Započítavajú sa sviatky do fondu pracovného času?

edithp
20. aug 2020

Ahojte, chcem sa opýtať, či sa sviatky započítavajú do fondu odpracovaných hodín, alebo nie, a musia sa nadrabat?
Dakujem za odpovede.

moonlight1210
20. aug 2020

A?

len_nig
20. aug 2020

U nás sa započítavajú do fondu. V bývalej robote s nami "v.jebavali" a nezapočítavalo sa to...

jaja8_9
20. aug 2020

@edithp malo by sa to rátať do fondu podľa mňa. Aj keď u nás s prepáčením tiež ojebavaju

edithp
autor
20. aug 2020

Práve to mi nejde do hlavy..
Aj nám to v predchádzajúcej robote započítavali, a teraz som prišla do novej a tu sa to vraj nepočíta, tak som z toho prekvapená. Preto sa pýtam.

edithp
autor
20. aug 2020

Neexistuje nejaký zákon na to? 🤨

moonlight1210
20. aug 2020

@edithp zapocitavaju sa podla toho, ako mate nastaveny fond a rozvrhnute pracovne dni.

Ak tvoj bezny pracovny den (aj ked robis v prevadzke a striedaju sa ti rozne pracovne dni) pripadne na statny sviatok, tak sa zapocita do odpracovaneho casu. Musi sa. Je to v zakonniku prace.

Ak mas rozvrhnutu pracovnu dobu na rozne dni a sviatok sa vyskytne v den, kedy by si v praci aj tak nebola, tak sa nezapocitava. Nie je dovod. (To akoby bol statny sviatok cez vikend pre bezneho pracovnika, ktory robi pond-pia).

Ak si v den statneho sviatku mala mat pracovny den a neostala si doma, ale aj cez ten sviatok sla do prace, normalne sa ti zapocita ako odpracovany, plus navrch prislusne priplatky.

sara07
20. aug 2020

zákon je postaveny tak že platí to aj to
čiže môže ti ho započitavat do fpč alebo nemusí ti ho započitavat do fpč
ale častejšie je vzorec že sa ti nezapočitava do fpč a pekne si to nadrabaš
porušovanie zákona to nie je

moonlight1210
20. aug 2020

@edithp Zakonnik prace §122 ods.3