Zdravotná sestra a panická porucha

15. jan 2022

Caute ženy študujem VS zdravotnú som teraz v druhom ročníku a asi 6 mesiacov do zadu som začala mať psychické problémy, diagnostikovali mi panickú poruchu.Beriem lieky AD. Ak mam tieto psychické problémy môžem pracovať ako zdravotná sestra? Myslíte ze niekto bude zisťovať môj zdravotný stav? Alebo že sa ma nato budú pýtať? Robia v zdravotníctve aj ludia ktorí berú AD ? Dakujem za odpovede.

dominka11
15. jan 2022

V pohode, tieto lieky beru aj doktori aj sestricky presne ako ostatna populacia.

slovakboy
15. jan 2022

Lieky ti nijako nebudú robiť problém. Problém by mohol byt ak by si dostala zachvat v práci ale ak si vezmeš ukludnovak a ľahneš tak nikoho neohrozíš.

oslo1
15. jan 2022

V pohode budes vykonavat pracu

autor
15. jan 2022

@dominka11 to vážne si myslíš že aj lekári berú tieto lieky ?

autor
15. jan 2022

@oslo1 ale ja sa bojím toho že sa ma budú na to pýtať či niečo také neberiem ...

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominka11
15. jan 2022

Samozrejme, aj Tramal a podobne vecicky.

kobylka123
15. jan 2022

Veľa zdravotníkov sa nájde s touto poruchou. Dokonca som počula že strašne veľa mediciek trpí úzkosťami a berú anxiolytika, niektoré antidepresíva. Ak ťa baví čo robíš, môžeš to robiť!

autor
15. jan 2022

Tak to som normálne v šoku myslela som si, že taký blázon som iba ja, nikdy by ma nenapadlo, že lekári môžu niečo také brať.

kobylka123
15. jan 2022

Väčšinu ľudí nenapadne že aj lekár môže byť chorý. 😂

dominika0126
15. jan 2022

Ako sa prejavuje panická porucha?

marianarem
15. jan 2022

Samozrejme, ze aj lekari a sestry mavaju panicku poruchu, to nie je o tom, kto ma ake povolanie, ale kto ma aku nervovu sustavu. Ak sa citis na pracu sestry, tak nevidim dovod, preco nie. Mozno by som sa ale vyhla praci na smeny, rozhadzany spanok moze panicku poruchu zhorsit.

oslo1
15. jan 2022

Samozrejme, ze aj zdravotnicky personal trpi chorobami mentalneho zdravia.
Teraz s Covid sa to Este zhorsilo.
Zamestnavatel sa ta na otazky tvojho mentalneho zdravia nesmie pytat na pohovore.
Byvam v UK, Tu sa na mentalne zdravie velmi prihliada
My teraz prezivame velmi tazke obdobie, manzel ma nevyliecitelnu rakovinu. Mala som velke problems v robote, ked som Len plakala s plakala.
Moja manazerka mala so mnou meeting, kde mi odporucila ist k psychologicku. Este som mala aj stretnutie s head of neuroscience, kde mi data tiez podporu. Nakoniec minpotom Este volala aj head of nursing, poslala aj kartu priamo Ku nam domov a taktiez email.
Takze normalny zamestnavatel sa Bude o tvoje mentalne zdravie starat, nie ta vyclenovat a koli Tomi ti neda robotu.
Mam kolegov a kolegine s mentalnym zdravym problemami, funguju na liekoch.
Ja mam tiez vo svojom teame cloveka, co nastupil pred mesiacom, velmi zle nastup zvladal. Mavala som s nim sedenia, podporujem ho a chvalim, ako sa Len da.
Tiez som ho odporucila na sedenia, predtym, ako sa mi v robote zlozi.
Takze na tvojim mieste by som sa nicoho nebala.

madeline1
15. jan 2022

Mozno dovtedy kym dostudujes nebudes brat lieky, ale aj keby nie, nebol by to problem.

jajanka31
17. jan 2022

Pri nastupe do prace musis ist na lekarsku vstupnu prehliadku. Ak pojdes robit sestricku niekde k sukromnikovi tak si myslim ze v pohode prejdes, potvrdenie ti vyda tvoj lekar. Ak by si chcela ist napriklad do univerzitnej nemocnice BA, isla by si na vstupnu prehliadku k lekarke tam, tato lekarka si vyziada vypis z tvojej karty a posudi ci si sposobila na pracu. Velky doraz prikladaju pri ludi co maju robit v noci. Je to velmi individualne. Kazdeho posudzuju samostatne.

loginexistuje
17. jan 2022

@oslo1 myslela som na teba a manzela ako to zvladas ? musi to byt velmi narocne

autor
17. jan 2022

@jajanka31 tuším v karte to napísané nemám...

oslo1
18. jan 2022

@loginexistuje
Ahoj, dakujem za opytanie, no je to take vselijake.
Manzel schudol dalsich 10 kil, byva mu zle. Bolesti sa zhorsuju. Berie 45 mg oxycontin BD, pojde ASI na 50, lebo mu to nestaci.
Vo stvrtok ma poslednu, tretiu chemotherapy, potom CT, aby videli, co to zabralo.
Ja som stale full time v robote, to ma drzi nad vodou. Strasne ma bolieva chrbat a plecia, plus nedpavost.
V utorok mam stretnutie s psychologom, cez telefon. Je to ale normalny psycholog, cakam na onkologickeho, lebo nejak mam pocit, ze ten Bude lepsi.
Pomaly pozeram pozicie sestier v Trust, v nasom komplexe nemocnic, ale Este nechcem menit.
Velmi sabobavam vysledkov toho CT scans.
Dakujem za opytanie.

Autorka, prepac, ze sme ti vstupili do diskusie.

autor
19. jan 2022

@oslo1 Niee čosi, v pohode aj ja vám držím palce nech všetko dobre dopadne, treba veriť že bude dobre.

loginexistuje
19. jan 2022

@oslo1 och je mi to luto cim si prechadzate doma musi to byt velmi narocne pre teba je super ze v praci mas podporu to je najhorsie ta bezmocnost vladat to ze sa ti milovana osoba trapi
myslim na vas drzte sa ❤️ vela sil