Zdravotný asistent v nemocnici

mimi1237
31. máj 2021

Ahojte, pracujete niekto ako zdrav. asistent v nemocnici? Co všetko je vašou náplňou práce? Robite aj nočné smeny?
Čítam, že sa asistentom zvyšovali (?) kompetencie, nerozumiem tomu. Ide o to, ze sa chcem v odbore zamestnat, veľmi potom túžim, žiaľ nemám prax, robim dlho opatrovatelku v zahraničí. A od školy je to už dávno. Tak mám obavy,či to nebude problém. Mam predtym aj respekt, myslite, že by som musela podstúpiť nejaké preskolenie alebo niečo také? Keďže chýba prax? Nejaké skúsenosti?

tomika
31. máj 2021

Skúste domov dôchodcov.

sofia1
31. máj 2021

@mimi1237 čo tak skúsiť odbor sanitar?

mpg
1. jún 2021

Záleží aj na tom akú školu skončila a kedy.

mimi1237
autor
1. jún 2021

@mpg Zdravotnú, asi som sa nevyjadrila jasne, odbor zdr asist

kvetinka75
1. jún 2021

neveim kedy si skončila školu, ale navyšovali sa právomoci. Aby aj ZA mohli mať vyššie, museli si niečo dorábať. Neviem presne už akým spôsobom. Teraz sa študuje praktická sestra, ktorá už má navýšené tieto právomoci. Oproti Bc. sestrám ale nemôže napr. pustiť infúziu, aj keď namiešať a napojiť ju môže, nesmie pichať chiraflexky, ošetrovať septické rany , zavádzať PK atď. Viem že kedysi ZA nemohli brať venoznu krv. PS už môže. Aby mohol toto ZA robiť, museli si absolventi dorobiť nejaké ,,školenia,,. A čo sa týka právomocí. Tak záleží od zariadenia v ktorom budeš , keď majú málo personálu tak zaučia aj asistenta a robí všetko. Ale je to riziko, ak sa niečo zbabre, bude niesť zodpovednosť.