Zápočtový list do novej práce

brita
7. aug 2020

Ahojte,prosim vas,vie niekto poradit?Od septembra budem mat zrejme novu pracu,predtym som mala zivnost,ktoru o par dni ukoncim,predtym materska a rodicovska,predtym chvilu nezamestnana a uplne na zaciatku som pracovala asi 10 rokov pre jednu velku instituciu.Teraz budem musiet do novej prace doniest nejaky zapoctovy list.Kde ho prosim vas,mam pytat?V soc.poist.?Poradi niekto,prosim?Neviem sa v tom zorientovat.Dakujem

sylvia_123
7. aug 2020

@brita Zapoctove listy sa uz neodovzdavaju novemu zamestnavatelovi. Bolo to tak kedysi kvoli vymere dovolenky. Teraz je zo zakona vymera dovolenky podla dovrseneho veku zamestnanca. Zapoctovy list ti osobne alebo postou zasiela vzdy zamestnavatel po skonceni pracovneho pomeru.

tslobik
7. aug 2020

@sylvia_123
No neviem, ale ja som pred pol rokom musela priniesť do novej práce všetky zápočtové listy. Kedysi sa novému zamestnávateľovi dával ten posledný - lebo sa to zrátavalo. Ale teraz vraj treba všetky, aspoň ja mám takú informáciu. A to nie je kvôli dovolenke ale najmä kvôli zápočtu odpracovaných rokov - na dôchodok.
@brita

baboobchod
7. aug 2020

@sylvia_123 ja som teraz nastúpila do novej práce a pýtali ho 🤷🏼‍♀️

sylvia_123
7. aug 2020

@tslobik Co sa tyka zapoctu rokov a vymeriavacieho zakladu, na to sluzi ELDP - Evidencny list dochodkoveho poistenia, ktory je zamestnavatel povinny poslat do Socialnej poistovne po ukonceni pracovneho pomeru zamestnanca. Zapoctovy list je dobre si zalohovat u seba a v pripade, ze bude narok na dochodok a nebude mat Socialna poistovna ELDP - povazuje sa zapoctovy list ako dokaz spolu s vyplatnymi paskami, prac. zmluvou a podobne.

sylvia_123
7. aug 2020

@baboobchod Tak sa treba spojit so mzdarkou a opytat sa jej, ci bola preskolena od poslednych zmien...

a_andrejka4
7. aug 2020

Ja mzdarka pytam zapoctove listy stale kazdeho noveho zamestnanca. Podla toho im vieme potom spravit platovy vymer na zaklade praxe prave z tych zapoctovych listov 🙂

sylvia_123
7. aug 2020

@a_andrejka4 Pracujes so mzdami v statnej sprave? Lebo jedine tak mi z toho vychadza, v sukr. sektore sa platovy vymer nepocita zo zapoctovych listov.

tslobik
7. aug 2020

@sylvia_123 Vlastne ano, pýtala to mzdárka aby mi vedela vyrátať plat a jeden mi chýbal a vraj celé zle, že mi to bude chýbať k dôchodku, ale nakoniec som ho našla.

a_andrejka4
7. aug 2020

@sylvia_123 no mame odmeňovanie podla verejneho zaujmu ale sme sukromna neziskova organizacia

sylvia_123
7. aug 2020

@tslobik zo zapoctoveho listu dochodok nevypocita nikto. Su tam informacie o odpracovanom obdobi, Pn, exekucie a zrazky zo mzdy. Pre dochodok je smerodajny ELDP.

sylvia_123
7. aug 2020

@a_andrejka4 Tak to moze byt.

tslobik
7. aug 2020

@sylvia_123 Ona mi z neho potrebovala vyrátať mzdu a do dôchodku len počet rokov. Ak som to pochopila.

brita
autor
7. aug 2020

Kocky,ale co ta zivnost potom?Ked ju teraz ukoncim,aky zapoctovy list budem mat,od koho?Od socialnej poistovne?Lebo odvody som platila.Ja mam jednoosobovu zivnost.

anos18
8. aug 2020

@brita zapoctovy list zo živnosti nie je. Treba mzdarke povedať,že si mala živnosť.

anos18
8. aug 2020

@sylvia_123 ja tiež pýtam zapoctove listy kvôli exekúciám.

brita
autor
8. aug 2020

@anos18 Dakujem ti za info.Prosim ta a pred tou zivnostou som mala este take obdobie ze 6 mesuaciv urad prace,potom materska,rodicovska,znovu urad prace a praca na dohodu.Za tieto obdobia mam ako dokladovat tie zapocty?dakujem moc.

anos18
8. aug 2020

@brita zapoctovy list vystavuje iba zamestnávateľ. Z týchto období- úrad práce,MD a RD, zapoctovy list nemáš. Myslím,že to ich nezaujíma. Nevidím dôvod,k čomu by malo

brita
autor
8. aug 2020

@anos18 Dakujem ti velmi pekne.👍

voktoria__18
29. júl 2024

dobrý deň chcem sa spýtať, idem do mojej prvej práci práve som ukončila strednú školu a mám doniesť zápočet od posledného zamestnávateľa lenže nikde som nebola zamestnaná musím to doniesť aj tak?

anos18
29. júl 2024

@voktoria__18 ahoj, ak si nebola zamestnaná, zapoctovy list nemáš

voktoria__18
29. júl 2024

áno nebola práve preto sa pýtam aby som potom nemala z toho nejaký problém že som to nedoniesla, Ďakujem za odpoved

anos18
29. júl 2024

@voktoria__18 veď povieš mzdarke, že toto je tvoje prvé zamestnanie a nemáš žiadny zapoctovy list. Možno budú chcieť diplom zo školy

voktoria__18
29. júl 2024

to mám tak to je potom v poriadku všetko, len som začala panikáriť

anos18
29. júl 2024

@voktoria__18 nie, nie je potrebné podliehať panike 😊