Živnosť na dohadzovanie pracovníkov pre firmy?

rado1998
14. feb 2024

Dobrý deň, potreboval by som radu, V minulosti som fungoval ako extérny náborár (personalista) a veľmi sa mi v tom darilo a páčilo sa mi všetko, až pokým ma firma "neokradla" o dohodnuté peniaze. Nakolko by som sa tomu chcel´venovať naďalej, ale na vlastnú pasť by som si chcel založit živnost, avšak ak chcem zvoliť živnosť na sprostredkovanie práce, tak bez vysokej školy nemám šancu. Vpodstate by som chcel oslovovať firmy, pre ktoré by som dosadzoval zamestnancov a bol platený FIRMAMI, nie konkretnymi uchadzačmi. nejaka rada? Vopred Vám ďakujem 🙂

mk1111111111
14. feb 2024

A nejde to cez tutora? Niektore zivnosti sa tak daju osetrit

melanta
14. feb 2024

A aké pozície chceš obsadzovať? Pre aké firmy? Neviem si totiž predstaviť, že niekto chce robiť recruitment a nevie ako si to zmenežovať.

melanta
14. feb 2024

@mk1111111111 nie, nevie. Už je to viazaná živnosť a potrebuje minimálne prvý stupeň VŠ. Mohol by robiť pre niekoho, kto túto činnosť vykonáva. Napríklad ja mám na túto činnosť s.r.o. a mohol by robiť pre mňa ako zamestnanec. Ale na živnosť proste nie.

lenuska9999
14. feb 2024

@rado1998 potrebuješ VŠ. Aj napr na agentúru dočasného zamestnania dokonca druhý stupeň vysokej školy a kapitál. Ak by to bolo také ľahké , robil by to každý. No aký je problém nastúpiť externe na 3 roky na VŠ a dorobiť si Bc ? Zbehne to ako voda

mk1111111111
14. feb 2024

@melanta vdaka, nevedela som, hladat sa mi nechcelo. A ak by bol sro, a zamestnal niekoho s nakezitou VS, pripadne paxou? Len pre info, nech viem

melanta
14. feb 2024

@mk1111111111 nezaloží si s.r.o. ak nespĺňa podmienky. Jediné že budú dvaja spoločníci a jeden z nich podmienky splní. To by podľa mňa išlo. Avšak robím tento biznis roky, neviem si predstaviť ako bude s nejakým CEO vyjednávať človek, ktorý ani nevie správne pomenovať čo chce vlastne robiť.