Zástup za MD/RD

klaudi555
9. aug 2023

Baby, ake su Vase skusenosti so zastupom za MD/RD? Nechali si Vas v praci alebo ste museli odijst? Ja som dostala miesto v docasnej statnej a trochu sa toho bojim ze sa pani vrati skor ako mi bolo povodne avizovane kedze uz je rok doma ale na jej miesto hladali az v tejto dobe niekoho

ninka99865
9. aug 2023

@klaudi555 ja som ostala, ale odišla iná do dôchodku tak ma prehodili na jej miesto zo zástupu

klaudi555
autor
9. aug 2023

@ninka99865 chapem...mne tiez tak povedali ze ked bude zaujem z oboch stran ze na ine miesto ked bude niekto odchadzat

mimuska328
9. aug 2023

@klaudi555 kamoška teraz mala takú skúsenosť že pani ktorá mala byť dlhšie na materskej sa vrátila hneď po práci ani nie po polroku a čo jej sľúbili potom že ju vezmú miesto tej čo je PN a pôjde do dôchodku sa na ňu vykašľali a dali hneď výpoveď ...a ešte dokonca ta čo prišla z materskej sa ani s ňou nerozprávala ako keby jej kamoška ublížila 🤦 teraz ženy veľmi rozmýšľajú a vymýšľajú ako okaslat štát že pošlú chlapa na matersku na polroka

klaudi555
autor
9. aug 2023

@mimuska328 presne tohto sa bojim aj ja, ze este nedajboze sa vrati skor ako ja stihnem nastupit a ostanem nezamestnana nakoniec...vraj na 99% nepocitaju s tym ze by sa vratila ale tak ktovie rozhodnut sa moze vselijako

janka_266
9. aug 2023

@klaudi555 keď sa uvoľní miesto, môžu vás prehodiť na další zástup, alebo aj do stálej služby, ja som tak bola 5 rokov, kým prišiel na mna rad do stálej. Treba vydržať.

beata_k
9. aug 2023

@mimuska328 Poslat muza na MD je okaslat stat? Som nevedela.

gabym
9. aug 2023

@klaudi555 ja som takto šla pracovať ako zástup na MD a po dvoch rokoch som ostala tehotná (chcene).. Ale to ti asi nijak nepomôže 😃 teraz tam majú od kedy som odišla už tretiu, ktorá vlastne zastupuje 2 ženy na materskej

klaudi555
autor
9. aug 2023

@janka_266 ano jasne, len tym ze som tam este ani nezacala robit a pani je uz cca rok doma, cize nema uplne miminko, mam trochu obavy zeby sa rozhodla vratit skor, mozno aj pred mojim nastupom ale tak snad s nou o tom hovorili

lulamx
9. aug 2023

@klaudi555 pri zastupe md/rd treba ratat s tym, ze situacia tej osoby sa moze menit. trebars chce byt do 3 rokov, ale je z toho nakoniec 7. alebo 2, lebo napr. otec dietata ochorel, stratil zamestnanie, odisiel...
kazdopadne, v mojom okoli sa vacsinou zastupujuce osoby uchytia a zostavaju. ak su sikovni, tak sa ich snazia udrzat. na druhej strane, miesto na zastupovanie by bola pre mna posledna moznost.

klaudi555
autor
9. aug 2023

@lulamx ano toho sa prave trochu obavam ze ta situacia sa moze zmenit z dna na den...no chcela som zmenu, tak som sa to rozhodla vyskusat...ak to nevyjde, ostanem nezamestnana a budem si musiet nieco ine pohladat

mimuska328
9. aug 2023

@klaudi555 to oni povedať môžu ale ona sa rozhodne že ide späť do roboty a zamestnávateľ jej to musí povoliť vieš..

mimuska328
9. aug 2023

@beata_k tak keď sa niekto po pár mesiacoch od pôrodu vyjadrí že ide do roboty lebo muž dostane viac tak áno pre mňa to je vybabranie...

klaudi555
autor
9. aug 2023

@mimuska328 presne tak a nemusi to nejako zdovodnovat neviem kolko dopredu

klaudi555
autor
9. aug 2023

@mimuska328 ak by len teraz isla na MD tak by som mozno nemala taky strach ale uz ked je nejaky ten rok doma a to dieta nie je tak male, ktovie...

beata_k
9. aug 2023

@mimuska328 Tak hadam to muz odrobil nie? Ma na to pravo, ci sa mylim?

mimuska328
9. aug 2023

@beata_k ja tu nehovorím o právach.. opýtala sa autorka odpovedala som.
@klaudi555 no ono záleží aj že či tá žena plánuje ďalšie dieťa že reťazovy pôrod vieš.. proste neda sa povedať že jednoducho nenastúpi do robote keď môžu sa zmeniť okolností že bude potrebovať peniaze tak dá dieťa do jaslí a pôjde do práce..

klaudi555
autor
9. aug 2023

@mimuska328 no ja som tak pochopila co mi na pohovore vraveli ze toto je jej druhe dieta cize retazovy porod uz mala

petamich
9. aug 2023

@mimuska328 ten muz splnil podmienky pre ziskanie materskej a aj si to davno predplatil na daniach a odvodoch 🙂 tak neviem o akom odrbavani je tu rec

beata_k
9. aug 2023

@mimuska328 Trochu nepekne sa tu o nich vyjadrujes...

mimuska328
9. aug 2023

@klaudi555 tak potom to je na tebe. Ja osobne by som na to miesto nešla keďže ozaj môže sa hocikedy vrátiť. Skús si ešte zistiť že prípadne či ťa vedia prehodiť potom na inú pozíciu

klaudi555
autor
9. aug 2023

@mimuska328 no len ja uz som zmluvu podpisala...samozrejme dalo by sa odstupit, ale to by som uz bola bez prace lebo mi vypovedna lehota plynie...oni sami povedali ze uz to pozerali a ze o tie cca 2 roky im tam budu odchadzat zamestnanci len mam obavu ci sa mevrati este predtym ako ja nastupim...ale asi uz to moc kombinujem

mimuska328
9. aug 2023

@petamich
@beata_k no keď sa už do mňa obuvate tak som sa just opýtala kamošky a tá pani ktorá prišla na mesiac do práce čo jej muž išiel na materskú tak už je na nej späť a hľadajú zas na jej miesto náhradu.. stále mi chcete tvrdiť že nechcela len odrbat systém?

marca12
9. aug 2023

@klaudi555 nepoznam zenu,ktora by sa z materskej ponahlala do statnej spravy. Su to skor vynimky. Nestresuj sa zbytocne a nerozmyslaj,co bude.

mimuska328
9. aug 2023

@klaudi555 už keď máš zmluvu podpísanú nerieš a uvidíš čo sa udeje.. ver že tá žena bude ešte doma a potom dostaneš iné miesto. Držím palce 🙏

beata_k
9. aug 2023

@mimuska328 Pleties hrusky a jablka. Pekny den.

katuskamala1
9. aug 2023

I ja idem na take miesto a aj mi to vyhovuje.. za tie cca max 3 roky sa i ja sama mozem rozhodnut,ze sa chcem posunut niekam inam. Co ma byt bude,co ma prist pride.. Ak mas ale volbu niecoho na neurcito,tak neni o com,ale v dnesnej dobe zo skusenosti mojho okolia i tak vsade davaju na dobu urcitu minimalne raz (napr ze na 1 rok a potom idu na neurcito alebo zasa lem predlzia) takze to mas potom v podstate za jedno..

petamich
9. aug 2023

@mimuska328 tak ak bol manzel na materskej mesiac, tak asi tazko to robili preto, aby odrbali system, to uz by snad bol na tej materskej tych 28 tyzdnov (ked im teda islo o vyssiu matersku ako si pisala povodne), pokojne mohli zistit, ze manzel to doma nezvlada alebo ho potrebovali v praci alebo cokolvek 🤷‍♀️ ale pokojne si dalej mysli, ze isto iste chceli odrbat system, inak na co vobec ty mas pre to tazke srdce, ked sa ta to vlastne absolutne netykalo, ani teba, ani firmy, v ktorej pracujes, tak to uz vobec nerozumiem

mimuska328
9. aug 2023

@petamich a kde ja mám ťažké srdce? Že som jej napísala čo sa môže stať a že takto kamarátku okaslali je ťažké srdce ? Prosím ťa aspoň netrep dve na tri

klaudi555
autor
9. aug 2023

@katuskamala1 ano uz som o tom pocula ze vacsinou davaju teraz na rok na urcito a potom az na neurcito...bohuzial som momentalne nic lepsie nemala tak som siahla po tomto len teda fakt meviem ci to vyjde ale verim ze sa s nou fakt rozpravali...

klaudi555
autor
9. aug 2023

@marca12 budem dufat ze mas pravdu😀