Zamestnávateľ porušil zmluvu

0604katka
15. okt 2014

ahojte žienky,potrebujeme surne pomoct ak sa niektora z vas do toho rozumie.Moj manzel ma problem.Jeho zamestnavatel mu porusil 2 krat pracovnu zmluvu a to 1. pracuje tam od septembra,pred velkou nocou mali vypadok prace a dal im aby isli na dovolenku.chcem sa opytat aky mali narok lebo im zaplatil len 7 a zbytok sedeli zadarmo.este sme to nechali tak
2, pred cca dvoma mesiacmi odpracoval 18 nocnych zmien od vecera 9 do 8 rana, ak sa nemylim mal to mat ohodnotene priplatkami, co sa zial nestalo. problemom je ze manzel si nasiel novu pracu a zamestnavatel mu neprijal vypoved,dokonca sa vyhraza ze to zoosobny (usly zisk firme)ak odijde.moja otazka je ma nato narok? vo vypovedi sme jasne uviedli ze odchodza z dovodu nedodrzania podmienok,inac on ma v zmluve ze ma 60 dni vypoved.lehotu,ale tyka sa to aj vtedy ak ju porusil zamestnavatel?dakujem

bonaqa2013
15. okt 2014

HN online.sk Tam nájdeš poradňa. Na tejto stránke odpovedajú právnici na otázky čitateľov.

katarinamarkova
15. okt 2014

@0604katka bez pracovnej zmluvy sa tazko radi.....velmi zavisi od druhu jeho prace, od toho ako ma stavanu zmuvu, pozor aj na kolektivnu ak sa viaze k tej pracovnej....
s tou dovolenkou v bode 1 to upresni, pochybujem ze niekto pochpi co si chcela vetou povedat 🙂
zamestnavatel ak si nie je vedomy svojich poruseni, ak vobec nejake boli, tak taku vypoved nikdy nepodpise, lebo by podpisal, ze si je vedomy toho, ze nieco porusil 🙂
ak to chcete riesit, dajte pozriet zmluvu pravnikovi a poradte sa aky druh vypovede by bol pre manzela najvhodnejsi.
ak sa vam do toho nechce nech da vypoved dohodou, alebo z osobnych dovodov napr.