteľky sa nepohla ani na krok. Ani raz mi učiteľka nepovedala, že máme na nejaký čas škôlku prerušiť. Keď som sa na to spýtala povedala mi len, že treba vydržať. Po 1,5 týždni sú takéto vyjadrenia veľmi predčasné

autor
11. sep 2024

@kapanek1
@matullienka moje dieta chodilo do sukromnej skolky a zacalo este v lete

autor
11. sep 2024

@lucia147852 dakujem

mimka1402
11. sep 2024

Ako učiteľka... Môžem poprosiť viac info čo sa dialo/deje, ako dlho bola adaptácia atď? Úprimne ma to zaujíma z akého dôvodu.

autor
11. sep 2024

@mimka1402 ospravedlnujem sa, ale nechcem o tom pisat

mimka1402
11. sep 2024

V poriadku, môj cieľ bol skôr iba pomôcť. Keďže mám skúsenosti aj so špeciálnymi deťmi a aj intaktnymi.

autor
11. sep 2024

A nahodou, neviete ako by to bolo s davkou v nezamestnanosti, ak by som pocas neplateneho volna dostala alebo dala vypoved? Myslim pripad, ze by odvody do socialnej poistovne pocas neplateneho volna boli platene (bola by som na neplatenej rodicovskej).