Zdravotníci - zvýšenie platu

daniela2202
3. feb 2022

Zdravotníkom navrhujú zvýšiť plat o cca 400 e. Myslíte si , že je to ok?

mamina0078
3. feb 2022

Áno.

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
3. feb 2022

@daniela2202 budem za hejterku, nie všetkým, žiaľ

zuzzinkaa
3. feb 2022

@daniela2202 radšej nám povedz prečo to podľa teba nie je Ok ? Keď už si založila tuto tému 🙂

stanulienkat
3. feb 2022

Nie. A som zdravornik. Ale to mas odkial??? Je to hlupost, pretoze na to nie su peniaze.

barbora0308
3. feb 2022

@daniela2202 Áno, ináč nám pomaly ale isto poodchádzajú všetcia do zahraničia. Len si vezmime, že napr. české sestry i záchranári zarábajú o 500 eur viac ako ich slovenskí kolegovia...

daniela2202
autor
3. feb 2022

@zuzzinkaa skús "vyhecovať zdravotníkov 😁😁👍

daniela2202
autor
3. feb 2022

@stanulienkat je to len zatiaľ v diskusii, teraz to bolo na EXPRES ...relácia Braňa Závodského

barbora0308
3. feb 2022

@stanulienkat je to iba vo hviezdach a sama si myslím, že z toho nič žiaľ nebude...
https://spravy.rtvs.sk/2022/02/zhoda-na-potrebe...

pribinak
3. feb 2022

@barbora0308 lenže problemmy zdravotníctva sa týmto nevyriešia. A navyše buďme úprimní, naozaj si všetci zaslúžia? Naozaj?

diewcatqoo
3. feb 2022

Ano, mali by sa zvysit. A mali by sa zlepsit podmienky prace zdravotnikov, pocnuc rozpadnutymi a plesnou rozkvitnutymi budovami a konciac modernejsim vybavenim. Nezijem na slovensku, ale kedze sa tam casto vraciam, desim sa toho, ze raz budem nutena stravit nejaky cas v slovenskych nemocniciach.
A zvysit by si nezasluzili len zdravotnici, ale aj ine odvetvia. Ved tie platy na slovensku su bieda. Obavam sa, ze v nadvaznosti na zvysovanie ceny energii a vlastne vsetkeho, dost vela ludi zacne zivorit.
Ale myslim, ze toto, bohuzial, momentalne nie je na programe dna a nic sa zvysovat nebude.

barbora0308
3. feb 2022

@pribinak Uprimne, ja verim, ze by to tych zdravotnikov viacej motivovalo. Ja sa im ani necudujem, ze ich pristup je obcas taky, aky je, ja by som za tie ich platy, tiez nebola cely den usmievava a prijemna na kazdeho. Chapem, ze je to ich profesia, ktoru si vybrali, ale potom sa necudujme, ze vsetcia kvalitny zdravotnici poodchadzaju do zahranicia, kde sa citia byt riadne odmeneni za ich pracu.

pribinak
3. feb 2022

@barbora0308 mna tu ukameňujú, ale iné profesie nepracujú s ľudmi? S ľudmi v ťažkej kríze?
A čo ja viem? Nemajú až take naozaj zle zle mzdy. Ucitelia sú oproti ním žobráci

sense
3. feb 2022

V každom odvetví by mali zvýšiť, nielen zdravotnikom

barbora0308
3. feb 2022

@pribinak Navysenie mzdy si jednoznacne zasluzi viacero profesii, ale ak sa ma zacat zdravotnikmi, ktorych kazdy rok rapdine ubuda, tak je to dobry zaciatok. Ja len ked si vezmem nemocnicu v meste kde byvam...zamestnavaju, tu uz z nudzecnost aj ludi bez akehokolvek zdravotnickeho vzdelania. Proste vsetcia rozumni poodchadzali do zahranicia, potom to tak aj vyzera v ramci personalu.

pribinak
3. feb 2022

@barbora0308 tak ja nie som proti, ja by som však hľadala nejaký kľúč

juliavolna
3. feb 2022
nique
3. feb 2022

@pribinak neukamenuju. Ja osobne si myslim, ze by sa hlavne mali zmenit ich pracovne podmienky. V nasej firme maju zamestnanci nizsie platy ako v konkurencnych firmach a predsa mame najnizsiu fluktuaciu. Preco? lebo ludskot, slusnot, ucta voci zamenstnancom je pre nich viac ako tych par eur navyse. Na druhej strane to ale znamena, ze nemame problem prepustit cloveka, ktory svojim charakterom nedokaze ocenit ludskot. Moj otec cely zivot makal na stavbe. A vzdy hovoril, ze najlepsie sa mu robilo v Holandsku. Nie pre peniaze, ale preto, ze stavbyveduci si dal s nimi rano ranajky, uvaril im kavu a spraval sa k nim s uctou. Verim, ze raz dospejeme do stadia, ze aj vo verejnej sfere budu takeho podmienky.
P.S. strasne ma rozculuju sestricky, ktore domov z prace beru gumenne rukavice, vlozky atd. (mam par prikladov). Viem to ludsky pochopit, ale presne to svedci o stave nasho zdravotnictva. I ked viem, ze to nie je ich priama vina.

stanulienkat
3. feb 2022

@pribinak nie, ucitelia nie su v porovnani s nimi zobraci. Mam niekolko kamaratiek a maju teda lepsi plat. Pre porovnanie,ja ked som videla pred dvomi rokmi plagat na Lidl, kde ponukali predavackam plat, tak som sa skoro rozplakala. Ja som mala taky po 20 rokoch praxe. Ostatne profesie -kto z vas umyval posrateho bezdomovca, postateho agresivneho alkoholika, a ine smakociny???

pribinak
3. feb 2022

@stanulienkat napr sociálni pracovníci a terénni pracovníci

Ale nechcem viest debatu týmto smerom

sparrows
3. feb 2022

@stanulienkat tak ale nemôžeš porovnávať učiteľov s predavačkami. Učitelia môžu robiť predavačov, ale predavačky nemôžu robiť učiteľov.

stanulienkat
3. feb 2022

@sparrows ved neporovnavam. Citaj este raz. Suhlasim s tebou. Bolo to porovnanie učitelia verzus zdravotníci a potom plat zdravotníka verzus nástupný plat v Lidli.

ninusa221
3. feb 2022

Určite Ano..

kofolala
3. feb 2022

Myslím že tu porovnávať učiteľov zo zdravotníkmi nemá zmysel .
Učitelia majú každý druhý mesiac prázdniny a letné ani nehovorím .chodia domov poobede .Víkendy voľné .atd
Zdravotník robí 12ky nemá ísť kedy na wc a o ich tráviacom systéme ani nehovorím ..slovo v kľude sa najesť neexistuje . Služby ktoré sú častokrát celodenky a za tým hneď nočné možno deň voľna ktorý prespite po nočnej a znova kolobeh .Rodinu pomaly ani nevidíte .Letná dovolenka je prispôsobovanie sa celému kolektívu aby to ako tak vychádzalo . Sviatky piatky neexistujú . Takže neporovnávajte úplne iné svety

mogaa
3. feb 2022

určite by som nezvyšovala plošne....po mojich skúsenostiach pre veľa sestrier sú ľudia len čísla.....mama keď bola ležiaca, tak tá starostlivosť v nemocnici bola strašná.....a úprimne, neverím že by bola iná keby mali vyššie platy....

stanulienkat
3. feb 2022

@mogaa suhlasim

huginko
3. feb 2022

@daniela2202 no stále sa vraví len o zdravotníkoch, t. j. Sestry a lekári, plus učitelia. A co ostatné profesie. Za štátnu a verejnú správu napr. nik nebojuje... A tam sú tiež nízke platy, možno nižšie ako majú vyššie spomínaní. Učiteľom 10 percent, sestrám 300 až 400 eur a ostatní 3 percenta.... 😬😬Je to nefer. Aj zvýšiť, tak rovnako... Nie jedným viac a druhým menej. Narovnako

daniela2202
autor
3. feb 2022

@huginko presne tak 👍.... všetci nech sa priblížime k EÚ platom ... keď sme v únii.... no nie?

lukina20
3. feb 2022

ja si osobne myslim, ze v prvom rade by si mali do svedomia vstupit ti ludia, ktori su na cele tejto krajiny a konecne zacat robit nieco, aby sa nam tu zilo ovela lepsie... zvysovat zdravotnikom plat? ano, ale plus aj zlepsit ich pracovne podmienky...
zdravotna sestra s xyz rokmi praxe, ktora ked nam rozprava, co ma v sluzbe dakujem pekne... doteraz nezabudnem ako Vianoce 2019, prisla, ze pacient alkoholik, po operacii, prisli znami na navstevu doniesli mu pivo, on sa v noci opil, ked bola na oddeleni na vsetkych pacientov sama, vystrajal tam a KOPOL JU!... do tohto cirkusu jej na oddeleni prisiel sfetovany chlap, lebo sa pobili v bare, v krvi pozitivne xyz drog!... Mala tam este mladeho dr., ktory pacifikoval toho opiteho... s kolegynami sestrami si len podava klucku, robi den noc den noc, dochadza xyz km, rodinny zivot je tabu, tak isto sviatky, prazdniny atd.
dovolenka? vtedy ked jej to dovoli praca, musi sa zladit s kolegynami
vrchna jej povie, ze ona by ich aj dala viac do sluzieb, ale nie su ludia! a verim, ze po pandemii, este viac zdravotnikov odide...
ked som rodila na oddeleni sestonedelia chodili "upratovat" tlste ciganky, rsp vyniesli kos a akoze vytreli podlahu mopom aj to nie celu a ten mop este aj smrdel stuchlinou... lebo vsak kto by upratoval, nie su ludia, tak zoberu bars koho len aby niekto bol
ucitelia? ja neviem v mojich casoch ZS bol ucitel autorita, ziadne take, ze odvravanie, vytrznictvo a pod... v dnesnej dobe sa ucitel boji, aby mu ziak pomaly nevylepil... a v akych podmienkach pracuju? no v otrasnych... ucebne pomocky nic moc, knihy v stave, ze dovidenia, pred casom v TV novinach reportaz, ze kvoli zdrazovaniu elektriky a kurenia si niektore skoly budu musiet poriadne hlboko siahnut do vrecka a iste napr opravy, pomocky, knihy odopriet aby vobec zaplatili tieto ucty...

bez ohladu na profesiu... ja si myslim, ze kebyze su ludia v statnej sfere ovela lepsie financne ohodnoteni a maju lepsie pracovne podmienky, tak by sa mozno aj tym tetkam na urade prace a socialnych veci a rodiny chcelo viac a ochotnejsie pracovat... ked som sa tam isla hned na druhy den ako mlada zaba po statniciach po ukonceni studia na VS zaregistrovat, pokial si nenajdem pracu a predo mnou dvaja Romovia, ktori tej tetke akurat tak zdvihli tlak... nuz necudujem sa, ze bola na mna neprijemna... asi ani ona neni tri krat nadsena, ze tam musi znasat taketo spravanie ludi za taky plat...

darkswan
4. feb 2022

@pribinak 800 eur v cistom cca pre zachranara v sanitke je nie zly plat?mne to pride smutne