Živnosť, jej zrušenie a obnovenie

21marianka11
20. okt 2020

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Ak si zruším živnosť, kedy by som si ju mohla spraviť znovu ? Nechcem ju prerušiť, ale zrušiť. A rozmýšľam, že v budúcnosti by som si ju možno spravila ak sa zlepší situácia na Slovensku.

hettinka
20. okt 2020

@21marianka11 ak chceš časom obnoviť, neruš ju. Da sa aj pozastaviť na maximálne 3 roky a potom to pozastavenie aj predĺžiť.
Zrušenie je zadarmo, ale musíš mat vyrovnane všetky platby so štátom. A znovu vybavenie stojí zasa peniaze.

7miriam77
20. okt 2020

Myslim, ze ked zrusis, tak po 6 mesiacoch mozes zasa zalozit...ale over si to pre istotu

noami12
20. okt 2020

@21marianka11 ak živnosť zrušiš, tak hneď na druhý deň si môžeš založiť novú. Ak ju iba pozastavíš obnoviť ju môžeš až po pol roku. Na živnostenskom ti povedia, ja som rusila minulý mesiac, pani sama od seba mi povedala ze ak by som chcela novú môžem prísť aj na druhy deň.

janetinka27
20. okt 2020

@21marianka11 teraz pocas kovidu neplati podmienka pozastavenia minimalne 6 mesiacov,da sa pozastavit aj na jediny den,maximalne 3 roky.ale pozastavovat sa da donekonecna,v podstate moze byt pozastavena dlhodobo.
zrusenie je bez poplatku,otvorit mozes aj nasledujuci den.akurat ze musis splnit vseobecne podmienky-vek 18 rokov,sposobilost na pravne ukony,bezuhonnost. nesmies byt ani po bankrote a ak si mala remeselnu alebo viazanu zivnost,mozu opat pozadovat preukazanie odbornej sposobilosti.

21marianka11
autor
28. okt 2020

Ďakujem, uz som ju zrušila.