Žena v armáde - polícii

29. júl 2021

Ahojte, su tu nejake policajtky/vojacky? Zaujimalo by ma, ci sa bezne stretavate s recami typu „To nie je nic pre zenu. Zeny maju robit zenske povolania a pod.”? Popr. zazili ste priamo na pracovisku nevhodne narazky suvisiace s tym, ze ste zeny? Alebo ste sa citili niekedy podcenovane oproti muzom policajtom/vojakom?
Ked to mozete zhodnotit z vasho uhla pohladu, myslite si, ze toto naozaj nie su povolania pre zeny?

mariet24
29. júl 2021

Ono asi záleží na konkrétnej pozícii. Ja to vidím z iného uhla. Keď mi muž ide do služby s 20 ročnou sotva 50kg kolegyňou, tak mám riadne stresy aby mi ráno prišiel v poriadku. Raz mi po takej nočnej prišiel dobitý, lebo kolegyňa nezareagovala na útok na verejného činiteľa. V takychto chvíľach si hovorím že taká baba tam nemá čo robiť....

macekovam
29. júl 2021

ja som pocula take ze... zeny v armade su ,,matrace... :(

mondolina
29. júl 2021

zatiaľ som sa nestretla s takou reakciou, ženy v PZ treba, ale už ich začína byť nejako veľa a to sa niekde odzrkadlí.

pininka1
29. júl 2021

Moj muz robi v armade 25 rokov a maju tam zopar zien, kedze on zrovna robi na mieste, kde zeny len tak nepustaju, resp iba k urcitym pracam. Ale pravda je aj to ,ze je u nich vysoka rozvodovost, malicko kolegyn, 24 hodinove sluzby.....

solange7
29. júl 2021

@macekovam áno, pretože všetky sa tam hlásia na to, aby si pichli s kolegovcami. Lebo žena ako taká je jednobunkovec, ktorý uteká po každom penise.

zuzanka.zuzu
29. júl 2021

@macekovam v živote som také nepočula a to sú polovica rodiny policajti/vojaci, to kde si si vymyslela ty matrac?

autorka - nikdy som tam nepočula, že žena má robiť ženské povolanie v tom zmysle, že policajt/vojak je "len mužské" čiže nie, tam som to nepočula... inde áno ale tak to už je vizitka toho kto to hovorí 🙄

janulka1802
29. júl 2021

@mariet24 úprimne nie všetci muži policajti sú extra namakaní majstri v karate s čiernym opaskom...Sú športovci, vhodní to terénu a kadejaké tintítka alebo pupkáči. A sú aj ženy, policajtky, športovkyne, čo si poradia aj fyzicky s nejakým občanom a potom skor také do modelingovej agentúry.
@macekovam matrace sú všade, to není o povolaní...

melli88
29. júl 2021

Nech tam sú aj zeny ale zbor nemoze byt z prevažne ženského kolektívu. Neviem si predstaviť ako by si priemerná žena poradila s problémovým skupinami a spacifikovala agresívneho chlapa

janulka1802
29. júl 2021

@melli88 ak by bola cvičená, to by si pozerala. Priemerná žena by si ale samozrejme ani neškrtla.

mistymay33
29. júl 2021

Ja som robila viac ako 20 rokov v PZ, presla som so roznymi pozíciami a skoncila som na kriminalke na vraždách. Nikdy som nemala ziadne narážky na to, ze som zena… mozno poza moj chrbat si to niekedy kolegovia povedali, ale nikto mi to nedal pocítiť. Ale ja som bola taky chlapsky typ ked som bola v praci. Nikdy v zivote som nepoužila vetu v zneni, ze tam nejdem, to neurobím, na to nemam, lebo som zena… vzdy som robila to co moji kolegovia, a niekedy to bola fakt špinavá praca. Ale mali sme kolegyni, ktora v podstate ina zalievala kavu šéfovi, a bola tam za krasnu, vsetci obdivovali jej krásu, ale nikto s nou nechcel chodit do služby. Takze je to individualne… nie je zena ako zena…

mima86
29. júl 2021

@mistymay33 presne toto pocuvam aj ja o vojackach, ze maloktora si chce vyhrnut rukavy, ale v oblasti odmenovania chcu byt rovnocenne, pripadne niekedy svojich muzskych kolegov predbehnu

macekovam
29. júl 2021

@zuzanka.zuzu nevymyslel.. Autorka sa pýta co sme poculi.. Ja som počula takto.. Takto som odovzdala... Chcela počuť ci sú ženy podcenovane.. Tak asi sú....

macekovam
29. júl 2021

@janulka1802 máš pravdu..

pininka1
29. júl 2021

@macekovam inak suhlasim s tym co si pocula, lebo ja si to pamatam este z detstva, dokonca aj moja teta ktora robila roky v armade tak sa o nej suskalo ze presla cez celu kasaren. Zial to je to nase videnie, tie rodove stereotypy, ze ked je sama zena medzi chlapmi automaticky im robi matrac. Ale inak zial niektore tomu aj nahravaju, ked som bola s muzom na rekondicnom pobyte, niektore tam isli iba kvoli tomu jednemu a tak sa aj chovali, ako ciste ku....

macekovam
29. júl 2021

@pininka1 no... Véd toto...

tindal82
29. júl 2021

@solange7 podľa seba súdim teba? 🤔😉

20erika07
29. júl 2021

Su zeny ktore sa preto narodia ako sa hovori, u nas je vela zien, prutikov, to su tak vhodné v doprave, administratíva, vysetrovatelky a pod... ale zase ked vidim aj tych novych policajtikov ze su postavou takí ako ich prutikove kolegyne, tak je to asi jedno. Bezpecne sa tu citit my co zijeme medzi osadami uz nikdy aj tak nebudeme lebo policajt je uz nic na SK ,smutne. Vojaciek poznam len par, ale to su ze vojacky, nie pipinky. Vseobecne pracu v ossr a pz povazujem za vhodne pre obe pohlavia, v dnesnej dobe este aby neboli zeny lepsie zachvilu ked vidim co za "chlapov"to vyrasta. A mimochodom ci vojak ,policajt, vojacka, policajtka, 80% z tych co poznam su vsetci neverni svojim polovickam alebo uz rozvedeni, darmo, travit s niekym den noc tolko hodín, asi tazke odolat neviem...

kubkovamama
29. júl 2021

Osobne nie..Ex aj svokor policajt,svagor vojak,svagrine obe vojacky,manzel bol v armade.Vobec to nie je pravda,take reci.Na zeny v tychto povolaniach uz je ina doba.Svagrina bola na misiach,momentalne je na vysokom poste v zahranici,dorobila si tam VS,fyzicky predčí kazdeho chlapa,striela perfektne,jazdi na motorke a na konoch.Pritom vyzera uzasne,krasna,stihla,top vystupovanie vzdy s usmevom.Ale to je uz proste ina liga,zivotny styl.Ma po 40tke.Druha je podobna,len mladunka 25r.Chlapi z nich maju respekt,nikdy nespominali zlu skusenost ohladom toho,skor naopak.Zeny v armade su naopak velmi ziadane,do zahranicia na určité posty sa chlap ani nedostane.Ale je za tym tvrda praca na sebe.A ta zena to musi velmi chciet a byt pre to stvorena,vtedy to z nej tak vyzaruje,ze okolie si take narážky ani nedovoli ani to asi nikoho nenapadne.Mozno nejakeho obmedzenca

mistymay33
29. júl 2021

Este by som dodala, ze aj v takychto silových rezortoch su zeny žiadané, pretože pri niektorych úkonoch je napr. potrebná zena (pri vykonávaní osobných, bezpečnostných prehliadok ak je páchateľom zena, taktiez pri niektorych trestných cinoch (mravnostnych a podobne) je lepsie ked je zena.

janulka1802
29. júl 2021

@mistymay33 tak, tak, pri prehliadkach može len rovnaké pohlavie byť

solange7
29. júl 2021

@tindal82 ty buď nerozumieš sarkazmu, alebo nevieš na čo som reagovala.

petulda333
29. júl 2021

@mistymay33 mimo temu. No zaujima ma to. Ako to zvladas? Ja by som toto nedala, vrazdy. Mna by to polozilo psychicky na dno. Staci ked pozeram dokumenty a mam dost

gdpr
29. júl 2021

Podla mna v prvom rade tu nejde o pohlavie ale o povahu... Samozrejme su posty v oboch profesiach na ktore sa zena nedostane ale poznam vela muzov aj zien, ktore tu pracu nezvladli fyzicky alebo psychicky a s tym pohlavie nic nema. Poznam taktiez zeny, ktore ked niekde pridu tak je z nich citit prirodzeny prespekt ale aj zeny a/alebo muzov z ktorych ziaden respekt alebo vaznost, ktora by mala byt nejde ani omylom a takyto ludia sa velmi dlho v tej profesii neudrzia a najsmutnejsie na tom je ze tato situacia aka teraz je v PZ, ze beru kazdeho kto urobi aspon na minimum prijimacky tomu nepomaha a vela novacikov konci pocas studia alebo tesne po skonceni lebo zistia, ze ta praca nie je pre nich . Takze teraz odpovede na tvoje otazky strucne a jasne stretla som sa s tym ze bud zena alebo aj muz v tej praci nema co robit alebo ked mi niekto povedal ze ten alebo ta je v policii alebo armade som sa zasmiala. Co sa tyka podcenovania to velmi nie ale s trapnymi situaciami pre zeny, ktore nezvladli zakrok a chlap ich musel "zachranovat" som sa stretla rovnako aj naopak kedy zena "zachranovala" situaciu. A z mojho uhlu pohladu ako som na zaciatku spomenula nejde o pohlavie ale povahu.

mistymay33
29. júl 2021

@petulda333 uz to nerobim, uz som idisla do výsluhového dochodku a bolo to presne pre to, lebo uz som sama citila, ze uz to nedávam s takou ľahkosťou ako za mlada… a nechcela som dopadnút tak, ze by na mna niekto mohol ukazat prstom, ze som zena a to nezvládam.
Na vraždách som robila cca 6 rokov, a zo zaciatku to bolo v pohode, bola som mlada, ale postupne sa sa ako keby prestala vediet odosobnovat. Niektore pripady mi dali zabrat, niektore sa ma absolutne nedotkli… na vsetko si vies zvyknnut. “Samotna mŕtvola” mi nevadila, skor mi vadili tie pribehy a okolnosti, motívy a podobne… da sa to zvladnut, ked mas v pohode psychiku, ked mas v pohode rodinne zázemie, mas Psychohygienu, vies vypnut hlavu a podobne.

tindal82
31. júl 2021

@solange7 keď to bol sarkazmus tak ok 👍👍👍

faustinocka
3. dec 2021

@mistymay33 môžem sa spýtať, da sa mať rodina? Deti? A pokojný život v tomto smere? Či je to strašne rizikové a ste rada že prežijete čo i len deň .ďakujem